Skocz do zawartości

i7 4790K 4.6GHz - podejdzie RTX2070 Super???

Recommended Posts

Posiadam taki zestaw:

ASUS Z97 Pro (WiFi)
G.Skill TridentX DDR3 2400MHz CL10
Core i7 4790K (OC 4.6GHz)
Zasilacz Be-Quiet Straight power BQT E5 700W

Jaka możliwie najmocniejsza karta podejdzie pod taki zestaw? Czy RTX2070 Super da radę? Na razie gram w 1080p i nie zamierzam się przesiadać na wyższe rozdzielczości ale zależy mi na dużym zapasie mocy.

9 godzin temu, luzikseba napisał:

o kurde ja mam 4790k 4.4GHz i chcę wsadzić MSI RTX 3070 GAMING X TRIO, żeby w 1440p grać płynnie, a Wy mi tu, że z 2080 średnio lata :(

niestety jak chcesz płynnie 2k w 165hz / fps to musisz mieć topowy procek i kartę nawet ten 3070 będziesz musiał ciąć detal że tak pograć.

• Lubię to 1

Przed wczoraj ode mnie klient kupił GTX1080Ti czyli kartę porównywalną z RTX2070 Super

klient posiada podobny zestaw INTELA z rodziny 4-Gen Devil's Canyon m.in:

• i5-4690K @ 4,5GHz (4R / 4W)
  • DDR3 2x8GB 1600MHz
  • MSI Z97 GAMING 5

zobaczyłem u niego jak działa Call of Duty: WarZone, to się przeraziłem, praktycznie cały czas:

• użycie procesora 100%
  • użycie gpu skacze 30%-40%, czasami 50%
  • i drobne mikro-przycięcia

Także uważam że w wymagających grach przy i7-4790K 4,6GHz (4R / 8W), za dużo lepiej nie będzie jak prezentowane wyniki wyżej :/ po prostu platforma 4-Gen jest za słaba

można spróbować jeszcze wsadzić procesor i7-5775C (5-Gen), który jest obsługiwany jedynie przez płyty Z97, ale jego cena zakupu jest zdecydowanie za wysoka.

Edytowane przez mutissj
  • Lubię to 1

Między i5 a i7 starszych generacji jest spora różnica w nowych grach wbrew pozorom. Ram 1600 a 2400 to też inna bajka. Myślę że 2070S spokojnie można włożyć, dużego bottlenecka nie będzie. 3070 ofc będzie się strasznie nudzić.

• Lubię to 1

@zbiku90 

Byłeś szybszy podobnie myślę, na tym filmiku widać różnicę między 3470 a 3770, trzeba sobie przeanalizować - 21sekunda filmu - 3470 obciążony 100% gpu 3% - typowe mikroprzycięcie w grze (gpu czeka za cpu) a 3770 od 53% do 78% dla poszczególnych wątków i gpu 80% - różnica w fps około 85 dla 3470 i około 130 dla 3770

i7 3770 vs i5 3470 gaming test - YouTube

• Lubię to 1
  • Że co, proszę? 1

4790K po o/c + z ramem min 2200mhz potrafi dogonić Ryzena 2600 bez szybkich ram i bez o/c. No no... ale mi wydajność. Jak znalazł do RTXa 2060 :) A jak bez o/c i bez szybkich ram, no to jeszcze gorzej i nie zdziwiłbym się jakby pasował idealnie do 1660 super

Edytowane przez korzychxp
  • Lubię to 1

Widać na filmie jak odstaje nawet od i3-10100f, więc samemu można wyciągnąć wnioski, że trzeba z 2070 super się pogodzić z bottleneckiem albo wymienić platformę

W sumie pytanie jeszcze z jakim monitorem bo w 4k będzie dużo lepiej niż np w 1080p 240/144hz

• Smutne 1
  • 4 tygodnie później...

Tutaj mam jeszcze filmik z takiej samej konfig tyle że płyta główna Maximus VII Hero i nie wiadomo jakie oc robił ten koleś, i to pod RTXa 2060. Widzę że w 1080p efekt jest naprawdę zadowalający i nie widać rażącego bottlenecka. Wszystko siedzi na ultra i ponad 80FPS, tylko w Marvel's Avengers był spadek do 68FPS więc po zblokowaniu na 60 miał bym stałe bez spadku ani jednej klatki. W gry takie jak Call of Duty, Asassins Creed czy Watchdogs np nie gram więc... Byłby to raczej najlepszy dla mnie wybór :) Co myślicie? Brać tego RTX 2060?

Edytowane przez Joymaxx

Średnio ufam randomowym, nieprofesjonalnym testom z YT.

Ale tak, wcześniej pisałem że 1660 super jest idealna do tego procka z wolnym ram. RTX 2060 z podkręconym prockiem + lepszym ram.

Bottleneck będzie i tak.

Zauważ choćby w tym momencie

Użycie gpu to 75%. Widać że gra ciut bardziej procesorowa.

25% straty i masz mniej więcej 1660/1660super/ti/1070gtx.

I to jest maks maksimów.

5 godzin temu, mirko-36 napisał:

Chcialem nowy watek zalozyc bo mam i7 3770 i Radeona R9 390 i chce przesiasc sie na RX 6800XT i grac w 1440p i 144Hz. Chcialem zapytac czy ten procek starczy. No to dobrze ze sie nie pytalem bo bym sie wyglupil XD 

Będzie bardzo ograniczać, tym bardziej że Radeony mają sterownikowy nacisk na procesor. Co prawda już nie tak duży jak kiedyś, ale z 10-20% nadal bardziej obciążają procka.

• 2 tygodnie później...

Dzieki za info. no to dziadek i7 3770 idzie na zasluzona emeryture. Ale powiem wam ze warto zainwestowac w sprzet pare stowek wiecej, jak go kupowalem wszyscy mowili "po co" skoro i5 w grach daja sobie tak samo rade jak i7, talko jak i5 sie zaczal podtykac to i7 dalej sobie chulal. 11-sto letni 3770 w polaczeniu z R390 ciagnie najnowsze gry w Medium na 70-80fps. Teraz chce zmontowac nowy sprzet. Staram sie polaczyc to co mam z tym co chce dokupic i szczerze mowiac to nie wiele zostanie ze starego sprzetu ale chce zeby zostal 2-wu letni zaslacz Be Quiet 700W i nie wiem czy podola. kalkulatory mowia ze tak ale wszedzie pisza ze karta g, wymaga zasilacza 750W.

A wiec RX 6800xt (jak sie pojawia w sklepach w normalnych cenach, XD)

Rysen 7 3800x

3x SATa

1xwentylator

4xRAM

Acha noi pytanko odnosnie procka, moze macie jakies rozsadniejsze propozycje

Z gory dziekuje chlopaki i dziewczyny za porady.

:)

Edytowane przez mirko-36

Ryzena z trójek to poleciłbym w wersji XT bo wyższe zegary do gier podejdą. Choć najbardziej wolałbym 5600X. Ot, lepszy jest, a te 12 wątków styknie. Zasilacz też powinien być okej, ale nikt Ci nie wywróży tego, bo nieznana jest jego sprawność po latach.

W dniu 30.12.2020 o 14:52, korzychxp napisał:

Będzie bardzo ograniczać, tym bardziej że Radeony mają sterownikowy nacisk na procesor

Może jakieś dowody w końcu w tej sprawie? Czy tylko w kółko klepanie tych samych frazesów bez większego zastanowienia? A może mylicie "narzut" z bottleneckiem?

Na przykład w poniższym filmiku widzę średnio większe obciążenie CPU po stronie 2070 super chociaż fps jest porównywalny:

Wiem że filmik z yt nie jest żadnym dowodem ale może podacie w końcu jakieś niepodważalne dowody na ten "narzut" zamiast klepać w kółko głupoty w każdym temacie?

Nie mam dowodów, bo nie zbieram tego. Za to sam używałem Radeony ze słabymi prockami i wiem jak było. Przy takim Ryzenie 2700X 5700XT był narzut co powodował bottleneck (czasem i 50% użycia), a taki 2060 super np latał na maxa.

Proszę. 71 fps to ja miałem na 1070 gtx, staruszku, a tu 68 na 5700xt w parze ze starym ryzenem i ram 3600. a pamiętajmy ludzie mają zwykle słabszy ram i jeszcze gorsze wyniki przez to. proc też jak widaćdo 4250 zakręcony, gdzie średnio 4ghz widze na 2700x