Skocz do zawartości

Laptop za około 4000zł - czy Legion 5 / i5 / 16GB / RTX 2060 to dobry wybór?


Recommended Posts

Dzień dobry,

Jakoś tak wyszło, że sprzedałem PC i szukam laptopa, na którym będę mógł komfortowo pograć (nikt nie mówi o max detalach - wiadomo, że z biegiem czasu wymagania gier będą rosły) jakieś 2-3 lata. Samego laptopa pewnie będę używał 5+ lat (obecny y580 rozpoczął już 8 rok życia). Teoretycznie mi się nie pali, ale zarezerwowałem laptopa z tematu w pewnym sklepie i pewnie w poniedziałek będzie do odbioru - także będę miał 3 dni na zastanowienie się czy odbierać.

Otóż chciałbym kupić laptoka do pogrania w Cyberpunk 2077, W3, GTA V (jak wyjdzie VI i nie minie te 5+ lat xD to też bym chciał je na nim odpalić) i oczywiście serię Forza Horizon :) w jakichś rozsądnych warunkach - nie wymagam wodotrysków :) Ogólnie myślałem nad laptokiem z 1660ti ale obecnie ceny są na tyle dzikie... I jakoś tak wyszło, że trafił się Legion 5 z i5 10300H, 16 GB ramu, 512GB ssd oraz RTX 2060 za 4400zł więc go zarezerwowałem i mam pytanie czy warto?

Gdyby wróciła sytuacja w której 1660ti można było dostać za około 3500zł, to pewnie bym się nie zastanawiał nad dokładaniem takiej kwoty do 2060, ale obecnie za 3500 to są GTXy 1650/1650ti, a to jednak chyba zbyt mało :/

Jeśli w tej cenie można dostać coś bardziej przyszłościowego, to proszę o propozycje :) Chętnie przemyślę, ponieważ to jednak inwestycja na dłuższy czas.

A może ktoś ma kryształową kulę i powie mi, że warto się wstrzymać z zakupem, bo w przeciągu 2-3 miesięcy na rynku laptopów coś się zmieni na + dla konsumentów?

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Obecnie ceny laptopów cały czas idą do góry, popyt napędza ceny, co widać po modelach biurowych, gdzie w okolicach 2500 zł nie ma praktycznie nic. Do tego kurs dolara, który stał dość wysoko. Ciężko powiedzieć jak sytuacja na rynku będzie wyglądać za kilka miesięcy.

Co do samego Legiona, to bardzo sprzęt z bardzo dobrym chłodzeniem. Jeśli teraz wybrałeś model z matrycą 60 Hz albo 144 Hz to bardzo dobrze zrobiłeś, bo te dwie mają najładniejsze kolory. Myślę, że będziesz z niego bardzo zadowolony, sam miałem przyjemność trochę obcować z Legionem i były to bardzo chłodne :P wspomnienia.


 

Link to post
Share on other sites

Właśnie to model z 120Hz matrycą, poczytałem trochę i jednak rezygnuję :/ Samo 2060 względem 1660Ti podobno większej różnicy nie robi...

Więc w jego miejsce mam już zamówionego HP Omen za 4300 zł - Ryzen 4600H, 512GB, 1660Ti i matryca 144Hz, przy czym niestety tylko 8GB ramu i to według danych w dwóch modułach po 4 Gb - Modernizacja będzie mnie kosztować pewnie trochę ,a do tego póki trwa gwarancja tych modułów nie sprzedam :/ A za dwa lata będą warte tyle co nic - dobrze, że mają chociaż taktowania 3200, no ale nie wiem czy pojemność wystarczająca...  Znając mnie pewnie posiedzę na tych ośmiu póki nie będzie wołać o więcej ;)

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...