Skocz do zawartości

Wycena FX`a


Recommended Posts

Dobry panom,

z racji iż korzystając z Waszej pomocy złożyłem już nową puszkę (no dobra, jeszcze jej nie mam, ale jest zamówiona czyli prędzej czy później dojdzie), zastanawiam się co mógłbym zrobić ze starym sprzętem. Bardziej chodzi mi o to, ile jest Waszym zdaniem wart i od tego uzależnię to, czy go będę sprzedawał czy kombinował jakieś inne cuda na kiju.

To co mam to:

  • Procesor AMD X8 FX-8370 - 4.00 GHz, turbo: 4.30 GHz
  • Wentylator ENERMAX ETS-T40-TB
  • Płyta główna ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0 - ATX
  • Pamięć DDR3 GOODRAM - 16 GB / 1866 (2x 8 GB), CL10,
  • Obudowa COOLER MASTER N600 - ATX
  • Corsair CS650M 650W Gold BOX
  • Gigabyte GeForce GTX970 Gaming G1

Z wiadomych względów dyski tak czy inaczej zostają "ze mną". Sprzęt ma jakieś 5lat +/- oczywiście. Nigdy nie był podkręcany i nigdy nie był katowany jako jakaś koparka do kryptowalut - normalnie użytkowany.

 

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 30.11.2020 o 11:56, cooger napisał:

Ależ abstrakcyjne ceny na tę płytę na allegro :D

Ta płyta może przez to ma cenę, bo jako jeden z nielicznych modeli potrafi realnie uciągnąć FX-9590 choć w zasadzie nie ma to znaczenia, bo ten cep był bez sensu.

Realnie jeśli mogę kupić fajne mobo na AM3 za 200-250zł to więcej raczej bym nie dał bez względu na to co ta płyta potrafi.

Ceny sprawdź na allegro, odejmij z 10% i tyle. Ot, cała wycena.

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś da 1000 to może będzie w miarę zadowolony  , jak więcej to przepłaci . Kwota racjonalna to 1000-1200 ale ja w tej cenie bym sobie złożył lepszy komputer . Twój jest złożony z topowych podzespołów , które na obecną chwilę przedstawiają niską wydajność . Najlepiej to na części sprzedać .

Link to post
Share on other sites

Stawiam że nawet pchając to w części ciężko będzie wyciągnąć więcej niż 1500,-

GTX w danym momencie +- 400,-

Procesor realnie max 350,- 

Pamięci mimo że dwie kości i 1866 to osobiście więcej niż 250,- bym nie dał

Zasilacz jak się uda to 200,- może wyrwiesz.

Płyta - 300,- nie więcej bo i tak już z tą ceną lecimy np pod AM4 już...

Chłodzenie 100,- ponieważ za 130 już Gelida Phantom-a lub Fortisa 3 idzie kupić nowego.

I to są ceny takie "realne" chociaż i tak może być ciężko sprzedać, gdyż idzie kupić oczywiście lepszy sprzęt :)

Link to post
Share on other sites

dobra, dzięki panowie za naświetlenie sytuacji. wniosek dla mnie jest taki, że lepiej mi albo opchnąć ten sprzęt gdzieś po rodzinie, albo zostawić sobie do eksperymentów.

btw, ja wiem że nie te działy, ale szybka porada: czy ten zestaw(głównie zasilacz) pociągnął by drugiego takiego gtx`a w sli?

Link to post
Share on other sites
W dniu 1.12.2020 o 23:52, angelus01 napisał:

no tak jak chłopaki mówili, allegro -10% to jakieś takiego rzędu pieniądze wychodziły mi - stąd moje pytanie. to jakbym miał tą puszkę oddawać za 1k, to wolę kurde coś sobie postawić do oglądania filmów w salonie do TV :P

To sprzedaj lepiej za tego tysiąca póki są jeszcze chętni i za 700 kup Shielda TV jeśli faktycznie ma być do oglądania filmów. Jeszcze 3 stówki Ci zostanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...