Skocz do zawartości

Problem z wyborem Karty Graficznej


Recommended Posts

Przez całą moją historie z komputerami miałem tylko jednego , ostatnio nadszedł czas na zmiany , zrobiłem komputer od podstaw kupując części i składając go samego w domu żeby taniej wyszło do szczęścia brakuje mi tylko karty graficznej której nie zdążyłem jeszcze kupić, budżet to 900zł nie więcej. I teraz waham się nad wyborem dwóch modeli gtx 1070 oraz gtx 1650 super lub jeśli będzie jakaś promocja to gtx 1660 . Czy bardziej opłaca się kupić używanego gtx 1070 bez gwarancji czy gtx 1650 super/1660 z gwarancją . Czy jest aż tak kolosalna różnica pod względem wydajności ze warto zrezygnować z gwarancji na koszt lepszej karty?

-------------------------------

zasilasz 550w

procesor: i5 10400f

płyta główna: gigabyte B460M

Link to post
Share on other sites

1650 super to już duża różnica między 1070 gtx. 1660 po podkręceniu go dogoni, czyli z 10%.  6-8 fps


Ja tam bym celował w dobrej firmy używkę 1070 gtx, a jak 1660 to tylko w wersji Super. Widziałem na olx ktoś chyba też 1660ti sprzedawał za 900

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Gwarancja niby jest, ale strata wydajności jest za duża w przypadku 1650s.
Jak sprawdzić czy karta była żyłowana? Zwykle po temperaturach i zużyciu wentylatorów. Jeśli temperatury są w normie tzn, że albo gość dbał, wymieniał pastę, termopady i ok, albo nie obciążał i nawet nie musiał niczego wymieniać. Wtedy nawet plomba będzie, ale nie każdy producent daje.

1070 to nie są tak stare karty by się przejmować. Produkowane były chyba do 2018 roku.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, TojaaKuba napisał:

A ile taka karta 3 letnia jeszcze pożyje nie mowie tu o dokładnej dacie a przewidywanym czasie żywotności , bo za szybko nie mam zamiaru zmieniać karty , chciałbym by posłużyła jeszcze kilka lat .

Moje obserwacje podają, że karty zaczynają padać po 6 latach wzwyż, ale też nie jest to reguła. Sam miewam jakieś z 2010 jeszcze. Jak są dobrze użytkowane to nic złego się nie dzieje. Ja tam bym się nie bał.

Link to post
Share on other sites

Może to coś pomoże:

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1070-vs-Nvidia-GTX-1660/3609vs4038

Ogólnie 1070, jeśli nie była używana do kopania, i z dobrym chłodzeniem (Gaming X/G1) powinna jeszcze podziałać parę ładnych lat. Znajomy na nie podkręcanej MSI Armor pogrywa sobie ze 3 lata w WOTa + od czasu do czasu jakieś AAA (ostatnio nawet w RDR2) i nic się nie dzieje dziwnego. Najlepiej by znaleźć jakąś kartę z gwarancją rozruchową i ją pomęczyć/sprawdzić na początku - jak przetrwa np. FurMarka to w normalnym użytkowaniu nie powinno być problemu.  

 

Link to post
Share on other sites

Hm no tak.

Tylko, że nigdy nie wiesz jak była używana karta i do czego.

Za dużo patologii jest na rynku wtórnym. Brałbym nowe no matter what. Może być, że kupisz używkę, podziała dzień, tydzień i oddasz do naprawy. Mało jest specjalistów od tego, a ponadto koszt naprawy (zwłaszcza karty za 900zł) może być większy niż jej wartość.

Ale to twoje pieniądze, ty decydujesz - ja tylko ostrzegam przed używkami.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Wystarczy oglądać kanał Foresta na YouTube, "ląduje" u niego mnóstwo kart z Allegro i Olx, ogromna część z nich to karty 1070 i 1080. Poza tym ceny używanych starych już GTX 1070 to naprawdę jakiś żart i kpina. W życiu bym nie kupił takiej karty w cenie nowego GTX 1660 Super lub nawet wersji TI z kilkuletnią gwarancją.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...