Skocz do zawartości

Radeon - Rx 580 czy 5500 8GB ???


Recommended Posts

Hey,

 

jakiś czas temu chciałem kupować kartę graficzną, powiedzieliście, że mam się wstrzymać z kupnem bo będzie nowy fajny Radeon (to był chyba właśnie 5500). Trochę czasu minęło i jak wygląda teraz sytuacja kupować tego Radeona 5500 czy dalej 580 wymiata. Jeśli chodzi o tą półkę cenową oczywiście :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez karolk693
Link to post
Share on other sites
  • karolk693 zmienił tytuł na Radeon - Rx 580 czy 5500 8GB ???

Ja jadę na Sapphire rx580 se (czyli takie nitro+ w najlepszej odsłonie) - złego słowa nie mogę powiedzieć :) Karta ma dwa biosy cichy i wydajniejszy - na wydajniejszym ciągnie nawet ~200W i jest głośniejsza, na cichym ~150W i w zasadzie karty się nie słyszy. Tempy to ~70*C na obydwu biosach. Stery są stabilne, nie ma jakiś czarnych ekranów, wywaleń sterownika - wszystko działa jak powinno.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niby nowe, ale jako posiadacz Navi, już mam dość randomowych czarnych ekranów po wyłączeniu wygaszacza. Chociaż to podobno dzieje się głównie na 5700.

Używanych kart nie kupuj. 580 brały dużo prądu - do jej zasilania używano wysokiej jakości komponentów (mówię tu o sapphire), a mimo to padają jak każda jedna elektronika. 580 ma już 4,5 roku albo 3,5. Prądożerne karty mają większą tendencję do umierania w tym wieku w porównaniu do tych bardziej energooszczędnych. Bierze się to z wielu czynników - głownie wysoki prąd i temperatura.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

To jest Gigabyte Gaming OC tak się bodajże nazywa. Niestety to jest jedyny filmik, który pokazuje różnice niereferentów, szukałem takiego porównania pół dnia....

Pod koniec filmiku pokazuje temperatury oraz głośność. Jak włączysz od razu przekieruje Cię do tego fragmentu. Nie są to najlepsze wyniki, ale biorąc pod uwagę te 2 czynniki jednocześnie - są najlepsze. 

 

Edytowane przez karolk693
Link to post
Share on other sites

Ta nomenklatura niewiele mi mówi. Jeśli chodzi o karty graficzne to ja jestem kompletnym laikiem, więc kieruje się tym porównaniem, które widzę. I tak będę się musiał podszkolić w kwestii podkręcania karty. Czytałem, że jak już kupować Radeona to trzeba go trochę podkręcić. Myślałem też trochę o karcie z obozu zielonych (GeForce) ale widziałem porównania chociażby Gtx 1060 i Rx 580 (kart z 2017 roku) i Radeon radzi sobie dziś po kilku latach o niebo lepiej.

Link to post
Share on other sites

jakiej nie kupisz będzie dobrze, u ciebie  i tak procek i ram w nowych grach działają jak hamulec ręczny, więc czy to rx 5500/rx580 czy gtx1660 czy nawet jakis rtx 2060  to i tak ten sam fps przez to będziesz miał

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, Bichits napisał:

580 brały dużo prądu

150Watt przy zegarze 1340MHz i ~200Watt przy 1450MHz - sam mierzyłem na swoim. Więc wcale nie jest źle.

18 godzin temu, Bichits napisał:

a mimo to padają jak każda jedna elektronika.

Sapphirki akurat są bardzo wytrzymałe. Wszystko się może zepsuć, ale nie jest źle tutaj.

18 godzin temu, korzychxp napisał:

Pulse

Nie ma się co nawet zastanawiać - sapphire i koniec tematu. Najlepiej nitro (ale i pulse daje radę).

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...