Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć.

Młody kolegi zaczął grać w "Fortnajta" trochę bardziej profesjonalnie i potrzebuje do tego PC(konsola to 30 dychy m-c w m-c za internet).

Jako że budżet jest mały, a przeglądając YT ryzen 3200G dawał radę po OC to mam taką konfigurację z używanym 3400G(co 8 wątków to 8 wątków).

Konfiguracja:

https://www.x-kom.pl/lista/zn53v6sxq+ używany 3400G -jakieś 400PLN.

Co sądzicie o takiej konfiguracji? Może coś się da jeszcze uciąć?

Pozdrawiam!

Edytowane przez Bo.o.t manager
Zapomniałem o pozdrowieniu ;)
Link to post
Share on other sites

Mi to się w ogóle nie widzi . 3400g musi pracować na 2 szybkich kościach ram jeśli chcemy używać karty wbudowanej . Inaczej tracisz dużo na wydajności . Na płycie można zaoszczędzić kupując Gigabyte b450m ds3h lub s2h . Za to zasilacz dać mocniejszy i lepszej jakości . Nie wiem co teraz jest opłacalne , może Vero l3 500w ? . Wtedy będzie można rozbudować zestaw w przyszłości , a tak te kiepskie 350w będzie cię ograniczać do modeli bez dodatkowego zasilania praktycznie . 

1500zł to nie jest budżet na nowe części i kompa do grania , szukał bym coś z używek .  

 

Z nowych to pewnie można by było kupić i3 10100f z płytą i 16gb ram w okolicy 1000zł . Reszta używki , rx570 400zł , dysk 250gb 100zł , jakąś obudowa z zasilaczem do 200 zł .

 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Ta Kioxia to kiepski model na Phison S11, który jest w rzeczywistości raportowany jako TC58NC1010GSB

Sam dysk to tak naprawdę Toshiba TR200, a więc brak pamięci DRAM, sama wydajność tego dysku leży. Już lepiej weź BX500 lub dorzuć do Kingston A2000 na NVMe.

PHCR2HScGukebY9hgwXnLn-970-80.png.webp

Link to post
Share on other sites

Choć ostatnio kupiłem z ogłoszenia fajnego kompa za 1700 , dużo  lepszego od wyżej pokazanego to jednak ciężko coś trafić tam rozsądnego .  

Na początku Ci podałem konfigurację za którą byś zapłacił 1700 zł , a komp by był sporo szybszy od tego z olx i częściowo nowy przy okazji .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, jakub1t napisał:

Choć ostatnio kupiłem z ogłoszenia fajnego kompa za 1700 , dużo  lepszego od wyżej pokazanego to jednak ciężko coś trafić tam rozsądnego .  

Na początku Ci podałem konfigurację za którą byś zapłacił 1700 zł , a komp by był sporo szybszy od tego z olx i częściowo nowy przy okazji .

Fajnie, ale 1600 to max. Myślałem jeszcze by po taniości kupić kompa z i3-4130(fujitsu - 8gb ram, Hdd 500GB) za 4 stówy i dołożyć do tego grafę(1050ti) i ssd.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem taki konfig za 1800:

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG1W Pure Black
Płyta główna: MSI H110M PRO-D
Procesor: Intel Core I5-7400
Chłodzenie procesora: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
Pamięć Ram: Crucial DDR4 8GB 2400MHz
Karta Graficzna: MSI GeForce GTX 1060 6GB OC
Dysk SSD: Lite-On 120GB TLC
Dysk twardy: Toshiba P300 1TB
Zasilacz: FSP SP500-A 450W
Napęd Optyczny: LG GH24NSD1
Oraz czysty i aktywowany (Legalny) Windows 10 Home

No i można się targować. Co o tym myślicie?

Link to post
Share on other sites

Nie opłaca się kupować takich konfiguracji bo to gołe 4 rdzenie, a i7 pod lga 1151 trzymają kosmicznie zaporowe ceny, a xeony nie są obsługiwane.

Budżetowo i3 10100f za 370 (4 rdzenie i 8 wątków) i za około 250 nowe mobo na h410. Reszta w używkach. 

Link to post
Share on other sites

Dobra to ostatnia propozycja za 1500

Procesor AMD Ryzen 5 1600 6 rdzeni 12 wątków
Chłodzenie procesora SPC Spartan 3 PRO
Karta graficzna Sapphire RX470 4Gb- karta posiada jedno wyjście hdmi, jest to wersja miningowa z wgranym biosem od wersji gamingowej.
Dysk SSD M2 256Gb
Pamięć RAM 8Gb DDR4 2666MHz- jest jeszcze jeden wolny slot więc można rozbudować
Płyta główna Gigabyte a320m-h
Zasilacz SPC Elementum E2 350w
Obudowa SPC Gladius 600 Pure Black

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, jakub1t napisał:

Ja jestem w stanie złożyć taki zestaw za 1300 . Jak za tyle sprzeda to może być . Choć zasilacz mocno słaby . Płyta też tyłka nie urywa . nie wspomnę o jednym ramie bez możliwości OC .

Słucham propozycji. Wiem że parę rzeczy można w nim zmienić. Kolega będzie się targował. natomiast młody 4 czy 5 grudnia ma jakiś turniej. Z czasem jak odłoży parę groszy to pozmienia to i owo. Plusem monitor tylko 1680x1050.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie ten zestaw za 1500 nie ma kompletnie sensu, ktoś to poskładał po taniości żeby zarobić.

1. r5 1600 aż prosi się o oc a płyta na a320 to uniemożliwia

2. Ryzeny uwielbiają wysoko taktowany ram a płyta na a320 nie pozwala takiego użyć / podkręcić

3. Zasilacz ledwo na styk także jakby zmienił płytę to i tak nić nie podkręci.

4. Ram w 1 kości 2666 wydajność cpu ograniczona. Dual to około 20% więcej wydajności.

5. Podejrzana karta pokoparkowa która może paść w każdej chwili lub mieć jakieś problemy w grach.

Był tu zastaw i za 1800pln ile można wydać tak na prawdę bo w takim budżecie 1500 a 1800 to spora różnica - za 300 to kupisz gtx 950 2gb który ogarnia fortnite a za 1500 to prawie z nowych części poskładasz pc na i3 10100f 4/8 a jak syn podrośnie i zachce inne gry to tylko gpu się zmieni za pół roku.

Link to post
Share on other sites

Ja mam taką propozycję:

https://allegro.pl/oferta/konsola-xbox-one-s-4k-1tb-1000gb-assassin-s-creed-9507805643

Ewentualnie jakaś używka jeszcze taniej. I do tego:

https://allegro.pl/oferta/xbox-live-gold-12-miesiecy-eu-usa-klucz-cyfrowy-6698387200

Siostrzeniec ma, gra w fortnite na klawiaturze i myszce i nie narzeka ;)

Link to post
Share on other sites
W dniu 26.11.2020 o 00:53, Bo.o.t manager napisał:

Młody kolegi zaczął grać w "Fortnajta" trochę bardziej profesjonalnie i potrzebuje do tego PC(konsola to 30 dychy m-c w m-c za internet).

 

O ile ja dobrze zrozumiałem to syn kolegi autora gra na konsoli i chce przenieść się na pc, ale może się mylę.

Link to post
Share on other sites

Wiem, w pierwszym poście jest o tym napisane. Po prostu sugeruję że za 1500zł ciężko złożyć komputer do "profesjonalnego" grania w fortnite, a cena abonamentu na xbox nie jest jakaś zabójcza. Za jakieś 2500 to już inna gadka, 1080p 144fps bez problemu (i3 + 1650S + 16GB).

Ewentualnie szukać na olx w okolicy jakiegoś starocia z i7 w budżecie bo z nowych części to tego nie widzę.

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, zbiku90 napisał:

Ja mam taką propozycję:

https://allegro.pl/oferta/konsola-xbox-one-s-4k-1tb-1000gb-assassin-s-creed-9507805643

Ewentualnie jakaś używka jeszcze taniej. I do tego:

https://allegro.pl/oferta/xbox-live-gold-12-miesiecy-eu-usa-klucz-cyfrowy-6698387200

Siostrzeniec ma, gra w fortnite na klawiaturze i myszce i nie narzeka ;)

Ale syn kolegi zaczyna grać "profesjonalnie" i konsolowe 60FPS nie wystarcza.

Z i3 to coś takiego, ale zostaje 250 na kartę:

https://www.x-kom.pl/lista/p7aw5arkl

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...