Skocz do zawartości

Zestaw PC ocena i rozterki [~3500]


Recommended Posts

Witam :)

chciałem sobie złożyć PC na lata, który głownie służył by do gier. To znaczy chciałbym zestaw który w późniejszych latach mógłbym modernizować jak najdłużej, uzyskując zadowalające efekty w grach. i Tu moje rozterki. Rozważałem zestaw na intelu dlatego  rozważania są na nim oparte w tym poście, ale czytałem że w porównaniu do AMD to mocno zaspał technologicznie i to AMD jest bardziej przyszłościowe.

1. CPU - AMD Czy Ryzen, w który iść, by np za 3 lata (lub więcej czy mniej) zainstalować coś wydajniejszego i czy będzie to możliwe w ogóle (socket). Zastanawiałem się nad intelem i5 10600KF. Czy bez sensu inwestować i wystarczy kupić i5 10400f? A może jednak Ryzen?

2. Płyta główna - Jeśli chodzi o intel to zastanawiałem się nad Z490. Jaka firma najlepsza? Bo w podobnej cenie są 2 MSI (Tomahawk i Gaming Plus) i Gigabyte Z490 Gaming X. Czy może jedna dołożyć do ASROCK Extreme4? (Ewentualnie jakaś do zaproponowania która obsługiwała by WIFI).

3. GPU - Posiadam obecnie ASUS RX570 4Gb OC i na razie chciałbym żeby na tym zestawie pracowała, żebym za rok mógł się przerzucić na jakiegoś RTX z serii 20xx lub nawet jeśli będę miał taka możliwość już coś z serii 30xx czy jakiegoś równoległego Radeona.

4. Zasilacz. Czy kupować teraz z mniejszą mocą do tej karty, czy jeśli za rok będe inwestował w kartę od razu kupić coś mocniejszego? Na razie do proponowanego zestawu wrzuciłem : SilentiumPC Supremo FM2 650W 80 Plus Gold

5. RAM przykładowy to Patriot 16GB (2x8GB) 3733MHz CL17 Viper Steel

6. Dysk SSD - Samsung 1TB M.2 PCIe NVMe 970 EVO Akurat wybrałem ten bo jest jakaś przecena na niego

7. Jakieś chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 140mm

8. Oraz obudowa do max 200 zł znalazłem taką. Z wyglądu nawet ciekawa : iBOX Wizard 3

 

Jeśli dało by się ogarnąć to bardziej budżetowo lub jest coś lepszego w podobnych pieniądzach za części to proszę o rade. Bo zestaw składał laik po przeczytaniu zbyt wielu artykułów na interncie. :co:

Czasem możliwe że będzie odpalana program do CAD/CAM. Jeśli  naprawdę warto do czegoś dołożyć to jestem otwarty na sugestie

 

Poza zestawem i budżetem miał ktoś do czynienia z Monitorem AOC 24G2U?

 

Pozdrawiam serdecznie  :)

Link to post
Share on other sites

Za 3500 zł spokojnie zmieścisz się z i7 10700F i ja osobiście szedłbym w tę stronę. Masz CPU 8/16 z wysokim taktowaniem prosto z pudełka. Pamięci 3200 MHz z potencjałem OC. Jak chcesz to możesz dać te Vipery 3733 czy taniej IRDM PRO 3600 CL17 i mieć nadzieję, że XMP wczyta się bez problemu. 

Powiedz jeszcze pod jakim monitorem będzie to pracować oraz docelowo w jakie GPU +/- będziesz celować w przyszłości. 

https://proline.pl/koszyk/6ec970d7

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za rady. Ale chyba nie uda mi się zmieścić w tym budżecie i zostanę przy i510600KF.

W ogóle teraz czytam o płytach głównych i nowym standardzie wejść PCI E 4.0 Czy jest sens inwestować w taką płytę?  Nie ukrywam że zależało by mi na tym żeby PC służył jak najdłużej. Ale jeśli zdecydowałbym się na taką płytę to i tak czekała by mnie wymiana procesora ponieważ te z 10 generacji tego łącza nie obsługują. Co myślisz?

Link to post
Share on other sites

Hejka. Nie chce zakładać nowego tematu więc piszę tu. Z racji tego że chyba się nie doczekam aż znów będą dostępne płyty główne MSI Tomahawk z490, które będzie najlepszą alternatywą, jeśli chcę uzyskiwać najlepszą wydajność i w przyszłości na jej bazie ulepszać komputer. raczej nie chciałbym wychodzić poza 850 - 900 zł. Chce w końcu zamówić tego kompa żeby przyszedł na święta :D. Pozdro i dzięki za poprzednie odpowiedzi :)

To co będzie na tej płycie śmigać :

-i5 10600kf

- RAM Viper steel 16Gb 3733

_ SSD EVO 970 samsung 1 TB lub 500Gb

- Silentium Supremu FM2 Gold 750W

-Obudowa RG4T

-Chłodzenie Fortis 3 EVO ARGB

-Barracuda 1TB HDD SATA III czy Toshiba 1TB ??

 

Zastanawiałem się nad takimi płytami z490 w kolejności wg mnie.

ASUS TUG GAMING Z490 PLUS

Asrock Extreme4

Gigabyte Z490 Gaming X lub z490 Gaming AX X

Może jakieś inne polecane wg Was które przeoczyłem a jest number one :D

Pozdro

Link to post
Share on other sites

W sumie równie dobrze mogę w razie potrzeby stosować Napęd CD zewnętrzny skoro nie ma zbyt wielu takich obudów. W sumie Kwota z zaplanowanych 3500 zrobiła mi się grubo ponad 4k i jeszcze muszę do tego doliczyć składanie PC. Byłbyś w stanie coś zaproponować, na czym mógłbym zaoszczędzić trochę?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

O dzięki za informację z rabatem  :D no to powiedzmy że w 4 tysiącach chciałbym się zmieścić no jak będzie naprawdę warto dołożyć ze 3 stówki to spoko. Ta skrzynka dosyć wysoka jest, nie zmieści mi się pod biurkiem bo nad niszą mam szufladę, więc chyba raczej z  to wezmę tą Armis 6. no i fajnie by było żeby MOBO miało WIFI. Ten aorus z490 Elite jest fajny co poleciłeś. Z tańszych to wypatrzyłem z490 Gaming AX X. Albo trochę droższą MSI Gaming Edge Wifi z490.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...