Skocz do zawartości

Komputer po aktualizacji nie widzi systemu Windows 10


Recommended Posts

Wczoraj pobrałem aktualizację i włączyłem jej instalację podczas wyłączania komputera. Nie wiem jak się zakończyła, bo szedłem do pracy. Dzisiaj podczas włączania komunikat o braku systemu.  Bootowanie jest załączone na dysk ssd, tak jak powinno byc. Nie pasował mi ten komunikat o adresie MAC, więc wyłączyłem router. Wtedy podczas włączania pojawił się inny komunikat o braku połączenia z internetem. Wygląda mi to tak, jakby system próbował startować z internetu, bo jak podczas bootowania wciskam escape to pojawia się komunikat: "PXE-EA0: Network boot canceled by keystroke"  Jak to mogę zmienić?

IMG_20201125_113641.jpg

IMG_20201125_113802.jpg

IMG_20201125_111926.jpg

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Zrób bootowalnego pendrive'a za pomocą Media Creation Tool https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10, ustaw w BIOSie by komp startował z pena i wybierz menu instalatora Napraw. 

Zrobiłem tak i jak chcę przywrócić z punktu przywracania to wyskakuje komunikat: Aby wykonać przywracanie systemu, musisz określać, którą instalację systemu Windows chcesz przywrócić. Uruchom komputer ponownie, wybierz system operacyjny, a następnie wybierz funkcje Przywracanie systemu.

Naprawa podczas włączania też nie działa, tak samo jak usunięcie ostatnich aktualizacji.

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Podłącz swój dysk twardy pod inne gniazdo SATA3.

Wygląda to jakby twój dysk padł w trakcie aktualizacji.

Podłączyłem, ustawiłem bootowania na ten dysk, przeskoczyło go i zaczęło bootować z pendrive. Opcja naprawy w dalszym ciągu nie działa. Myślisz, że dysk padł całkiem i nie będzie się dało go już wcale używać? Kupiłem już inny.

Link to post
Share on other sites

Podłączyłem ten dysk przez USB do laptopa i wyskakuje komunikat, że należy go zainicjować. Czyli tracę możliwość zrzucenia potrzebnych rzeczy z niego? Miałem tam dokumenty i zapisy z gier. Czy da się jeszcze coś zrobić? Ostatnio go sprawdzałem i miałem 97 % żywotności.

Edytowane przez Bambaryła
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...