Skocz do zawartości

Następca dla Monitor ASUS 27" PG279Q nieco lepszy


Recommended Posts

https://www.x-kom.pl/comparison/594048,570731,553918,580052

Dobry wieczór, mam Monitor ASUS 27" PG279Q obecnie ale z racji ,że kończy mi się gwarancja przymierzam się do zakupu.

Patrząc na wydajność nowych kart graficznych i na to,że 27 cali mi pasuje szukam czegoś w tej kategorii czyli IPS + gsync + sporo Hz.

Miło by było gdyby monitor miałwiecej niże te 350 jednostek jasności tak jak mój obecny monitor + zawsze jakieś Herze dodatkowe są spoko.

No i nie rozumiem tych funkcji - wszystkie które w pierwszym linku pokazałem mają Gsync compatible (czyli mam to samo 1:1 co w moim obecnym monitorze tak?) ale 2 z nich mają dodatkowo Adaptive-Sync a jeden nawet FreeSync™ Premium Pro

nie wiem czy to ma znaczenie ale na 99% jak zawsze będę miał karty nvidia 

Wiem,że cudów ten upgrade nie da tylko te 5Hz w niektórzych przypadkach oraz 50 jednostek jasności ( no i jeden mam nanoips jeśli to nie tylko gadka marketingowa) ale z racji gwarancji upgrade i tak mnie czeka.

Link to post
Share on other sites

Do tego możesz dołożyć też monitor LG, kupiłem go jakiś czas temu i jestem z niego mega zadowolony. Na nanoIPS, wszystko jest ostre jak żyleta. Black light bleeding jest, ale to już przypadłość każdego IPS/nanoIPS. Kolory są żywe, ale gorzej już z wyraźnymi czerniami. Gsync działa wzorowo.

https://www.x-kom.pl/p/502255-monitor-led-27-lg-27gl850-b-nanoips-hdr10.html

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania co do LG podesłanego przeze mnie to śmiało

Link to post
Share on other sites

Kurcze no właśnie sam nie wiem... jak już zmieniać sprzęt to fajnie było było poczuć jakiś upgrade tym bardziej,że monitor będzie na 2-3lata.

 

Większego nie chcę, 4k też nie chcę wiec zostaje jasność, herce, kolory

Czarnego koloru nie oczukuje bo on jest tylko w OLED albo VA a tego pod gry nie chcę.

 

Troche uczepiłem się tych parametrów a może zamiast upartego 400 nitów (zamiast 350 jak mam teraz) + te 5Hz więcej pójść właśnie w stronę czegos, co kolory będzie miało lepsze - tylko pytanie co ma lepsze kolory od mojego Asusa obecnego - ale nie tylko w teorii ale także w praktyce.

Ten nano LG ma jakieś HDR10 (ale ja nie wiem jak to ma być osiągane jak janość ma tylko 350 nitów) no i chwalą się jakimś " Wyświetlacz oferuje szeroką paletę kolorów obejmującą 98% gamy DCI-P3 i o 35% większą niż cała gama sRGB" ale czy to prawda czy marketing to nie wiem? a jak to się ma do mojego asusa też nie wiem

 

Link to post
Share on other sites

Ja też mam taki monitor jak Ty i w ogóle nie ma opcji na zmianę bo... NIE MA NA CO! Kupiłeś jeden z trzech najlepszych modeli do gier jakie były kiedyś na rynku komercyjnym (był też AOC i Predator). Tak jak i Ty zacząłem się zastanawiać i naprawdę nie ma na co. 27" jest tak jak napisałeś idealne i 2K również, bo po co Ci 4K i zjeżdżać z ustawień żeby mieć chociaż 60-80 fps w nowych grach na 3080? To się mija z celem! NanoIPS faktycznie dość ostry obraz ale głównie czcionki. W grze nie uświadczysz takiej różnicy. HDR porównywałem w Horizon Zero Dawn i jest to zbędny gadżet. Jedyne czego mi brakuje w moim to to, że podstawka ma tylko czerwone LEDy. Trzymaj go dopóki nie padnie a jak już karty graficzne będą naprawdę gotowe na 4K, czyli Ultra, RTX i 120+ FPS to wtedy zmień. POZDRO!

Link to post
Share on other sites

Jest dokładnie tak jak opisał bonuz. Od momentu wydania PG279Q i adekwatnych ACERa (tego posiadam) i AOC, nic nowego, wartego zmiany się nie pojawiło i najprawdopodobniej już nie pojawi, bo następny skok będzie w momencie ogólnego przejścia na 4K. Jedyna nadzieja jaka była to OLEDy, ale o ile w TV zrobili duży postęp w przeciwdziałaniu wypaleniom to do monitorów nikt tego nie chce przenosić, bo jest za duże ryzyko porażki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...