Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć 

Kupiłem dwa tygodnie temu komputer. Grając wyłącza mi gry do pulpitu. O co może chodzić? 

Dołączam screen z Hwmonitor. 

Z góry dziękuje za pomoc 

Intel(R) Core(TM) i9-9900K CPU @ 3.60GHz

MPG Z390 GAMING PRO CARBON

NVIDIA GeForce RTX 2080

32 GB RAM 

 

 

 

Edytowane przez AlfaRomeo977
Link to post
Share on other sites

To są temperatury w czasie gry? Jeżeli tak to są w normie, dyski wyglądają zdrowo choć HDD na błędy przy C7. 

Sprawdź czy masz odpowiednią wersję BIOSu i czy twoje RAMy są kompatybilne z płytą https://pl.msi.com/Motherboard/support/MPG-Z390-GAMING-PRO-CARBON#support-cpu

Link to post
Share on other sites

Może masz jakieś problemy ze sterownikami

Ja bym spróbował jeszcze odinstalowania sterowników karty graficznej i zainstalowania na nowo/albo zainstalowania najnowszej wersji jak nie masz. 

Ewentualnie wyczyszczenie sterów za pomocą Display Driver Uninstaller a potem zainstalowanie od nowa.

Edytowane przez wrobel_krk
literówki
Link to post
Share on other sites

wywaliło mi grę i wyskoczył mi bląd kernelbase.dll. Odpaliłem wiersz poleceń i wpisałem /scannow. Zobaczcie co mi system napisał. Czy to będzie rozwiązanie problemu?

 

C:\Windows\system32>sfc /scannow

Beginning system scan.  This process will take some time.

Beginning verification phase of system scan.
Verification 100% complete.

Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them.
For online repairs, details are included in the CBS log file located at
windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline
repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag.

Godzinę temu, BlackCoffe napisał:

To są temperatury w czasie gry? Jeżeli tak to są w normie, dyski wyglądają zdrowo choć HDD na błędy przy C7. 

Sprawdź czy masz odpowiednią wersję BIOSu i czy twoje RAMy są kompatybilne z płytą https://pl.msi.com/Motherboard/support/MPG-Z390-GAMING-PRO-CARBON#support-cpu

Jak to sprawdzić? Ja świeży jestem w temacie :D

Link to post
Share on other sites
31 minut temu, BlackCoffe napisał:

W czasie uruchamiania komputera wchodzisz do BIOSu i patrzysz jaką masz wersję, zapisujesz, wychodzisz z BIOSu i jak się włączy Windows wchodzisz na stronę co podałam.

Mam inną wersję, niż jest na necie podana. Czy mam zainstalować nową?

MSI_SnapShot.bmp

Edytowane przez AlfaRomeo977
Link to post
Share on other sites

Załącznik nie działa

Przepraszamy, ale wystąpił mały problem.

Ten załącznik nie jest dostępny. Mógł zostać usunięty lub osoba, która go udostępniła, może nie mieć uprawnień do udostępniania go w tej lokalizacji.
Kod błędu: 2C171/1

Link to post
Share on other sites

Zwłaszcza, jak kolega świeży w temacie :) A przepraszam.....w jakich grach? 

BlackCoffe...te temp. są raczej w spoczynku. Nie widzę, żeby miał jakąś grę uruchomioną. Zresztą, większość tytułów schodzi na drugi plan po przełączeniu i temp. po przejściu na pulpit spadają. Musiałby mieć inny soft do sprawdzenia bezpośrednio w trakcie. Bios może pomóc. Ale nie musi. Producenci dość lakonicznie opisują wprowadzone zmiany w nowszych wersjach. Mogę się pokusić o sprawdzenie zdalne Twojego kompa, ale musisz wyrazić na to zgodę.

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...