Skocz do zawartości

Komputer bo organizacji kabli się wyłącza przy odpalaniu gier


Recommended Posts

Nie wiem czy dobry dział ale do rzeczy.

Jestem informatykiem z zamiłowania i mam trochę doświadczenia z rozkładaniem, składaniem i ustawaniem komputerów. 
Byłem u kolegi i stwierdziłem że w ramach przysługi zrobię mu Cable management, bo latające kable kują go w oczy.
Po takiej operacji pc działa, ale przy włączeniu bardziej wymagającej gry wyłącza się na ekranie wczytywania, a przy mniej po prostu pada po paru minutach nawet w lobby. Przed wykonaniem wszystko działało więc wykluczam braki sprzętowe. Najważniejsze jest to że został przetarty ściereczką nawiązaną bo był cały w kurzu i pytanie czy przez przetarcie mogło się napchać kurzu do wentylatora karty? Robiłem testy w OCCT i pada przy sprawdzaniu karty. Co jest kluczowe był odpalony bez wszytych panelów obudowy, a dokładnie bez obu boków i góry, więc mógł się wtedy nadciągać. Czy przedmuchanie karty naprawi problem i czy to może być tego winna? Dodam że mam kompresor w domu i czy można było tą czynność wykonać nim bez żadnych obaw?

Zestaw to
-Celeron G1840
-Gtx 950 ( nie jestem pewny)

-Asus h81m-k

-No namowe 4 Gb RAMu
-Zasilacz 500W na ten moment nie jestem pewny jakiej firmy 

 

Link to post
Share on other sites

Dowiedziałem się co i jak dokładnie nie ma celerona tylko pentim 3 Gz i GTX1050 a Zasilacz to feel 500w lub 480 w

dziś go przedmuchaliśmy poszłedł ets pograł 10 min pojechałem do domu teraz gramy w cs i po 3 min wyłączył sie jakieś pomysły? 

Dodam że teraz po teście w OCCT pochodził 3 min i padł jest lepiej ale jednak umiera

 

Link to post
Share on other sites

To może być wszystko. Bez obciążenia ile działa?

Model płyty, procesor, model zasilacza?

Sprawdź temperatury np. HWmonitor - temp. cpu i gpu w spoczynku i stresie

Sprawdź czy działają wentylatory na cpu i gpu?

Podmień zasilacz na swój i sprawdź czy będzie to samo.

Masz miernik? Sprawdź napięcia na zasilaczu, na YT znajdziesz poradniku co i jak na molexach, sata itp.

Grafika ma dodatkowe zasilanie? Wtyczki z zasilacza czy przejściówki z molex? Na przejściówkach potrafią piny nie łączyć.

Daj fotki jakieś z telefonu bo to zabawa w zgadywanki nic konkretnego nie wiemy!

24 minuty temu, Muvion napisał:

a Zasilacz to feel 500w lub 480 w

Skoro zaglądałeś do środka to co było na naklejce napisane? Ogólnie feel to lipne zasilacze - czarna lista.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, olo163 napisał:

To może być wszystko. Bez obciążenia ile działa?

Model płyty, procesor, model zasilacza?

Sprawdź temperatury np. HWmonitor - temp. cpu i gpu w spoczynku i stresie

Sprawdź czy działają wentylatory na cpu i gpu?

Podmień zasilacz na swój i sprawdź czy będzie to samo.

Masz miernik? Sprawdź napięcia na zasilaczu, na YT znajdziesz poradniku co i jak na molexach, sata itp.

Grafika ma dodatkowe zasilanie? Wtyczki z zasilacza czy przejściówki z molex? Na przejściówkach potrafią piny nie łączyć.

Daj fotki jakieś z telefonu bo to zabawa w zgadywanki nic konkretnego nie wiemy!

Skoro zaglądałeś do środka to co było na naklejce napisane? Ogólnie feel to lipne zasilacze - czarna lista.

Bez obciążenia działa 10 godzin więcej nie sprawdzaliśmy 
Płyta Asus h81m-k, Pentium G3220, model jutro będę wiedział 
Temperatury w spoczynku w normie trzeba sprawdzić w cs w ciągu tych 3 min ( sprawdzam OCCT)
Wentylatory chodzą wszystkie od GPU wolno się kręcił i był mało wydajny, po przedmuchaniu norma wróciła
Jutro spróbujemy z tym zasilaczem jego brat na prawie identyczny
Miernik nie wiem ale pewnie gdzieś będzie mam gospodarstwo znajdzie sie
Grafika nie ma dodatkowego zasalania
Parę minut kolega wyśle jak go poinstruuje  
To że fell z czarnej to wiem więc byłem w szoku jaki "informatyk" (bardziej chyba spawacz na tyle zasługuje) dał fella z GTX 1050 

 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, olo163 napisał:

Podmień zasilacz i zobacz, potem podmień gpu, wsadź tego gtx 1050 do innego pc. Potem to już może się okazać że płyta padła?

Szkoda mi tego że nie ma zintegrowanej to byśmy byli pewni że albo nie wyrabia karta albo zasilacz

 

Link to post
Share on other sites

Spróbuj z 1 kością ramu. Najpier 1 potem 2 może to ram robi problemy, jakby co to Memtest86

Śrubki to chyba dsub (vga)

Sprawdźcie model monitora z nalepki lub fotkę kabla od monitora. Brat to twój czy kolegi od też ma monitor jakiś?

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, olo163 napisał:

To może dałem zły model procka jestem pewny że na LGA 1150 i że pentinum 3 Gz ale zintegrowanej nie ma po sprawdzałem (z numerem procka mój błąd )

 

3 minuty temu, olo163 napisał:

Spróbuj z 1 kością ramu. Najpier 1 potem 2 może to ram robi problemy, jakby co to Memtest86

Śrubki to chyba dsub (vga)

Sprawdźcie model monitora z nalepki lub fotkę kabla od monitora. Brat to twój czy kolegi od też ma monitor jakiś?

Brat kolegi sprzęt w tym samym pokoju też ma vga w takim razie

Komputery są podobne wiec można coś w razie potrzeby podmieniać jak zasilacz czy karta

 

2 minuty temu, Muvion napisał:

To może dałem zły model procka jestem pewny że na LGA 1150 i że pentinum 3 Gz ale zintegrowanej nie ma po sprawdzałem (z numerem procka mój błąd )

 

Brat kolegi sprzęt w tym samym pokoju też ma vga w takim razie

Komputery są podobne wiec można coś w razie potrzeby podmieniać jak zasilacz czy karta

 

I monitor też ma nie napisałem

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, macfan-pl napisał:

a ja zapytam, czy wszystkie biosy poaktualizowane?

Pewności nie mam sterowniki GPU były aktualizowane dziś i są aktulane

 

Robić pierw przeszczep zasilacza czy karty po sprawdzeniu ramów, biosu i kabli?

 

Po ograniczeniu karty w MSI afterburner na 85% już tak często nie wywala czyli pewność że brakuje mocy?

Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co z nim nie tak może być i z czym może to sie wiązać?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...