Skocz do zawartości

Modernizacja komputera do ~2500-3000zł


Recommended Posts

Hej, potrzebuję pomocy odnośnie modernizacji peceta. 
Trochę już staruszek zamula, samo uruchomienie zajmuje dobre kilka minut zanim się zagrzeje, a potem odpalenie jakiejkolwiek większej aplikacji też nie idzie mu zbyt prędko.

  • Zastosowanie komputera :
    codzienny, częsty użytek, głównie granie, jakieś youtuby etc.

  • Maksymalna kwota 
    2.500zł, jak nie da rady nic do tego to max do 3k?

  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :
    prawdopodobnie grudzień 2020, ale czas nie nagli aż tak jeżeli uznacie że warto poczekać na jakieś nadchodzące promki.

  • Których części potrzebuję :
    tu właściwie liczę na was Panowie i Panie. Z rzeczy które bym zachował ze starego PC co najwyżej to karta graficzna i zasilacz, reszta do zakupu, ale będę wdzięczny za wasze opinie i porady.

  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
    nie, zależy mi na tym aby długo PC wytrzymał a nie koniecznie Cyberpunka na najwyższych ustawieniach odpalał.

  • Rozdzielczość mojego monitora i model :
    1920 x 1080, DELL U2312HM

  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
    w załączniku poniżej

Jak wspominałem wyżej, chciałbym przyoszczędzić na karcioszce (4095MB NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti (MSI)) i zasilaczu(BE QUIET! System Power S9-500W), chyba że faktycznie wyjdzie na to że upgrade pozostałych podzespołów nie wymagałby takiego funduszu aż, to można by i o wymianie tych dwóch podzespołów pomyśleć. Monitora też na chwilę obecną nie potrzebuję raczej.
Z góry dzięki ^^

 

Nowy obraz mapy bitowej.bmp

Link to post
Share on other sites

Na nowe tytuły raczej się nie rzucam, nie jestem wybredny jeśli chodzi o osiągi graficzne. Na dyskach ledwo się mieszczę, 2HDD, co większe rzeczy upycham na zewnętrznym SSD'ku, więc do wymiany imo. Obudowa też do wymiany, bo trochę gniazda się zajechały niektóre i nie ma styku. 

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc to nadal jestem za zostawieniem tej 1050ti póki co, na teraz złożyć setup pod przyszłą kartę którą bym zakupił gdzieś później w styczniu czy lutym jakąś nowszą nvidie 3000 coś w zależności jak cenowo będą stały wtedy.
Więc dzięki za pomoc i sugestie, ale jakbym mógł Cię prosić faktycznie setup bardziej przyszłościowy, tylko że bez karty na teraz, z zamiarem dokupienia silniejszego GPU w przyszłości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...