Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Chciałbym prosić was o radę,

W ostatnim tygodniu w nieznany mi sposób ktoś zalogował się na moje konto na Paypalu, zrobił 8 transferów na 100f każdy ( mieszkam w UK) po czym usunął moje konto( zapewne przelał sobie na swoje konto pieniądze zaraz przed). Na szczęście udało mi się odzyskać całą kwotę z pomocą PayPal'a jednak strasznie się boje że znów padnę ofiarą tej osoby,

Przede wszystkim nie wiem w jaki sposób osoba ta dostała się na moje konto. Faktem jest że  podczas tychże transferów nie miałem ani jednego maila na ich temat ( zwykle mam każdorazowo maila cokolwiek robię na paypalu, na 100% miałbym maile na temat tych transferów plus na pewno gdyby usuwał konto). Mam podejrzenia że osoba ta zyskała dostęp do mojego maila....

Dzisiaj wchodzę na maila - dostałem wiadomość że nie można zrealizować mojego zamówienia. Strona mi wgl nieznana. Wchodzę na nią - odzyskuje hasło na mojego maila do konta a tam??? Pełne konto założone na moje dane, literalnie wszystko, adres, telefon, mail ( i znów - jakim cudem zakłada się konto a ja nie mam maila na ten temat?) a w koncie - 15 prób zamówienia doładowania na 100f każde ( 1500 f - prawie 7500 zł!!!!) - każde na szczęście niezrealizowane ( nie znam powodu odrzucenia ale pewnie nie ma pełnych info na temat mojej karty - pewnie co miał wziął z Paypala ale brakuje info jak kod zabezpieczający który jest tylko na karcie ).

Pozmieniałem wszystkie hasła na mocne, anulowałem kartę i zamówiłem nową, ustawiłem 2 stopniowa weryfikację na gmaila aby się dostać. Na PC mam antyvira ( AVG - zrobiłem najgłębszy scan jaki się da)

Boję się używać komputera/komórki i gdziekolwiek wpisywać jakiekolwiek dane na temat karty bo nwm czy ta osoba nie nasłuchuje/nie ma jakiegoś oprogramowania które by mu mogło dać info na mój temat. Na PC używam Win 10 w zaktualizowanej wersji. Z internetem łączę się poprzez PLC ( jak sprawdzić czy połączenie jest bezpieczne? ) 

I tu do was prośba - co byście mi doradzili w kwestii oprogramowania? Czy są jakieś dobre antyviry ? Czy jest jakaś opcja dla komórki?

Bardzo proszę o rady.

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ktoś prawdopodobnie "odgadł"   twoje hasło do konta. Jest taki fajny programik KeePass, który potrafi generować hasła na podstawie losowego ciągu znaków (unikalne hasło odrębne dla każdego konta, praktycznie niemożliwe do złamania) i zapisuje je wszystkie w bezpiecznej i zaszyfrowanej bazie danych. Zamiast wymyślać "mocne" hasła samemu, warto jest skorzystać z menedżera haseł. https://keepass.info/

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...