Skocz do zawartości

Monitor 27" do 2000 zł - prośba o pomoc


Recommended Posts

Cześć!
Mam niemały dylemat z wyborem monitora służącego do gier, pracy, filmów oraz codziennego użytkowania. Planuję pracę na dwóch monitorach
Obecnie posiadam nie tak dawno kupionego Asusa Tuf VG24VQ 24", 144 Hz, FullHD, który ma być docelowo monitorem dodatkowym. 

W momencie, kiedy dokonywałem zakupu Asusa, myślałem, że 24", to sporo i że FullHD wystarczy.
Jak zwykle w trakcie okazało się, że 27" byłoby chyba złotym środkiem o ile nie więcej.
Tylko wtedy rozdzielczość fullHD już traci sens i pojawia się 1440p lub 4K.

Komputer, jaki obecnie posiadam, to i5 10600k, 16gb ram 3733 Mhz, w komplecie z RTX 2060, która docelowo będzie zastąpiona w czerwcu przez 3070 lub 3080. 
Zabieg celowy, bo liczę, że unormuje się dostępność, a może wyjdą wersje z większą ilością pamięci. 

Poszukuję więc dobrego monitora w kwocie do 2000 zł (mogę lekko nagiąć, ale tylko jeśli będzie to uzasadnione) w rozmiarze chyba najlepiej 27", ale nie mam pojęcia czy warto rozważać 1440p, czy od razu iść w 4K. Priorytetem jest, aby matryca nie wypalała oczu, to jest absolutny must have, nawet jeśli będzie to wymagało kompromisu jeśli chodzi o gry. Z założenia spędzam sporo czasu przed monitorem i nie chcę, żeby cierpiał na tym wzrok. Matryca zapewne VA lub IPS/nanoIPS. 

Przeczytałem wszystkie tematy odnośnie monitorów na wszelkich forach i mam coraz większy mętlik. 
Będę wdzięczny za Waszą pomoc!

Link to post
Share on other sites

Mogę Ci powiedzieć z perspektyw użytkownika. Od jakiegoś czasu posiadam LG na nanoIPS. Oczywiście backlight bleeding występuje, ale to specyfika każdej matrycy IPS. Monitor jest bardzo ergonomiczny - posiada regulację. Gsync działa świetnie. Kolory są żywe, czernie są takie jak wszędzie, ale przy graniu w gry AAA lub oglądaniu filmów robi bardzo pozytywne wrażenie. Smużenie nie występuje wcale. Serdecznie polecam i podsyłam mój model.
https://www.x-kom.pl/p/502255-monitor-led-27-lg-27gl850-b-nanoips-hdr10.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cześć,

dziękuję za polecenie, o tym LG 27GL850-B trochę poczytałem i faktycznie sporo jest pozytywnych recenzji. Jakość wykonania samej obudowy podobno przeciętna, ale patrząc w ujęciu ogólnym monitor polecany. Podobno to ta sama matryca, co Dell S2721DGF? 
Pytam, bo w Dellu bardzo podoba mi się podstawa, natomiast tego LG nie wiem, czy bym nie musiał powiesić- patrząc na stopę wydaje się, że zajmuje sporo miejsca. 

A jak czujesz się po kilku godzinach użytkowania monitora? Oczy zmęczone, czy jest ok?

Zastanawiam się też mocno, czy jednak nie iść w stronę 4K, zamiast 1440p. Same trudne wybory :) 
 

Link to post
Share on other sites

Wcześniej mialem Flatrona E2281, które nie posiada regulacji góra dół. Po przesiadce na nowego LG, gdzie mogę ustawić ekran idealnie na linii wzroku, nagle ustąpił bół kręgosłupa w odcinku szyjnym.

Co do wzroku - jestem okularnikiem i mam okulary przystosowane do pracy przy komputerze. Zauważyłem, że może minimalnie mniej przysychają mi oczy i rzadziej boli mnie głowa kiedy muszę spędzić cały dzień przed ekranem. Chociaż ból głowy mógł być spowodowany też nieprawidłową pozycją.

Matryca w Dellu jest prawie identyczna, ma wyższą jasność i odświerzanie 165Hz, jeśli pamięć mnie nie myli. Jednak jest to matryca w tej samej technologi, czyli nanoIPS.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ta stopa nie jest taka tragiczna, nie zajmuje dużo miejsca. Jestem z niej bardziej zadowolony niż z poprzedniego modelu, bo mogę sobie postawić głosnik pod nią. Do tej pory nie miałem takiej możliwości - w poprzednim monitorze stopą były dotykowe klawisze do obsługi menu.

Zawsze możesz zamontować go na VESA. Zawsze to jakieś zaoszczędzenia miejsca na blacie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...