Skocz do zawartości

Jaka płyta główna Z490 pod i3 10100f


Recommended Posts

Witam mam pewne pytanie a mianowicie planuje wymienic moje i5 4460 na i3 10100f i ram na ok 3600-4000mhz więc potrzebuje płyty z chipsetem z490......pózniej planuje zamienic tą i3 na cos w stylu i5 10600. Dodam iż płyte bym raczej wolał budżetową (jeżeli tak wgl sie za chipsetem z490  :rotfl: ). Mogę jeszcze dodać iż nie planuje podkręcania. Co o tym sądzicie? Czy to ma ręce i nogi? I przede wszystkim jaką płyte polecicie????

Link to post
Share on other sites

Trochę mało informacji...przede wszystkim do jakiego gpu?po co Ci ten sprzęt?, do jakichś specyficznych gier?

 

Skoro nie chcesz podkręcać poszedłbym na Twoim miejscu w 10400f i płytę b/h 1200 z ramem 2666 i dał sobie spokój z upgradem. Do wszystkiego w 60+fps Ci starczy z nadwyżką. Będzie tylko trochę drożej(jeśli w ogóle) a dostajesz 6 jaj, 12 wątków i cep wytrzyma podobną ilość lat jak 4460:P

Link to post
Share on other sites

Trochę mało informacji...przede wszystkim do jakiego gpu?po co Ci ten sprzęt?, do jakichś specyficznych gier?

 

Skoro nie chcesz podkręcać poszedłbym na Twoim miejscu w 10400f i płytę b/h 1200 z ramem 2666 i dał sobie spokój z upgradem. Do wszystkiego w 60+fps Ci starczy z nadwyżką. Będzie tylko trochę drożej(jeśli w ogóle) a dostajesz 6 jaj, 12 wątków i cep wytrzyma podobną ilość lat jak 4460:P

Gigabyte Rx 580 8gb, służyc ma do grania w różne gry od starszych tytułów po nowe oraz do podstawowych multimediów. Opcja upgrade spodobała mi sie ponieważ narazie z sianem srednio na i5 10400f a i3 10100f na morelach ma byc za 200 ziko niedługo. Widziałem też ze różnica w wydajności też jest spora między 2666 a np 3733 dlatego chipset z490 mnie interesuje. Prosesor ma być na kolejne kilka dobrych lat więc pożniej celował bym własnie w i5 10600 lub nawet i7 10700 a do tego to wypadało by mieć to z 490

Link to post
Share on other sites

O ile ta promocja aktualna jest, ostatnim razem dla płyt Z490 trwała do 31 sierpnia 2020

https://z490-cashback.msi-promotion.com/en_gb/land-home/?country_promotion=2

 

i dodam też że tydzień temu się skończyła dla poprzedniej generacji płyt Z390

https://proline.pl/?n=msi-cash-back

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...