Skocz do zawartości

Słuchawki + dac w rozsądnej cenie po Ultrasone hfi 580


Recommended Posts

Witam.

Moje pady już dogorywają swojego życia kolejny raz. Reanimacje były, ale jestem przekonania, że już się wysłużyły i trzeba się przerzucić na coś nowego. Brzmienie było idealne wg mnie. Niestety kilkukrotnie zbierałem się po zakup daca, ale jednak rozwój firmy i tematy z tym związane były bardziej istotne. Chcę teraz zainwestować w coś co da mi jeszcze więcej przyjemności ze słuchania muzyki.

Bardzo bym prosił o słuchawki z podobnym brzmieniem, ponieważ hfi 580 odpowiada mocno moim audiofilskim gustom.

Z góry dziękuję za wszystkie możliwe sugestie.
Pozdrawiam

Ziu

Link to post
Share on other sites

Ja nie rozumiem czegoś. Zużyły Ci się pady i z tego względu chcesz kupić cały komplet? Ja bym wymienił po prostu nausznice, bo jest taka możliwość i zamkniesz się w 100zł bezproblemowo. HFI 580 to specyficzne słuchawki, miałem je i mogą się podobać nie przeczę, tylko jeśli Ci się podobają to po co je zmieniać?

Link to post
Share on other sites

A mnie się podoba podejście na bogato do tematu. :D Coś w rozsądnej cenie, do 6k. :D Sorka, że nic merytorycznego tu nie wniosę, ale ciężko jest coś rzec, gdy się nie wie, czy słuchawki mają być zamknięte, czy mogą być otwarte, czego słuchasz i jaki dźwięk lubisz.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

@Fex

Jeżeli jesteście zdania, że sam zakup daca i zadbanie o pady ma duży sens - zrozumiem.

Mam je już wydaje mi się, że koło 6-7 lat - mogę się mylić - i doszedłem do wniosku, że chyba wypada je wymienić na coś nowszego i ciekawszego.

Edytowane przez ziut3k
Link to post
Share on other sites

Jeżeli jesteście zdania, że sam zakup daca i zadbanie o pady ma duży sens - zrozumiem.

Mam je już wydaje mi się, że koło 6-7 lat - mogę się mylić - i doszedłem do wniosku, że chyba wypada je wymienić na coś nowszego i ciekawszego.

 

Tradycyjnie uważam, że albo idziesz na odsłuchy, albo podejmujesz randomowe działania. Słuchawki grają bardzo różnie. Kwestia też, czy faktycznie bardziej chcesz wydać 2k, czy 6k.

 

Przy niższym budżecie wziąłbym Aune X1S albo Topping DX3 Pro i jakieś słuchawki w okolicach tysiąca. Z psykającą V-ką masz Denony AH-MM400, z ciepło grających Audioquest Nighthawk/Nightowl, z delikatniejszych to jakieś AKG albo Beyerdynamic DT990/DT770, jak wolisz coś jaśniejszego. Są jeszcze Audiotechnica ATH-M50x. Też V-ka, ale mniej agresywna niż w MM400.

 

Jak chcesz szaleć, to brałbym coś w stylu Topping DX7 Pro i Focal Elear, jeśli ma grać rozrywkowo lub Denon AH-D5200 do spokojniejszych doznań muzycznych. Albo jakieś planary - jest kilka modeli w tej cenie.

 

Jest jeszcze jedna opcja na bogato - ADI-2 DAC od RME. Ma świetne parametry (bardzo niskie szumy, impedancja wyjściowa niska zeru), dużo mocy i multum genialnych funkcji typu parametryczny EQ, crossfeed, automatyczne przełączanie wejść. Wtedy zostaje "tylko" 2k na słuchawki, ale masz DAC na lata, który poradzi sobie praktycznie ze wszystkim w przyszłości.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Lepsze słuchawki jak 580HFi to nie problem kupić, który zagra zdecydowanie bardziej przestrzenniej z naturalniejszą barwą ale tez detalicznie i bardziej dynamiczniej. Co prawda, trochę ubędzie tego mocnego łupnięcia basu czy podkolorowanej góry ale za to się pojawi dźwięk lepiej odseparowany ,bardziej napowietrzony, nawet jak kolega będzie chciał z holografią 3D. 

 

Używany wzmacniacz/DAC wchodzi w grę ?

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites

@Karister

Chyba się nie zrozumieliśmy...

@cooger

przecież mowa tutaj o słuchawkach + dacu

 

@adivxv

Czytasz mi w myślach.

Używany dac jak najbardziej wchodzi w grę. Kiedyś chyba właśnie Ty mnie przekonałeś, że warto używki kupować.

Teraz jeszcze rozważam, czy może jeszcze dokupić samego dac'a na jakiś czas + te pady (@Fex jak zawsze zakręci w głowie ideologią :)), a jak skończy się temat covidu wybrać się do wro i potestować słuchaweczki, bo teraz niestety opcji nie ma.

Link to post
Share on other sites
Chyba się nie zrozumieliśmy...

Why? Pytasz o DAC i słuchawki, więc dostałeś kilka propozycji w budżecie 2k-6k.

 

 

jak skończy się temat covidu wybrać się do wro i potestować słuchaweczki, bo teraz niestety opcji nie ma.

Jest. MP3 Store cały czas działa, a po telefonie ściągną masę słuchawek do testów, jeśli nie mają na stanie. W ciągu ostatniego miesiąca byłem tam kilka razy na odsłuchach. Za kaucją wypożyczą też sprzęt do domu.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites
Studiować wszelkie tematy słuchawkowe, a doświadczać tego na własnej skórze to dwie różne bajki :D
 
Ja osobiście chyba będę tutaj głosem rozsądku i będę stał w opozycji do @Karister, bo moje ostatnie doświadczenia z high-endem zupełnie mnie od niego odwróciły :) Masz HFI 580, które jak mówisz są dla Ciebie idealne, sam miałem HFI 580 i HFI 780, więc wiem, że mogą się podobać. Pytanie czego się spodziewasz po nowych słuchawkach? Jakiej muzyki słuchasz? Czy słuchawki mają być typowo stacjonarne, spore nausznice itd. czy może wolisz takie allroundery jak HFI 580, które mogą być również spokojnie używane mobilnie? Jest sporo czynników mających wpływ na wybór słuchawek, a im więcej przekażesz informacji tym bardziej prawdopodobne, że ktoś poleci słuchawki, które trafią w Twoje gusta.
 
Czytając recenzje, opinie, testy, porównania, masz tak naprawdę szczątkowy obraz tego, jak to może zagrać jeśli nie miałeś do czynienia z większą ilością słuchawek i bardziej bym to traktował jako propozycje do rozpatrzenia/sprawdzenia niż jako pewnik.

Chcę teraz zainwestować w coś co da mi jeszcze więcej przyjemności ze słuchania muzyki.

 

Ja przez te kilka lat doszedłem do wniosku, że najwięcej przyjemności daje sama muzyka, później największy wpływ na jej odbiór mają słuchawki, potem wzmacniacz, a na końcu DAC. Osobiście chcąc najlepszą wydajność w jak najniższej cenie rozpatrywałbym kupno osobno DAC i wzmacniacza, bo słuchawkowe combo potrafią być drogie i odbierają pewne możliwości.

 

DAC, który ma świetne pomiary (tym bym się tutaj kierował) można kupić już za kilkaset zł, choćby taki Topping E30 i na tym bym poprzestał. Funkcją DACa jest konwersja cyfrowego sygnału w analog i nie bardzo rozumiem, jak można mówić, że jakiś gra ciepło, inny jest analityczny, nie czaję :D Sam miałem największy problem ze znalezieniem różnic w DACach, jeśli jakieś w ogóle były, więc ten element toru audio byłby raczej niezmienny. Inna kwestia to wzmacniacz, bo są różne, mają różne wzmocnienia, mogą być zbalansowane, lampowe itd. i one już mają jakiś wpływ na dźwięk.

 

Polecam stronkę i pomiary dokonane na niej:

DAC Topping E30 - https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/topping-e30-dac-review.12119/

AMP Topping L30 - https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/topping-l30-headphone-amplifier-review.15226/

AMP Topping A90 - https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/topping-a90-headphone-amplifier-review.13592/

AMP SMSL SH-9 - https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/smsl-sh-9-thx-headphone-amplifier-review.17519/


Z psykającą V-ką masz Denony AH-MM400

 

A ja w miejsce tych mógłbym polecić Blon B8 :D

 

Ja po prostu mam wrażenie, że pchasz się na głęboką wodę nie mając pojęcia, co się znajduje trochę bliżej brzegu. Różnice, jakich możesz być świadkiem po wydaniu 6k mogą być mniej imponujące niż się spodziewasz :D Największą robotę i tak robią słuchawki, a u Ciebie zmiana źródła z integry na coś pokroju choćby FX-Audio DAC-X6 czy czegoś podobnego za głupie 300zł może dać spory skok za mały hajs.

Link to post
Share on other sites

@@FeX, A90 trochę overkill... 5W dla słuchawek. Ok, jak ktoś ma Abyssy 1266... Poza tym A90 z D90 do zestawu wychodzi już bardzo drogo. Taki DX7Pro niczym nie będzie ustępował w znacznej większości przypadków. Do tego jest wygodniejszy w obsłudze. A90 nie ma pilota. Przerabiałem wyłącz/włącz wajchą w moim Schiit Asgard 2 - lipa. DX7Pro to również mniej gratów na biurku. No, chyba, że ktoś lubi kolekcjonować sprzęt. Dla mnie muzyka musi brzmieć tak, jak lubię, ale w pełni się zgadzam, że między dobrymi DAC i wzmakami różnice nie powinny być słyszalne bądź ewentualnie być marginalne. Jak ktoś chce ocieplać, itp, to od tego jest EQ. Aczkolwiek jak wiadomo, wiele osób twierdzi inaczej. Nie do końca zgodzę się z definicją hi-endu. Okolice 5k na słuchawki, DAC i wzmak to akurat w przypadku nówek jest solidny, rozsądny budżet, jeśli się szuka czegoś naprawdę dobrego. Takie AHD5200 czy Eleary to nie hi-end. Po prostu bardzo dobre słuchawki. Oczywiście nie każdemu się spodobają. Obiektywnie są dobrze wykonane z eleganckich materiałów i oferują spory komfort użytkowania przez dłuższy czas. Subiektywnie (dla mnie) jedne i drugie grają ciekawie.

 

Zgadzam się też, że można się rozczarować drogimi słuchawkami. Moje ostatnie dwa miesiące odsłuchów to pasmo takich rozczarowań. One po prostu grają jakoś. Tak jak założył to producent. I jest bardzo duża szansa, że to jakoś nie trafi w gust. Dlatego @@ziut3k, przy zakupie w ciemno faktycznie bym nie szalał z wydawaniem. A jak chcesz coś drogiego - idź na odsłuchy, bo będziesz żałował. Masz dobry budżet. Posłuchaj kilku skrajności, wypróbuj planarów. Poproś o odsłuch LCD-2C (nie poleciłbym, ale warto je poznać), MrSpeakers Aeon. Ocenisz, czy takie coś w ogóle jest dla Ciebie warte grzechu. Są też nowe HFM 400i (ver 2020). Jedne z najtańszych planarów, ale tej firmy w ciemno nie polecę. Moje HFM już dwa razy były w serwisie w ciągu 16 miesięcy. Z drugiej strony za każdym razem wymieniali w ramach gwarancji, więc ciągle mam nówki. Ale to się wkrótce skończy.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

@Karister

Tylko różnica między Toba, a @ziut3k jest taka, że Ty masz świadomość tego co chcesz i dobrze wiesz co możesz otrzymać w określonej kwocie, bo już posłuchałeś sporo sprzętu i już poniekąd swoje brzmienie odnalazłeś w HiFiMANach. Pominiemy problemy z jakością wykonania :D

 

Z tego względu proponuję tani i dobry DAC w postaci Topping E30, a do tego kolega niech sobie dobierze jakiś wzmacniacz, dlatego podałem kilka, bo nie wiem jakie ma zamiary autor tematu. Może być to Topping L30 i mamy udany zestaw za nieduże pieniądze. Oczywiście to tylko moja propozycja, nie uważam, że to najlepsze wyjście, bo jak wspomniałeś choćby taki pilot może okazać się przydatny, ale o tym nasz kolega pewnie nawet nie myślał :D

 

Definicja high-endu jest dość rozmyta i ja jej nie postrzegam na zasadzie ceny. Jeszcze dobrych kilka lat temu ciężko było znaleźć słuchawki droższe niż 3-4k pln i to już był totalny high-end, wyjątkiem były np. elektrostaty, planary Audeze lub jakieś pojedyncze modele np. Sony MDR-R10. Teraz ceny poszły ostro do góry i spokojnie znajdujesz słuchawki za 10-15-20-25-30 tysięcy, a skoku jakościowego jakoś wyraźnie nie widać. Jedynie magnetostaty ruszyły z miejsca za sprawą HiFiMANa, ale ceny jak powyżej.

 

Ja po prostu nie chcę żeby ktoś był zawiedziony i dlatego podchodzę do tematu z dystansem i jeśli ktoś szuka zestawu za 2-6k to nie mam zamiaru od razu zakładać górnej wartości widełek.

Link to post
Share on other sites

Hm... W jednym z poprzednich postów dałem propozycje w dolnym przedziale widełek - 2k (z X1S lub D30Pro). Dałem też w górnym i pośrodku. Jestem świadomy różnic w sprzęcie audio, ale żeby tej świadomości nabrać, trzeba słuchać. Dlatego polecam odsłuchy. Ja też nic nie polecam w ciemno, ale jeśli ktoś bardzo chce - opisałem swoje subiektywne odczucia co do wielu par słuchawek w różnych przedziałach cenowych, które niekoniecznie będą zgodne z odczuciami innych. To jest bardzo subiektywna sprawa.

 

Co do cen - faktycznie wystrzeliły i ciężko je uzasadnić w wielu przypadkach. Na czele z D8000, posiadającymi wadę konstrukcyjną, przez co przetwornik obija się o magnesy.

 

@@ziut3k, ponownie polecę wizytę we Wrocławskim MP3Store, bo tam można słuchać, ile wlezie. I będą wszystkie lub znaczna większość słuchawek, które tu wymieniałem oraz sporo innych. Sprzedawca potrafi dobrze doradzić. Przy okazji negocjuj cenę. Można czasem zejść o 20% względem ceny online.

 

Jeśli mogę coś jeszcze polecić - pytaj o dostępność zamiennych padów i od razu zamów parę. Albo sprawdzaj na Amazonie. Sporo tego jest od producentów oraz firmy Dekoni. Patrz też na to, jak je się wymienia. W Audeze są klejone, więc dodatkowa trudność z wymianą.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Ja mam po prostu odwrót od audiofilstwa, po raz kolejny :D Najważniejsze to być zadowolonym z tego co się ma :) Odsłuchy zalecane, tak jak wspomniałeś i to one dają najwięcej. Dobrze mieć przy tym swoją muzykę lub odsłuchiwać kawałki, które dobrze znamy, bo czasem jedna nieznana piosenka nas oczaruje, kupujesz słuchawki, siadasz w domu wygodnie, puszczasz coś innego i łokurva  %-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@FeX

"Ja przez te kilka lat doszedłem do wniosku, że najwięcej przyjemności daje sama muzyka, później największy wpływ na jej odbiór mają słuchawki, potem wzmacniacz, a na końcu DAC"

To co tutaj napisałeś to powinni cytować wszędzie. Naprawdę masz świętą rację, a ja osobiście kocham muzykę. Ogólnie słucham epic + rock + metal + wszystko co jest mądrzejsze od disco polo i wybaczcie moją osobistą w tym momencie ocenę "tego".

Ale główne są.
@FeX: To jak widzisz poza zastąpieneim padów dokładne wzmocnienie moich hfi? 1000 gold - 1500 max. Byłem przekonay, że warto zmienić, ale odrywając się od codzienności i wracając w ostatnim czasie do świata podzespołów i ogólnej elektroniki dużo rzeczy sobie dopiero teraz przypomniałem, więc mocno przez swój zanik pamięci spaczyłem ten temat.
Zaproponuj coś w całości jeżeli możesz.

 

Edit:

@Karister

Wybacz z powodu zmęczenia zapomniałem odpisać na Twój post:
Dziękuję bardzo i myślę, że masz rację i Twoje porady są jak najbardziej słuszne.

Z czasem tak bywa u mnie, że go mam na 2 dni spokojnie, a po tym myśleniu mija 10 minut i nagle go nie mam na miesiąc niestety. Jeszcze ta pandemia też strasznie plany mi niweczy. Jak najbardziej myślę, że @FeX teraz mnie zrównał z ziemią i wyprostował mając rację, a za parę miesięcy posłucham wypożyczę słuchawy i będę miał największe odczucie co mi najbardziej porusza duszą.

Edytowane przez ziut3k
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Na mp3store ktoś sprzedaje Ultrasone Siganture Pro (musisz byś zarejestrowany by widzieć) .Stały bywalec tego forum,także można spokojnie brać. Niemało sobie ceni ale to dobre na swój sposób słuchawki ,o bardzo podobnej filozofii grania co wersja HFI580 tylko, że w lepszym wydaniu, a jakim ? to już wspomniałem posta wcześniej. Dostaniesz co HFI tylko dużo lepszej podanej formie.Zapytaj niech Ci użyczy posłuchać, jeśli się spodobają  podgadamy na temat odpowiedniego ich napędzenia Aune,SMSL,Topping.

 
 
 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jakby co to wspominane wcześniej przez mnie Focale Elear i Clear są w bardzo dobrych cenach dzisiaj. 3k za Elear i 4.5k za Clear. Brałbym w ciemno te drugie i ewentualnie oddał. Rok temu moje negocjacje ceny w salonie utknęły na 5800 z 6500 dla Clear.

Link to post
Share on other sites

ehhh prawdopodobnie się spóźniłem z tymi signature pro :/. Mało czasu było, a też chciałem coś poczytać na ich temat, a trzeba było brać i się nie zastanawiać ******

Nie mogę edytować - nie wiem czemu. W każdym razie właściciel powyższych słuchaweczek napisał mi, że podał numer konta i jeżeli nic się nie wydarzy to da mi znać. Bardzo liczę na to, że je przytulę, a co wyjdzie to wyjdzie. Jak się wyjaśni sprawa to będziemy kontyunować temat jeżeli oczywiście macie ochotę poświęcać dla mnie Wasz cenny czas.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...