Skocz do zawartości

Pytanie o przełącznik w starej klawiaturze Acer'a


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wodego,

Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Byłam dziś w pracy [wyjątkowo musiałam przyjechać z pracy zdalnej :P ] i przy okazji wykonywanej pracy chciałam sprawdzić tą klawiaturę Acera zwłaszcza, że miałam komputer z gniazdem DIN pod ręką a i sama klawiatura też była w tym labie. Niestety wyniknął dla mnie niespodziewany problem związany z wtyczką tej klawiatury i obudową kompa, otóż wtyczka ma kształt jak widać na zdjęciach wcześniej wtyczkę nie prostą a zgiętą pod kątem, a komputer ma głęboko osadzone w obudowie gniazdo i du*a :P  Ale, ale, mam jeszcze jednego kompa z tym gniazdem, staruszka z przyciskami Turbo i do blokowania klawiatury [jest w Naszych retro zestawach] tylko to przy okazji następnej wizyty w pracy bo jest on w innym labie, dodatkowo schowany. A dla ciekawskich podrzucam zdjęcie tej części klawiatury, która ją różni od innych:

IMG-20201201-121523.jpg

 

 

*******

Podrzucam zdjęcia ostatniej klawiatury z wtyczką DIN, którą posiadam u siebie w pracy a  której nie dałam wcześniej, działa na 100%.

IMG-20201201-114534.jpg

IMG-20201201-114620.jpg

 

A przy okazji, retro inaczej czyli spektrofotometr UV-Mini, tak dla ciekawych, podłączany przez port szeregowy z kompem ;)

IMG-20201201-114646.jpg

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak czasem wchodzę do laboratorium żony to też nie trybie co do czego, a w dodatku wygląda jak komunistyczny coś.
Mało tego one mi czasem każą naprawić te różne coś.
Chociaż w badaniach czysto spożywczo-przemysłowych to raczej mają słabszy sprzęt od ciebie.
Ale dbają dziewczyny by nas w Polsce nie zatruli "dobrym żarciem".

Natomiast żal mi ich bo co jakiś czas umierają na raka co zaczyna mi już śmierdzieć jakąś lipą.
5 laborantek w 10 lat...

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze potężniejsze [i gabarytowo i zakresem pracy] spektrofotometry, DSC itd. 

Rzeczywiście dziwne, trzeba by było się przyjrzeć z jakimi odczynnikami pracują i na jakim sprzęcie dokładnie, niektóre wytwarzają bardzo duże pole elektromagnetyczne jak NMR czy EPR.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...