Skocz do zawartości

[ZAKUP] Buda pod Palit RTX3080


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

 

w końcu podjąłem decyzję, dzisiaj kupiłem RTX 3080 od Palita. Teraz czas złożyć pod to sensowny zestaw. Biorę pod uwagę proline do zakupu od razu ze złożeniem. Potem tylko wepnę sobie kartę w domu. Komputer przede wszystkim do gier. Możliwie,że również do obróbki video oraz renderowania filmów. Może też jakiegoś streamingu. Będę wdzięczny za porady i dyskusje.

 

  • Zastosowanie komputera : 1. Gry 2. Renderowanie/obróbka wideo 3. Nagrywanie/streaming
  • Maksymalna kwota : brak, w granicach rozsądku, nie chcę przepłacać
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : już, na wczoraj
  • Których części potrzebuję : cała buda za wyjątkiem GPU
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : w przyszłości możliwe, obecny procek jest OC
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : FHD 1920x1080, Acer Predator (możliwa zmiana w ciągu roku/dwóch lat)
  • Specjalne wymagania :
    - obudowa łatwa w obsłudze, czyszczeniu, dobra wentylacja z jednoczesnym ograniczeniem syfu dostającego się do środka
    - myślę nad chłodzeniem cieczą, czy to jest opłacalne i lepsze niż zwykłe coolery? Proszę o dobór dodatkowych wentylatorów jeśli to konieczne do obudowy
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : dyski, ale tylko jako dodatkowe 500gb SSD i 1TB HDD. Chcę kupić jeden lub dwa dodatkowo nowe, a te zostawić jako zapas
  • Własna propozycja zestawu : brak
Edytowane przez Fatumboba
Link to post
Share on other sites

3080 do 1080p, a zmiana monitora za rok-dwa? To lepiej weź 3070 a zaoszczędzone pieniądze pakuj w monitor 1440p, albo czekaj i odkładaj na monitor i kolejne generacje GPU.

 

Na swoim 3070 i 5600X mam w Warzone 200-255 klatek na ustawieniach pod płynność, na ustawieniach z wodotryskami 120+, Wiesiek na uber 150+, z nowszych więcej nie mam poinstalowane, ale generalnie pod 1080p karta 3080 przy obecnych cenach i dostępności, to według mnie gruba przesada.

Edytowane przez Carius
Link to post
Share on other sites

O monitorze napisałem orientacyjnie, jak najdzie mnie ochota to kupię nawet jutro. Na razie nie czuję potrzeby przesiadki na wyższą rozdzielczość, a karta jak napisałem, już do mnie jedzie, jutro powinna być ;)


Wrzucam jeszcze swoją propozycję zestawu: https://proline.pl/koszyk/15bd8c9a

 

Proszę poprawcie jeśli coś jest nie tak lub nie pasuje. Może coś zamienić, dołożyć, wyrzucić? Na pewno obudowę potrzebuję się poradzić. Chłodzenie jak wspominałem można zamienić na wodne jeśli jest sens.

Edytowane przez Fatumboba
Link to post
Share on other sites

Już zmieniłem trochę koszyk. RAM dałem 3600 CL16, płyta Z490 i procek K. Dalej brakuje mi obudowy i chłodzenia. To które dałem to tylko tak orientacyjnie. Fajnie byłoby, gdyby ktoś też zrobił swój koszyk pod 3080 jak by sam chciał to złożyć dla siebie :)

 

Zastanawiam się czy 850W zasilacz nie na wyrost. Może 750W też styknie?

Edytowane przez Fatumboba
Link to post
Share on other sites

Zasilacz w  porządku, 3080 potrafi po OC zeżreć sporo, a 10900K z OC również swoje potrzebuje.

 

Z chłodzenia szukałbym jednak wyższej półki. Swoje kosztuje, ale masz zamiar mocno obciążać sprzęt, więc jeżeli liczysz na przyzwoite temperatury i hałas, to trzeba zapłacić.

 

Szukałbym Noctua NH-D15, Cryorig R1 Ulti, Dark Rock Pro 4, a jak chcesz próbować z AiO to Arctic Liquid Freezer II 360. Minimum to pewnie SPC Grandis.

 

Obudowa pokroju Pure Base 500DX, Lancool Mesh, Phanteks P400/500? Można wspomóc się Stevem

Edytowane przez Carius
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Szczerze? Procesor i9 i ramy 3600? Ja włożył bym ramy powyżej 4500...

 

Szczerze? Głupota do potęgi płacić 2x więcej za pamięć dla cyferek i kilku fpsów więcej w 1080p w niektórych tytułach gier gdzie i tak mowa tutaj o chorej ilóści klatek na takim sprzęcie.  Wg mnie całkowity nonsens. 

 

 

 

 

Troszkę zmian i na ten moment mam coś takiego Kości RAM zawsze można dorzucić   https://proline.pl/koszyk/d0adc4af

 

 

Daruj sobie te pamięci, chłodzenie weź Dark Rock 4 Pro, NH D15 czy liquid AiO. 

P500A jak niedostępna możesz zeminić na Enthoo Pro 2 + wentyle. 

 

https://proline.pl/koszyk/3dcda246

 

Te HyperX nieźle się kręcą więc można spokojnie brać. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Daruj sobie te pamięci, chłodzenie weź Dark Rock 4 Pro, NH D15 czy liquid AiO. 

P500A jak niedostępna możesz zeminić na Enthoo Pro 2 + wentyle. 

 

https://proline.pl/koszyk/3dcda246

 

Te HyperX nieźle się kręcą więc można spokojnie brać. 

Dziękuję Kajtek za odpowiedź. Musiałem już wczoraj zamówić, były w proline ostatnie sztuki na sklepach stacjonarnych. Ale widzę, że w miarę pokrywa się to co pisałeś.

 

Co do pamięci RAM to myślałem jeszcze o Viperach 4400 i skręcić je na 3600-3733 z cl14-15. Ale jako,że nie znam się na tym za dobrze to odpuściłem i wziąłem inne. Podaję link do koszyka, gdyby ktoś chciał się tym zasugerować. Możesz Kajtek jeszcze powiedzieć czy według Ciebie jest ok. 3 wentylatory będą na przód, jeden na tył, a AiO na top jako wyciąg.

 

https://proline.pl/koszyk/c37166ee

 

EDIT: Tak, odpuściłem na razie 32GB RAM, wziąłem 16GB. Zawsze można dokupić.

Edytowane przez Fatumboba
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...