Skocz do zawartości

[~1200] Upgrade pod World of Warcraft


Recommended Posts

Zastosowanie komputera: World of Warcraft,
Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ok. 1200
Kiedy zamierzasz kupić komputer? ASAP
Których części potrzebujesz?: Processor, Mobo, RAM
Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie
Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? SSD, Zasilacz, Radeon 7870
 
Moja panna lubi sobie pograć w WoW, ale nowy dodatek podnosi poprzeczkę z wymaganiami, a jej komputer to jakiś zabytek (coś w okolicy Pentium D) i nie dawał już wcześniej rady. Trzeba go jakoś dociągnąć do obecnych standardów w bardzo ograniczonym budżecie. Udało mi się zdobyć w miarę dobry zasilacz i Radeona 7870 (w wymaganiach WoW jest wprawdzie jako minimum, ale w tym budżecie to chyba lepiej zająć się prockiem i pomyśleć o jakiejś karcie za jakiś czas).
Zastanawiałem się nad jakimś:
 
Ryzen 1600AF - bo 6/12 (słyszałem opinie, że czasem warto poświęcić parę FPS dla lepszej płynności oferowanej przez więcej rdzeni)
i3 10100F - super tani (Tu aż się chce pomyśleć o jakiejś karcie graf.) i niby do WoWa starczy, ale boję się że 4/8 to obecnie już mało do płynnej rozgrywki i będą ścinki.
i5-10400F - drogi i ciężko będzie z budżetem, ale 6/12 + dobra wydajność w grach
 
Macie jakieś sugestie? Domyślam się że płytę główną to brać jak najtańszą się da (i tak nie będzie OC, ani upgrade)? 

 

Link to post
Share on other sites

1. Napisz jaki to konkretnie zasilacz model, marka, moc.

2. SSD na sata czy m2?

3. Ile chcesz ramu 8 czy 16gb?

Odnośnie cpu to do gier odpuściłbym 1600af, trzeba by go kręcić dać szybki ram to raczej cpu dla entuzjasty. Rozważałbym i3 i i5 choć w obu przypadkach ograniczeniem będzie 7870 ona ograniczy nawet 1600AF. Teraz sami sobie szczerze odpowiedzcie czy i kiedy zmienicie gpu? 

Przeskok z pentium d na i3 10100f to przepaść. I5 mobo na b460 i 2x4gb ramu to 1270pln na morele.net ram można brać 1x8gb pod warunkiem że za 1-2miesiące dokupicie drugą kość. Choć biorąc pod uwagę gpu to nawet single channel nie będzie tu ograniczeniem, także Brać 1x8gb i kiedyś dokupić do dual channel. Z jedną kością to poniżej 1250 taki zestaw z i5. Mobo na b410 odradzam bo tam port m2 pracuje z pci x2 a nie x4 ale jak ma być mocno budżetowo a nie dla entuzjasty, a ssd na sata to i 410 obleci i jest za 1200 lub mniej.

Link to post
Share on other sites

1. Zasilacz to OCZ CXS500W (wygrzebany z jakiegoś zepsutego kompa)

2. SSD na SATA

3. Marzyło by mi się 16, teraz ceny są niskie (dodatkowo słyszałem, że Intele nie potrzebują szybkich pamięci, więc może się uda :)

 

Zwrócić uwagę na coś przy tych płytach b460? Któryś model jest bardziej polecany (jak np. b450 tomahawk dla ryzenów)?

Link to post
Share on other sites

Najważniejsza wg mnie jest sekcja zasilania, jej chłodzenie, rozmieszczenie i ilość złącz jeżeli na ktors ci zależy. Jak jesteś ograniczony budżetem to do 10400f sekcja nie musi być rozbudowana.

Zasilacz teoretycznie nie z czarnej listy ale stary, 440w na 12v z 2 linii, grafika stara bierze że 180w niby wystarczy ale trochę strach o nowe podzespoły.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...