Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

 

Komputer będzie głównie służył do grania (CS:GO, COD:WZ, ewentualnie cyberpunk czy coś w tym stylu). Chciałbym aby cały koszt kompa zmieścił się w tych 5000zł(uwzględniając kartę graficzną) i posłużył gdzieś około 5 lat. Nie potrzebuje RGB bo całość stoi i tak pod biurkiem i mało co widać. Jestem otwarty na propozycje bo może Intel będzie bardziej opłacalny w tym przypadku. Posiadam również parę elementów, które wypisałem niżej. Bardzo proszę o pomoc.

 

Procesor - AMD 5600x

Chłodzenie - tutaj nie wiem czy brać coś innego niż stockowe

Płyta - MSI x570 Tomahawk WiFi (chyba, że jest coś równie dobrego w niższej cenie)

RamPatriot Viper 4 DDR4 16GB (2 x 8GB) 16GB 3733 CL17

Zasilacz - Tu mam problem i proszę o poradę. Fajnie jakby miał chociaż trochę zapasu mocy.

Skrzynka - Tu też jest problem

Karta graficzna - Mam do kupienia za 1500zł RTX2080 Zotac

 

Co mam:

 

Dysk ssdPNY 1TB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

Monitor - AOC 24g2u

Edytowane przez artek1337
Link to post
Share on other sites

Pytanie co do płyty. Czy nie lepiej iść w nowy chipset(trochę poczytałem nie wiem czy wszystko rozumiem :D) i PCIe 4.0 tak przyszłościowo? Czy lepiej zapłacić mniej? Czy może lepiej coś na intelu?


Znalazłem jeszcze zasilacz. Czy jest to dobry wybór w tych pieniądzach? Czy lepiej ten, który polecił kajtek?

https://www.x-kom.pl/p/363849-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-supremo-fm2-750w-80-plus-gold.html

Link to post
Share on other sites

5600X z automatu poleci chyba tylko na B550.

 

W ogóle tego procesora nie dostaniesz obecnie.

 

Taniej to wyjdzie i7 10700F na Z490.

 

XPG pewniejsza jednostka z dłuższą gwarancją.

 

W ogóle jaki będzie monitor?

 

 

 

Karta graficzna - Mam do kupienia za 1500zł RTX2080 Zotac

Jak z gwarancją? no tutaj pod taki set to na pewno nie SG! tylko coś zdecydowanie lepszego i bardziej przewiewnego. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zestaw będzie na amd, a chyba to mnie najbardziej kusi to płyta zostaje. Oglądałem parę testów i to jest chyba najlepszy wybór. Poczekać mogę nie spieszy mi się. Ten zasilacz który podaliście widzę, że ma 10 lat gwarancji i to za nim przemawia. Chociaż mam też w drugim kompie spc enduro fm1 650W i jestem mega zadowolony. Czy 650W starczy z zapasem do takiego setupu z ewentualną zmianą karty za powiedzmy 2-3 lata? Czy lepiej wziąć 750W? Monitor to AOC 24G2U. Może w przyszłości zmienię na wyższą rozdzielczość. Gwarancja jeszcze chyba 3 lata. Kupuje od kumpla więc wszystko pod kontrolą :) Czy ten rg6v będzie ok? Głównie chodzi mi o schowanie przewodów, szyba boczna może być, ale nie musi oraz właśnie temperatury.

Procek amd 5600x zamówiony

Płyta MSI x570 Tomahawk WiFi zamówiona

Nie mam pewności co do ramów i obudowy. Wspomoże jeszcze ktoś w wyborze?

Nie mam pewności co do ramów i obudowy. Wspomoże jeszcze ktoś w wyborze?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem po co pchać się w X570 bez konkretnego powodu, gdzie B550 Tomahawk jest ponad 300zł tańszy, a nie odczujesz żadnej różnicy. Twój wybór, ale według mnie mocno przesadzony.

 

RAM bierz przynajmniej 3600 CL16 lub szybsze, po OC do 3800-4000 powinny ładnie współgrać z procesorem. Crucial Ballistix, G.Skill TridentZ, Viper Steel itp.

 

Obudowa Pure Base 500DX czy Lancool Mesh, kwestia jaki chcesz budżet.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...