Skocz do zawartości

Dziwny dźwięk z MSI 3070 Gaming X Trio


Recommended Posts

Siemanko,

 

od 1.5 tyg. jestem posiadaczem MSI 3070 Gaming X Trio. Do tej pory wszystko było w jak najlepszym porządku, ale dzisiaj karta tak o, zaczęła sobie piszczeć. Dzieje się to przy osiągnięciu temperatury około 45 stopni. Wentyle jeszcze wtedy się nie uruchamiają (z tego co zauważyłem, startują od 50 stopni).

No i tutaj moje pytanko (bo z kartami na premierę jeszcze nie miałem okazji obcować), co to może być i czy jest to groźne dla samej karty?

Z góry dzięki za pomoc :)

 

EDIT: Co zauważyłem, jednak piszczenie nie jest zależne od temperatury, a od tego czy mam włączoną synchronizację pionową w ustawieniach gry, czy nie. Przy włączonej karta nie piszczy.

Edytowane przez skubany31
Link to post
Share on other sites

Panowie, pięknie dziękuję za pomoc.

 

Co do piszczenia, tosłyszalne i irytujące dla ucha z większej odległości niż metr od komputera zaczyna się od około 220 fpsów.

 

Powiedzcie mi proszę, jak często to piszczenie występuje w kartach? bo jeżeli jest to coś dzieje się często, to chyba oleję reklamowanie karty, szczególnie biorąc pod uwagę dostępność serii 3000.

 

EDIT: nie wiem, czy to zmienia postać rzeczy, ale tak z ciekawości puściłem kartę na test na FurMarku i podczas testu (leciał tylko 15 min) karta jest kompletnie niesłyszalna.

Edytowane przez skubany31
Link to post
Share on other sites

Co do piszczenia, tosłyszalne i irytujące dla ucha z większej odległości niż metr od komputera zaczyna się od około 220 fpsów.

 

Powiedzcie mi proszę, jak często to piszczenie występuje w kartach? bo jeżeli jest to coś dzieje się często, to chyba oleję reklamowanie karty, szczególnie biorąc pod uwagę dostępność serii 3000.

 

 

Zazwyczaj, przynajmniej z mojego doswiadczenia, niepiszczace zwykle karty zaczynaja popiskiwac minimum powyzej 1000fps, a intensywnie piszczec okolo 2000fps. Wiec jak Twoja piszczy przy 220.... Porazka?

 

Inna sprawa w ilu grach bedziesz gral w powyzej 200fps? Mysle, ze niewielu....

Edytowane przez zygarek
Link to post
Share on other sites

Ja posiadam model 3080 MSI gaming x trio i umnie nic nie słychać a jeśli to nie słyszę gdyż jak mam więcej niż 144hz to blokuje na 150 FPS aby karta nie pracowała w 100 procentach bez potrzeby .

Jak kolega wyżej w iluch grach wykorzystasz tyle FPS ? CS go ? Jak masz monitor 144hz to se ustaw na blokadę 150 bo więcej nic ci nie da .

No chyba że masz 240hz monitor i faktycznie drażni cię ten dźwięk .

To albo zwrot karty albo wymiana bo piszczenie cewek raczej gwarancja nie obejmuje bo to normalne w kartach .

 

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites

U mnie w tym modelu też piszczy. W ac odyssey czasami nawet przy vsync na 60 fps http://www.sympato.ch/smileys/megabounce.gif

silnik ac origins / odyssey/ valhalla  ma cos skopane bo mi tez piszczy, msi gtx 1080ti

w innych grach przy 60fps nie piszczy

Edytowane przez Lexus404
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja w przeciągu roku miałem kilka kart. Jakieś gaming x 2080 super i ti, strixa miałem zarówno 3070 jak i 2080 super. Każda karta miała większy lub mniejszy problem z cewkami. Głównie przy wysokim fpsie. Jak nie grasz na takiej karcie w fhd to cewki nie powinny cię męczyć. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Powiedzcie mi proszę, jak często to piszczenie występuje w kartach? bo jeżeli jest to coś dzieje się często, to chyba oleję reklamowanie karty, szczególnie biorąc pod uwagę dostępność serii 3000.
 

 

tak często, co druga karta graficzna piszczy powyżej 200fps

 

prawdziwy problem się zaczyna gdy karta graficzna piszczy w okolicach 60fps

 

da się wyciszyć bez rezygnacji z ilości klatek na sekundę, m.in:

budujesz LC i zamykasz grafikę blokiem wodnym typu full cover

Link to post
Share on other sites

silnik ac origins / odyssey/ valhalla  ma cos skopane bo mi tez piszczy, msi gtx 1080ti

w innych grach przy 60fps nie piszczy

 

 

Sprawdzałem w nowym metro i przy 60fps jest cisza. Ale fakt coś z tymi asasynami jest nie tak, bo w menu przy 200 fps to mała symfonia się tworzy. Tak, czy inaczej zwracać nie będę, bo gram przy 60 klatkach.

Jak można zwalać winę na grę/y jak problem dotyczy cewek na karcie?

Mam RTX2070S i żaden Assassins nie powoduje na mojej karcie piszczenie cewek przy wył.sync :)

Link to post
Share on other sites

Jak można zwalać winę na grę/y jak problem dotyczy cewek na karcie?

Mam RTX2070S i żaden Assassins nie powoduje na mojej karcie piszczenie cewek przy wył.sync :)

kolego czytaj ze zrozumieniem

 

oczywiscie ze nieprawidlowa konstrukcja karty powoduje piszcznie cewek, natomiast w ostatnich assassynach problem jest ten UWYDATNIANY poprzez zastosowany tam silnik gry tj. w innych grach nie piszczy a w assassynie piszczy mimo zablokowanych fpsow w obu grach

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...