Skocz do zawartości

Od czego zacząć? Upgrade starego złoma.


Recommended Posts

Witam od jakiegoś czasu zastanawiam się jaki sprzęt do grania zakupić, miała być nowa konsola (jeszcze nie wiadmo jaka), a ostatnio rozmyślam nad upgradem mojego wysłużonego komputera. Swojego czasu była to dobra maszyna :)

Otóż nie wiem od czego najlepiej było by zacząć, zestaw jaki posiadam wygląda następująco:

Płyta główna: Gigabyte GA-Z87X-OC

Procesor: i5-4690K, 3900 MHz (39 x 100)

Grafika: GeForce GTX 1080

Ram: Team Group Vulcan-2400 2x4gb

Wentylator: Thermalright Macho Rev B

Obudowa: Fractal Design Define r6

Od czego zaczynac najlepiej, żeby to miało ręce i nogi? Budżetu nie mam sztywnego, ale planuje rozłożyć to w czasie. Pozdro.

 

Link to post
Share on other sites

Wcale nie taki złom 1080-tka na dzisiejsze standardy nadal dobrze się trzyma, więc jedyną zmianę jaką bym zastosował to mobo, CPU. RAM (ten lepiej wyżej taktowany i tak 16GB).

 

Generalnie w nowych grach ten procesor pewnie robi bottleneck tej karcie.

 

Zdefiniuj się z budżetem, bo można zrobić jak wspomniałem, albo sprzedać ważniejsze komponenty na części i złożyć wszystko od podstaw.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wcale nie taki złom 1080-tka na dzisiejsze standardy nadal dobrze się trzyma, więc jedyną zmianę jaką bym zastosował to mobo, CPU. RAM (ten lepiej wyżej taktowany i tak 16GB).

 

Generalnie w nowych grach ten procesor pewnie robi bottleneck tej karcie.

 

Zdefiniuj się z budżetem, bo można zrobić jak wspomniałem, albo sprzedać ważniejsze komponenty na części i złożyć wszystko od podstaw.

Nie wiem za bardzo jaki budżet, załóżmy, że byłoby to coś plus minus nowa konsola 2500zł, nie wiem czy nie za mało.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz to Antec TruePower 550C 550W 80 Plus gold. Wentyl tez do wymiany?

Chłodzenie CPU nie ma w zestawie z tym prockiem standardowy BOX nie podoła.

Link to post
Share on other sites

Wybacz nie zauważyłem, że jesteś już w posiadaniu chłodzenia. Tak masz lepszy. Sprawdź tylko czy masz pasujące elementy do tej podstawki (LGA1200), bo będzie trzeba ewentualnie zamówić o ile jest taka możliwość.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Wybacz nie zauważyłem, że jesteś już w posiadaniu chłodzenia. Tak masz lepszy. Sprawdź tylko czy masz pasujące elementy do tej podstawki (LGA1200), bo będzie trzeba ewentualnie zamówić o ile jest taka możliwość.

 

Z tego co czytam to pasuje na 1200, ale jeśli potrzebne są inne części z tego wentylatora to nie mam raczej już tego.

Edytowane przez kubsztix
Link to post
Share on other sites

Z tego co czytam to pasuje na 1200, ale jeśli potrzebne są inne części z tego wentylatora to nie mam raczej już tego.

Jedynie tyle znalazłem: http://thermalright.com/2020/05/12/lga-1200/

Co wskazuje, że akcesoria montażowe, które posiadasz do tego chłodzenia będą pasować do nowej podstawki.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...