Skocz do zawartości

Laptop do filmów do ok 3k


Recommended Posts

Czołem. :)

 

Poszukuję laptopa do przeglądania internetu i oglądania filmów (yt, netflix itp.), używanego praktycznie wyłącznie w łóżku. Nie będzie używany do gier (a jeśli będzie to do niewymagających tytułów). Czasem coś na nim napiszę, poczytam ebooka, może zabiorę go ze sobą w podróż, czy pogadam z kimś na skypie, ale 95% czasu używania to filmy i internet.

 

Z tego też powodu potrzebny mi laptop, który będzie:
- z dobrej jakości obrazem i kolorami,
- minimum 15 cali (większy także będzie mile widziany),
- wytrzymały (będzie często otwierany i zamykany, przenoszony itd. Już kilka razy z tego powodu poszły mi obudowy)

- miał dobre chłodzenie (i mało się nagrzewał),
- w miarę lekki

- z klawiaturą numeryczną

- ogólnie chciałbym, by klawisze były „wyczuwalne” pod ręką, dużo laptopów ma profil klawiszy bardzo nisko, przez co niewygodnie mi się na nich pisze,

- klawiatura podświetlona,

- touchpad przesunięty na lewo względem środka,

- fajnie, gdyby miał windowsa 10 wgranego,
- cena 2500-3000 zł (lub niewiele więcej).

 

 

Tym wątkiem odgrzewam nieco kotleta, bo parę tygodni temu już laptopa o podobnych parametrach szukałem, ale niestety opcje, które testowałem nie przypadły mi do gustu. Sprawdzałem Acera Aspire 5 z x-komu, który miał wyjątkowo brzydkie, ciemne kolory, a sam laptop miał tendencję do samoistnego zmieniania jasności (nie wiem czy to wina modelu, czy tylko tej jednej sztuki, którą miałem). Obecnie sprawdzam także Huawei MateBook D 15, który jest świetnym laptopem, niestety brak klawiatury numerycznej oraz touchpad na samym środku (przez co niewygodnie się z niego korzysta jedną ręką na leżąco) i większe nagrzewanie się względem Acera sprawiają, że chyba będę zmuszony jego także zwrócić.

 

Pomożecie?

 

Link to post
Share on other sites

Z laptopów w podobnej cenie, fajny jest też Dynabook, co prawda bez podświetlenia, ale ma wydzieloną klawiaturę numeryczną, zainstalowany system i możliwość modyfikacji RAM gdybyś potrzebował tego w przyszłości

 

https://www.x-kom.pl/p/590172-notebook-laptop-156-toshiba-dynabook-satellite-pro-c50-i5-1035g1-8gb-256-win10.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...