Skocz do zawartości

Zmiana platformy z Intel na AMD, aktualizacja biosu


Recommended Posts

1.Konfiguracja komputera: 


Procesor Intel® Core i5-6500 CPU @ 3.20GHz


Płyta Główna MSI Z270 TOMAHAWK (MS-7A68)


RAM Kingston 2133 MHz DDR4 8Gb x2


Karta Graficzna NVIDIA GeForce GTX 970


HDD 1TB: Seagate ST1000DM003


SSD m.2 512Gb:  ADATA SX8200PNP


SSD 128Gb: TS128GSSD370S


Zasilacz Seasonic 650W 


2.System operacyjny: Microsoft Windows 10 Home (x64) Build 19042.630 (20H2)


3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: 


Procesor AMD Ryzen 5 5600X


Płyta Główna Gigabyte AORUS PRO B550


Pamięć RAM: GOODRAM IRDM PRO 32GB 3600MHZ DDR4 CL17


Cała reszta komponentów zostaje.


4.Używany program antywirusowy: Avast free antivirus


5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: -------


6.Informacje dodatkowe: 


 


Witam Serdecznie od razu powiem że nie jestem pewien czy wybrałem dobry dział na napisanie tego wątku jednak bardzo prosiłbym o pomoc. 


Mianowicie dzisiaj dotarł do mnie procesor Ryzen 5 5600X, wiem że do obsługi tego procesora wymagany jest najnowszy bios a w tym sprawach jestem kompletnie zielony stąd moje pytania:


1) Jak zaktualizować ten bios ? Czy mogę wszystko zmontować, odpalić i dopiero pobrać najnowszy bios czy trzeba to zrobić jakoś inaczej ? 


2) Czytałem też gdzieś że potrzebna jest jakaś wersja systemu 2004 ? (nie jestem pewny) jednak jak pokazuje mi system żadne aktualizacje dla mojego systemu nie są dostępne, więc czy ta wersja systemu którą posiadam jest odpowiednia ?


3) Czy po zmianie platformy trzeba system postawić na nowo czy wystarczy go tylko potraktować opcją resetowania systemu do ustawień początkowych ?


Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam :) 


Link to post
Share on other sites

-BIOS pobierz że strony gigabajta pendrive FAT 32 wypakuj na niego bios podłącz do gniazda na płycie bodajże jest oznaczony port w który wpiąć resztę znajdziesz w instrukcji od mobo

- system najlepiej postaw na nowo po aktualizacji BIOSu

- a 2004 to wersja win10 to w późniejszym etapie sobie zaktualizujesz jeśli będziesz chciał

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cytat z manuala płyty gł. Q-Flash Plus umożliwia aktualizację systemu BIOS, gdy system jest wyłączony (stan wyłączenia S5). Zapisz najnowszy BIOS na pendrive'ie USB i podłącz go do portu Q-Flash Plus, a następnie możesz automatycznie wgrać BIOS, po prostu naciskając przycisk Q-Flash Plus. QFLED zacznie migać, gdy rozpocznie się dopasowywanie BIOS i flashowanie, i przestanie migać po zakończeniu flashowania BIOS-u.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...