Skocz do zawartości

Ryzen mini-ITX dla dziecka


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BlackCoffe,

Recommended Posts

Hej

 

Chce sprzedać Geforca 1650 Super i w zamian złozyć córce najtanszy zestaw Ryzen w formacie ITX. Czy do 7 stów da się coś ukulać, plyta + proc (moze ram)? Grane bedą tylko mało wymagające gry - Roblox, Minecraft i tego typu.

Zależy mi żeby płyta miała wbudowane Wifi AC i port M.2. Czy Asrock A520M-ITX w cenie ~ 370 to dobry wybór, (chetnie coś tanszego) i jaki procek do tego?

Edytowane przez asdrubal
Link to post
Share on other sites

Myślę że płyta wystarczy, ale pamiętaj że itx to kłopoty z chłodzeniem.

Młodemu zmontowałem:

/ Asus H-370I / I5 8400 / GF1060 z 2 wentylami / 16GB RAM / zamknięte w  Fractal Design Define NANO S  wszystko chłodzone powietrzem

Na początku też był roblox i minecraft, teraz doszły bardziej wymagające tytuły karat graficzna chodzi często na maxa, temperatury w stresie gpu sięgają 70-75 stopni na cpu 70-78 wszystko działa bardzo stabilnie i zimową porą świetnie dogrzewa mieszkanie:)

 

Moja konfiguracja w stopce niby podobna ale grafika mocniejsza i z turbiną czyli wyciąga powietrze z obudowy, a procek chłodzony przez wodę z chłodnicą 240mm (2 wentyle) temperatury w stresie gpu sięgają 60-68 stopni na cpu 50-60

Link to post
Share on other sites

Nie będzie w Intelu rozsądna zintegrowana grafika. Polujesz na:

 

Ryzen 3 4350G + ASUS ROG STRIX B550-I GAMING + Corsair Viper Steel 4400 MHz CL19.

 

W tej chwili widzę tylko zestaw z płytą mATX dostępny:

 

https://www.amazon.de/-/pl/dp/B08FDXS4SC/ref=mp_s_a_1_3?dchild=1&keywords=Ryzen+3+4350G&qid=1605218769&quartzVehicle=72-820&replacementKeywords=ryzen+4350g&sr=8-3

Link to post
Share on other sites

I to jest własnie sugestia o którą mi chodziło. Dzieki bardzo.


Troche poczytałem i wyszedł mi taki najbardziej budzetowy zestaw. Jakieś sugestie żeby coś zmienić (bez drastycznego wzrostu kosztu)?

 

 

 

Edytowane przez asdrubal
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Pozwole sobie odświeżyć wątek, zestawu ostatecznie nie kupiłem i zabieram się za to teraz. Mam tylko płyte MSI MAG A520M VECTOR WIFI, widze że Ryzenów 5 3400G juz nigdzie nie ma, a nawet jesli to cena poszła do góry (o 100). Pytanie jakie procek teraz do tego dobrać? Must have to zintegrowany układ graficzny. Z tych dostepnych to zostają tylko:

 

Ryzen 5 2400G

Ryzen 3 3200G

 

Który brać?

Link to post
Share on other sites

@Rebelmind To żeś się kolego zagalopował poleciłeś mu 2400G, który na płycie serii 5xx nie ruszy, bo nie ma obsługi.

@asdrubal Nie ruszy, ta płyta nie obsługuje tego procesora. Lista poniżej. Generalnie zakopałeś się z tą płytą, bo te procki też ciężko o jakąkolwiek dostępność.

 

Do MSI MAG A520M VECTOR WIFI można z APU włożyć tylko (źródło: https://www.msi.com/Motherboard/support/MAG-A520M-VECTOR-WIFI#support-cpu):

RYZEN 7 Renoir 100-000000145 PRO 4750G 100 3.6GHz 4MB 8MB N/A 65 AMDRadeonGraphics 2100MHz  
RYZEN 5 Renoir 100-000000143 PRO 4650G 100 3.7GHz 3MB 8MB N/A 65 AMDRadeonGraphics 1900MHz  
RYZEN 3 Renoir 100-000000148 PRO 4350G 100 3.8GHz 2MB 4MB N/A 65

AMDRadeonGraphics 1700MHz

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Wstępnie wybrałem 

ASrock B450M-HDV R4.0

Czy to będzie dobry wybór w cenie 260?

 

CPU sprawdziłem, jest na liście, ale nie ma mojego konkretnego modelu ramu - g.skill 3000C16D. Jest natomiast 3200C16D, myślicie że będzie działać czy już nie ryzykować?

Nie wspomniałem o tym ale chcę boować z dysku m.2 a wifi już odpuszczę bo bym musiał 5 stów wydać.

 

Brać tą płytę czy coś innego szukać?

Link to post
Share on other sites

Bootowanie wspierają wszystkie obecne płyty.

 

I raczej stawiałbym na: https://www.x-kom.pl/p/551751-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b450m-s2h.html

Aegisy? To są identyczne RAM tylko wyżej taktowanie z odrobiną szczęścia te twoje powinny pójść na 3200MHz.

Ten RAM hula raczej na wszystkim.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Nie pomyślałem, że kolega weźmie płytę serii 500 do tego 2400G :/

 

Linkowałem mu przecież wcześniej APU Renoir, ale to było ponad miesiąc temu :mlotek:

 

Posypuję głowę popiołem i przepraszam za wprowadzenie w błąd! 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...