Skocz do zawartości

HYPERBOOK - czy warto? jak dostępność? opinia o marce + parę pytań


Recommended Posts

 

https://www.hyperbook.pl/sklep/pl/

Cześć. Zastanawiam się nad kupieniem laptopa gamingowego. Trafiłem na stronę hyperbooka, wydaje mi się, że mają najlepszy stosunek ceny do jakości. Jednak mam parę pytań/wątpliwości.

1) co w ogóle sądzicie o tej firmie? Warto kupować od nich lapki? Po różnych filmikach wydaje się ok pod względem wydajności, ale nie wiem jak ze wsparciem gdyby coś się działo itd

2) Jak z dostępnością? Wiem, że jest teraz problem na rynku GPU. Na niektórych lapkach jest napisane, że realizacja dopiero po 4.01.21, w niektórych, że tydzien czekania, a w niektórych nic, żadnej informacji, więc pewnie mają na stanie. Jak to wygląda w praktyce? Jest możliwość zamówienia i otrzymania go na drugi, trzeci dzień?

3) Ceny. Jak sądzicie, warto teraz kupować laptop gamingowy? Wiem, że dla desktopów nie za bardzo, ze względu na wysokie ceny i małą dostępność, ale jak to się ma do cen lapków?

4) chyba najważniejsze. Chciałbym zakupić albo gtx 1660 Ti 6gb albo rtx 2060 6gb z procesorem i7 10750H, ewentualnie nad amd Ryzen 7 4800H. Ceny od 4700 do 5500. Co sądzicie o tym zestawie?

5) do wyboru jest na tej stronie dodatkowy

"zaawansowany układ chłodzenia"
za +199zł, do tego za dopłatą +49zł
"Thermal Grizzly Kryonaut na CPU i GPU - 12,5 W/mK"
lub + 69 zł
" Alphacool Subzero na CPU i GPU - 16 W/mk"
. Ponadto odnośnie wi fi, domyślnie jest
" Intel Dual Band AX200 Wi-Fi 6 + Bluetooth M.2"
, za dopłatą 99 złmogę mieć
Killer Wireless-AC AX1650 2.4 Gbps + Bluetooth Gaming M.2
.
Co o tym myślicie? warto dopłacić za zaawansowany układ chłodzenia i lepszą pastę? Jeśli tak jaką? I jak to sie ma z tym wi fi i bluetooth? Jaka rożnica jak dopłacę te 99zł?

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie konkretne odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

1. Kilka lat temu mieli problemy z serwisem, ale w ostatnich 3 latach bardzo dużo się poprawiło w tym temacie.

2. Pewnie jest tak jak piszesz.

3. Tutaj bez komentarza - co użytkownik to opinia.

4. RTX 2060 jest niewiele lepszy od 1660Ti. Ryzen będzie tańszy niż Intel, ale wydajnością na pewno nie jest gorszy.

5. Wifi bierz standard, lepsze chłodzenie zawsze warto wziąć, podobno jest różnica nawet 5 stopni, co przy dłuższym graniu da na pewno sporą różnicę. Pasta obojętnie, ważne żebyś zmieniał co jakiś czas (6-12 miesięcy).

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Hej,

1. Spoko serwis i wsparcie

2. Co do dostępności z tego co wiem trzeba dzwonić i pytać o każdy model.

3. Wszystko zależy od tego do czego potrzebujesz lapka?

Co do układu i pasty zaawansowany i lepsza pasta różnica w temperaturach około 10%, a później możesz sam wymieniać paste, ich kadłuby nie są oplombowane.

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Hyperbook- zdecydowanie nie warto,może kusić przystępna cena,ale nie bierze się ona znikąd,laptopy są głośne i osiągają wysokie temperatury-odsyłam do testów,przeciętna jakość wykonania,dość wysoka awaryjność,bardzo słaby serwis,trwający zazwyczaj 30-35 dni,jakość napraw pozostawia wiele do życzenia,w moim przypadku laptop uległ ponownej awarii kilka dni po powrocie z tzw. serwisu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...