Skocz do zawartości

Windows 10 - Problem z aktualizowaniem systemu do 2004/20H2


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BlackCoffe,

Recommended Posts

Cześć, zwracam się tutaj gdyż mam problem z aktualizowaniem systemu do wersji 2004/20H2, obecnie siedzę na 1909, po wyjściu aktualizacji 2004 chciałem ją od razu zainstalować ale przy końcówce wyskakiwał błąd, już nie pamiętam jaki (prawdopodobnie ten sam co teraz). Potem ujrzałem informacje o tym że mój komputer nie jest gotowy na aktualizacje (?), więc odpuściłem sobie, jakiś czas temu ujrzała światło dzienne aktualizacja 2009 znana jako 20H2. W Windows Update pokazało mi obie aktualizacje, wymaganą 2004 oraz do możliwości pobrania i zainstalowania 20H2. Problem w tym że żadna nie chce się zainstalować, zatrzymuje się przy 94% i pojawia się błąd I8dr81n.png (zarówno 2004 i 20H2).

 

Za pomocą asystenta owszem, aktualizacja się wykonuje, jednak podczas wczytywania następuje bsod o następującym błędzie po czym wraca do wersji pierwotnej (1909) 8rQqMcJ.jpg

 

Ma ktoś informacje czy obecne aktualizacje kolidują z moim sprzętem, albo ma ktoś podobną konfigurację i wie coś więcej?

i5 8600k, ASRock Z370 Killer SLI, GTX 1060 6GB, SSD Samsung 860 EVO 250GB M.2, HDD WD Blue 1TB. (Jeśli będzie potrzebne info dotyczące danego podzepsołu to proszę pisać, uzupełnie.)

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Komp się broni przed 20H2 i w sumie bardzo dobrze bo znowu są poważne problemy po takiej aktualizacji min odcina ludzi od neta. 

Okej, w takim razie bardzo dobrze że mnie ostrzegł w taki sposób a nie inny. To zostaję na chwile obecną na 1909, jeszcze ma wsparcie do maja także może w tym czasie poprawią te aktualizacje.

Link to post
Share on other sites
No i usuwa ona Panel Sterowanie z Windowsa

Problemem jest zapewne zbyt duża różnica między wersją 1909 a 20H2. Dochodzą jeszcze ustawienia systemu (personalizacja i prywatność) z którymi instalator aktualizacji nie może sobie poradzić. Na pewno komp nie jest taki cwany by bronić się przed aktualizacją. Zabezpiecz swoje ważne dane potem pozostaje instalacja czystego systemu. U mnie działa bez problemu- Tfu...Tfu!

9FDQyhF.jpg

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Witam po długiej nieaktywności, mianowicie wczoraj zabrałem się za aktualizacje podejrzewając, że skończy się tym samym lecz.. udało się. Przez WU było to samo, 94% i błąd, natomiast przez Asystenta zainstalowało bez problemu, system nawet działa lepiej, menu na + i gry lepiej działają (aż dziwne). Prawdopodobnie problemem był przestarzały sterownik (na 99% od Realteka, z lutego 2020) a od 2004 z tego co mi wiadomo jest tak zwana weryfikacja sterowników więc tutaj mogło coś komplikować..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...