Skocz do zawartości

sekundowe spadki FPS we wszystkich grach


Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Posiadam 2 letni "Gamingowy" laptop DELL 5577 z kartą GTX 1050, 8gm ramu, Windows 10. W każdej grze przy stabilnych 60 klatkach co jakiś czas zdarzają się sekundowe lub mniejsze spadki do 30,40 fps po czym wszystko wraca do normy. W tym czasie ekran potrafi się przywiesić i jest to niebywale irytujące. Nie ma reguły czy są to gry nowe czy z 2012 roku. Testowane Diablo III, Skyrim, POE, Viedzmin, Doom i wiele innych - wszędzie jest to samo. Gra działa bez zająknięcia i nagle "bum" na sekundę. 

Wszystkie temperatury są w normie, sterowniki aktualizowane na bieżąco (próbowałem również starszych), System instalowany był na nowo, laptop nie ma nawet grama kurzu, brak wirusów. Nie wiem już co mam robić. Może ktoś poleci i powie jak użyć jakiegoś programu, który "namierzy" usterkę i pokaże ją w celu omówienia. 

Dziękuje za wszystkie rady

 

 

Specyfikacja:

Procesor Intel i5-7300HQ CPU @ 2.50GHZ 2.50GHZ
Karta graficzna GeForce GTX 1050

Pamięć RAM 8GB 
Dysk HDD 1 TB 
TOSHIBA MQ01ABD100

Edytowane przez Tristam
Link to post
Share on other sites

Bardzo wolny dysk jak na 10, ma prawo mulić, dodatkowo właśnie 8GB RAM w jednej kości to już ciut mało by można było komfortowo grać no i GTX 1050 też szału nie robi. 

 

Rozumiem, ale chyba na takie tytuły jak Diablo III, Grim Dawn albo Skyrim to powinno spokojnie wystarczyć? Czy dysk może powodować takie chwilowe spadki FPS? Szczerze mówiąc to myślałem, że może chodzić o jakieś skoki przy procku

 

Jeszcze screeny po 18 min gry w Grim Dawn

1png_qqeerps.png

 

2png_qqeerpa.png

 

3png_qqeerpq.png

 

Dziękuje za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Jak masz tylko 8gb ramu w jednej kości i jak go zabraknie to system sobie tworzy pamięć wirtualną na dysku, a że dysk wolny to mogą być ścięcia. Tak samo mogą być ścięcia jak się dalszy kawałek mały wczyta itp.

Edytowane przez wrobel_krk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak masz tylko 8gb ramu w jednej kości i jak go zabraknie to system sobie tworzy pamięć wirtualną na dysku, a że dysk wolny to mogą być ścięcia. Tak samo mogą być ścięcia jak się dalszy kawałek mały wczyta itp.

 

Czy w takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie dokupienie drugiej kości RAM? Czy jednak mało to pomoże przy tym dysku

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...