Skocz do zawartości

Komputer zawiesza się w losowych momentach grania


Recommended Posts

Witam.
Od paru dni mam problem z moim komputerem.

Specyfikacja:
Procesor Intel i5-8400
Karta graficzna GeForce GTX 1050 Ti

Pamięć RAM 16GB 2666 MHz w dwóch kościach 
Dysk HDD 1 TB Seagate

Dysk SSD (systemowy) 256GB ADATA SX8200PNP

 

Problem wygląda następująco - w przeciągu ostatnich paru dni mój komputer zawiesił się całkowicie z 5 razy. Dodam, że miały te zawiechy miejsce podczas siedzenia w simsach 3. Wcześniej nie miałam tam zupełnie takich problemów. Dzisiaj doszła jeszcze zawiecha dźwięku i komputera jednocześnie - ostatnia sekunda dźwięku zapętliła się i grała, dopóki nie zrestartowałam komputera. FPSy mam ograniczone do 60, ciągle na stałym poziomie (bardzo sporadycznie są spadki 5-10 klatek, ale to kwestia tej badziewnej optymalizacji gry). Temperatury po 30 minutach grania na procesorze to 45 stopnie, na karcie graficznej coś koło 50-55. 
Komputer jest do użytku codziennego jak i do montażu, grafiki oraz do tych nieszczęsnych simów. 

Jeszcze dodam, że w tym samym momencie, kiedy zaczeły się zawiechy zaobserwowałam problem z internetem. Podczas włączenia launchera do gry albo origina internet właściwie nie działa, pobieranie wtedy czegokolwiek w tle to kpina... Na innych sprzętach internet chodzi dobrze.

Co mogę z tymi problemami zrobić? Nie mam zbyt wybitnej wiedzy na tematy bardziej techniczno/informatyczne, ale postaram się zrobić co mogę. 

 

Link to post
Share on other sites

Może być problem z zasilaczem, ale wcześniej to bym nowego Windowsa zainstalował czy to nie software'owy problem, albo przywrócił punkt przywracania systemu z czasu zanim się problemy zaczęły.

Ale w sumie, czy wyłączasz go przyciskiem power na sztywno to ten błąd może to oznaczać

Link to post
Share on other sites

Może być problem z zasilaczem, ale wcześniej to bym nowego Windowsa zainstalował czy to nie software'owy problem, albo przywrócił punkt przywracania systemu z czasu zanim się problemy zaczęły.

Ale w sumie, czy wyłączasz go przyciskiem power na sztywno to ten błąd może to oznaczać

Gdy komputer dostaje takiej zawiechy, to zupełnie nic nie działa i niestety muszę restartować przyciskiem

Link to post
Share on other sites

Dyski wyglądają ok choć na innym forum gdzie się udzielam kumpel zwrócił uwagę, że te dyski ADATY SX ostatnio powodują podobne jak twoje objawy, jakaś felerna partia wyszła. 

Kurcze, dysk kupowałam gdzieś w kwietniu-maju i w bardzo zbliżonym czasie dokupiłam drugą kość ramu. Po tej rozbudowie komputera nie miałam tego typu problemów, nawet przy mocnym i długim renderowaniu filmów. Dziwna sprawa

Link to post
Share on other sites

Wracam po trzech dniach, problem znowu się powtórzył. Myślałam, że już to rozwiązałam - zrobiłam wszystkie aktualizacje, sprawdziłam stan podzespołów i czy nie brakuje jakiś plików systemowych. 

Dodam, że wczoraj nic się nie działo takiego pomimo długiego grania, ale różnica była taka, że nie podpinałam słuchawek. Dzisiaj słuchawki podpięłam i zawiecha znowu była. Z tego co pamiętam, te wcześniejsze zawiechy miałam też przy podpiętych słuchawkach...

Czy to może być powiązane z dźwiękiem? Ewentualnie może to nie ma żadnego znaczenia, i wina leży gdzie indziej, np w zasilaczu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...