Skocz do zawartości

Upgrade zestawu do 1000zł


Recommended Posts

Cześć, 

 

  • Zastosowanie komputera : internet, sporadyczna gierka 
  • Maksymalna kwota : 1000 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak najszybciej
  • Których części potrzebuję : myślę, że grafika i ssd za stary hdd, ale pewnie wyjdzie, że płyta główna, ram i grafika
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :LG 24MP59G-P 1920x1080
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • Procek: Intel® Core i5-4570 CPU @ 3.20GHz
  • Grafika: pewnego dnia pojawił się czarny obraz i musiałem wypiąć Radeon R9 280x (nie wiem co jej jest, czy się spaliła i czy mogę naprawić? )
  • Płyta główna: MSI B85M-P33 (MS-7817)
  • Ram: Good Ram 2x4 GB GR1333D364L9/8GDC. DDR3 PC3-10600 DIMM
  • Dysk systemowy 250GB ADATA SU800
  • Dysk staruszek hdd: SAMSUNG HD103SJ 1T

 

 

Panowie tak jak w opisie. Doradźcie coś, bo przestałem się interesować tematem kilka lat temu i nie jestem na bieżąco. Do grania używam konsoli, a na stacjonarce mogę pyknąć w jakąś strategię lub karciankę.


Dzięki za te tysiące odpowiedzi ;) Przy składaniu pierwszego blaszaka na tym forum, miałem temat na 3 strony i wyszło wszystko fantastycznie.Niestety musiałem zacząć pytać ludzi na innych portalach, bo niestety dawno się podzespołami nie interesowałem. Podpowiedziano mi, że do tej kwoty najlepiej kupić ssd  CRUCIAL MX500 500GB i grafikę  rx580 (używka), gtx1650 lub rx5500XT. Doradźcie coś więcej, w co celować itd.

Link to post
Share on other sites

 

 

na stacjonarce mogę pyknąć w jakąś strategię

Jaką?

Do internetu  wystarczy integra z 4570.

Jak zapełniony jest su800 - z tego co pamiętam jego wydajność mocno spada po zapełnieniu do około 80%, jak tak jest to zwolnić miejsce i powinno być lepiej. Dysk podpięty do sata3 a nie sata2?

Zmiana z su800 na mx500 nie da zbyt wiele oprócz miejsca.

Sprzęt ograniczony przez ram 1333 - może da się poluzować timingi i ustawić 1600MHz.

Podaj jaki masz zasilacz - model, marka, moc.

 

Niektóre strategie są dość wymagające dla cpu. 

Opcje są dwie - ładować kasę w grata - albo wszystko sprzedać i poskładać coś na nowej platformie i dać dysk sata m2 nvme, tylko tu budżet może być ciut za mały. Płytę cpu i ram sprzedasz za około 400, 1000 masz - ile możesz dołożyć?

Link to post
Share on other sites

Zasilacz bequiet S8-600W. Dysk ssd śmiga bardzo dobrze, kłopoty zaczynają się gdy klikam coś z hdd, to łapię chwilową zawiechę. Ta karta zintegrowana nie radzi sobie z filmami na yt czy twitch i potrafi zacinać. Dysk mx500 chcę dokupić dodatkowo na dane. Jeżeli chodzi o gry, to max jakieś Diablo lub Hearthstone, reszta na ps4. Nie chcę sprzedawać całości, a jedynie usprawnić na kilka lat. Nie wiem jaka grafika w tej cenie do moich potrzeb i chyba raczej używka?


UP


up

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...