Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, sprawa wygląda tak że płyta główna w moim komputerze jest w stanie agonalnym i muszę kupić coś nowego. Obecnie mam budżet 2200zł (co musi wystarczyć na procesor(+ewentualne chłodzenie, płytę oraz ram). Do końca nie wiem czy zdecydować się w obecnej sytuacji na intela czy amd. Komputer z przeznaczeniem głównie do grania. Obecnie GTX 960 z 5 letnim stażem więc po premierze nowych RTXów planowana wymiana na 3060/3060 Ti. Myślałem o 5600X ale no w obecnej chwili zestawy z tym procesorem to co najmniej 2800zł.

Bez problemu w moim budżecie mieście się zestaw:
- Ryzen 5 3600

- MSI B450 Tomahawk Max
- Patriot Viper Steel 3600 2x8GB / GOODRAM 3600 IRDM PRO 2x8GB

1800zł

Rozważam również:
- i5 10400F
- Gigabyte Z490M

- Patriot Viper Steel 3600 2x8GB / GOODRAM 3600 IRDM PRO 2x8GB
- chłodzenie procka (jeszcze bliżej nie sprecyzowane)
 
+/- 1800zł
 

Mam jeszcze jeden problem. Zastanawiam się czy wybrać wyżej wymieniony RAM czy nie zdecydować się na GOODRAM 3600 IRDM PRO 2x8GB

Prosiłbym o pomoc w dokonaniu wyboru bo już mam za dużo możliwości w głowie. Jeżeli są też jakieś wydajniejsze alternatywy w wyżej wymienionych zestawach jestem otwarty na propozycje.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Edytowane przez hasztagteamintel
Link to post
Share on other sites

Jeśli do gier, to zestaw z Intelem będzie lepszym wyborem. Co do pamięci to zarówno Patriot jak i GOODRAM są na kościach Hynix CJR, i według testów działają tak samo dobrze. Vipery wypadają jednak o włos lepiej w grach, dlatego to ku nim bym się skłaniał.

Link to post
Share on other sites

Skłaniam się w sumie bardziej ku Intelowi w obecnej sytuacji. Tylko teraz moje pytanie dodatkowe w takim wypadku. Jaka będzie najlepsza płyta Z490 pod i5 10400F do 700zł?

Z tego co się zorientowałem to ta jest często polecana w tej cenie: https://www.x-kom.pl/p/542153-plyta-glowna-socket-1200-msi-z490-a-pro.html?utm_source=techmagazyn&utm_medium=polecane&utm_campaign=112020_5600i

Ale dostałem też propozycję: https://www.x-kom.pl/p/561112-plyta-glowna-socket-1200-asus-prime-z490-p.html Podobno ma lepszą sekcję zasilania.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...