Skocz do zawartości

Jaka karta do i5 9600k?


Recommended Posts

Witam, 

zastanawiam się nad zmianą mojej karty graficznej na coś mocniejszego. Teraz posiadam gtx'a 1060 6gb. Budżetu jakiegoś konkretnego nie mam. Chciałbym się zorientować nad tym jakie mam możliwości upgrade'u tak aby karta i procesor były na równym poziomie i czy to się w ogóle opłaca. 

 

Cały mój zestaw na obecną chwilę:

- procesor - i5 9600k 5.0 ghz

- karta graficzna - palit gtx 1060 6 gb

- ram - 16 gb

- zasilacz - silentum pc vero m2 600 W

- płyta główna -  gigabyte z390 gaming x 

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

 

Link to post
Share on other sites

rtx 3080

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Do I5 9600K proponujesz RTX 3080 czy nawet 3070?!!!Przecież napisał człowiek że chce aby procesor i karta były mniej więcej na tym samym poziomie a z I5 9600K karta będzie działała może na 30-40% bo ten procesor nie nadąży za nią! Do RTX 3080 to I9 10900K jest lekko za słaby, chociaż z tym procesorem można przyjąć że byłoby już ok. O dostępności tych kart już nie wspomnę. Poza tym inne komponenty nijak się mają do RTX 3080 już sam zasilacz eliminuje podłączenie tej karty do tego zestawu. Nie wiesz jakie pamięci są w komputerze. Jest tylko pojemność a to za mało. Jeżeli chodzi o kartę do tego zestawu to proponowałbym co najwyżej RTX 2070,może 2080 i to wszystko.@Kappason  jaka rozdzielczość monitora?Przypuszczam że1080p?

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Pamięć pewnie da rade podkręcić na 3000mhz. Zobacz czy pójdą.

Procesor nie jest za słaby do 3080.

Tu już ludziom całkowicie odbija.

Wszystko zależy od rozdzielczości monitora oraz miejsca procesorowego.

Przy 1440p 144hz lub 4k, to raczej karta nie będzie dawała rady.

Do 1080p nie ma stworzonego jeszcze takiego CPU który by nie robił w tej rozdzielczości bottlenecka przy topowym ampere.

 

Edytowane przez Funkie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...