Skocz do zawartości

5700 XT MSI MECH OC vs XFX Triple Dissipation


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rebelmind,

Recommended Posts

Tak jak w tytule, zastanawiam się nad tymi dwiema wersjami, żadna inna na ten moment nie wchodzi w grę. Jestem świadom, że sapphire będzie lepszy pod każdym względem.

MSI Mech OC udało się znaleźć wiele recenzji i to raczej całkiem niechlubnych, ale należy wspomnieć że to wszystko recenzje z ponad roku temu, może coś się poprawiło w nowszych rewizjach z temperaturami?

XFX Tripple dissipation jest dla mnie zagadką, jest napewno wersją świeższą, ale ciężko o jakieś testy.

Czy jesteście mi w stanie coś doradzić?

Edytowane przez dejnus
Link to post
Share on other sites

Patrząc czysto teoretycznie, XFX jest dużo masywniejszy pod względem rozmiaru i ma 3 wenty vs 2 w MSI. Na papierze powinno sobie lepiej radzić. Tylko moja teoria potrzebuje jakiegoś potwierdzenia.

 

XFX

32.6 x 14.8 x 4.4 cm

6154a8De7rL._AC_SX466_.jpg

 

MSI

23.2 x 12.6 x 4.60cm

msi-vga-amd-radeon-rx-5700-xt-mech-oc-8g

Edytowane przez dejnus
Link to post
Share on other sites

Xfx w wersjach ULTRA skopał chłodzenie i pomimo zastosowania bardzo sensownego radiatora sekcja zasilania jest praktycznie nie chłodzona - przypuszczam, że tutaj nie będzie lepiej, czytaj temat (zobacz post użytkownika @dredd84):

 

https://amp.reddit.com/r/XFX/comments/gcsvo3/new_xfx_rx_5700_xt_triple_dissipation_graphics/

 

Msi MECH ma podobny problem, który wynika z słabego docisku coolera do pcb/rdzenia - przy czym tutaj da się kartę "naprawić" we własnym zakresie (chociaż wymaga to paru delikatnych zabiegów")

 

Tutaj podobny problem jest opisany przy EVOKE'u:

https://www.gamersnexus.net/guides/3504-fixing-msi-rx-5700-xt-evoke-thermal-pads

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...