Skocz do zawartości

Dziwny problem z sabertooth x58


Recommended Posts

Witam

Mam taki problemik mały z płyta sabertooth x58.

Pierwsza padłami po 3 miesiącach a gdy wymieniono mi na całkiem nową po 2 tyg oczekiwania okazało się, że ta tez ma coś nie tak.

Mianowicie: Częsty reset biosu, problemy z wykrywaniem podzespołów i urządzeń na usb.

Czasem wariuje w taki sposób ---> http://imageshack.us/photo/my-images/171/imag0272p.jpg/

Nie wiem co mam sobie o tym myśleć bo nie pomaga ani zmana biosu na najnowszy ani zmiana baterii podtrzymującej bios.

Może macie jakąś radę?

Link to post
Share on other sites

Sorki zapomniałem....Bios 1006, Intel core i7 950, 6Gb ram Kingston KHX1600C9D3T1K3/6GX, Radeon HD6870, Antec 80+ bronze 550W, Dysk WD Caviar Black 640Gb Sata III ale chodzi pod sata II bo były problemy z płytą jak podączony był na III.

 

Aha i dziś mi wyskoczył podobny problem tylko że częstotliwości pokazały się od 1865Mhz do 5035Mhz

Edytowane przez slawekgem
Link to post
Share on other sites

W takim razie reklamuj, zachowanie jakie opisujesz nie ma prawa mieć miejsca.

 

Trochę nie na rękę jest czekać kolejny raz 2 tygodnie.

Używam kompa także do pracy . Jest możliwość odzyskania kasy za płytę? Już raz mi wymieniali na nową bo w ostatnia padła po 3 miesiącach bez podkręcania i bez grzebania. Po prostu najpierw zaczęło wszystko wolo chodzić a po restarcie padła. Świeciły się diody na płycie na czerwono i tyle.

Szczerze to mnie już ten sabertooth męczy i z chęcią bym kupił inny model.

Link to post
Share on other sites

O dziwo z biosem problemów już nie mam od kilku dni i wszystko jest ok ale...

 

od 2 dni pojawiły się szumy z karty dźwiękowej zintegrowanej na płycie. Głośniki z5500 logitecha. szumy występują zarówno po podłączeniu przez optykę jak i standardowo przez mini jack. Wada głośników wykluczona - testowane na innym kompie.

 

Aha i zmiany sterów tez próbowałem na wersję R2.63 od realteka.

Sklep nie zgadza się na wymianę płyty bądź zwrot pieniędzy mimo problemów z biosem i teraz z karta dźwiękową.

Jakieś rady jak można sobie poradzić samemu z tymi problemami z dźwiękówką?

Link to post
Share on other sites

Skoro głośniki są 5.1 to tylko możliwe jest pod tylny panel i tak samo optyka. Słuchawki też dają szumy. Przedniego panela nie sprawdzałem bo po prostu go nie potrzebuję. Teraz się tak zrobiło, że szumy raz są a raz ich nie ma.

Wina windowsa też wykluczona ponieważ zrobiłem świeżą instalkę na drugim dysku specjalnie do testów.

Link to post
Share on other sites

Zatem składaj reklamację. Serwis ma specjalny tester i aplikację, najpierw generuje dany dźwięk i jest on rejestrowany, potem go odtwarza i aplikacja na wykresie porównuje ich wykresy. Jeśli zniekształcenia odbiegają o pewną, z góry założoną wartość - uznajemy audio za wadliwe i wymieniamy ten chip. Jeśli zatem usterka pojawia się w jakiś specyficznych okolicznościach, postaraj się to dokładnie opisać, nawet na kartce podklejonej taśmą do płyty.

 

W razie pytań o reklamację zapraszam z numerem seryjnym na PW.

Link to post
Share on other sites

a nie da się zewrzeć wyjścia z wejściem i sprawdzić za pomocą jakiegoś proramu od audio, zniekształcenia przd wysłaniem jak klient nie jest pewien czy jest uszkodzone?

 

a co do tematu....

 

prosze panie Pawle o ustosunkowanie się do posta #6

 

oraz proszę o prywatną opinię na temat tego, czym kierowali się projektanci sabera zakładając na niego ten plastik, bo na pewno nie "wydajnością chłodzenia" ?

Link to post
Share on other sites

Zewrzeć można wszystko, na własne ryzyko. W przypadku wypalonych w efekcie zwarcia ścieżek warto mieć świadomość że płyta otrzyma odmowę naprawy.

 

Wracając do postu #6 - na dzień dzisiejszy mam co najmniej kilka zgłoszeń dziennie, gdzie KHXy sprawiają multum problemów. Kiedyś tego nie było. Zwróć uwagę na datę QVL. Zwróć uwagę na drastyczną zmianę cen pamięci DDR3 na przełomie tego czasu. Nie widzisz co jest pod radiatorem, widzisz nalepkę i reklamę producenta. Wnioski zostawiam dla Ciebie.

 

Prywatną opinię o produkcie zachowam dla siebie. Nigdy nie byłem zwolennikiem "bajerów", bo mój komp służy do wykonywania codziennej pracy a nie oglądania jaki on piękny ładny świecący. Komputer ma działać stabilnie i oferować wydajność mi odpowiadającą. Nie widzę powodu by przeglądać się w świecących radiatorkach, czyścić stado wentylatorków, zmieniać pastę, zrywać plomby itp. Jak wiemy, każdy użytkownik ma własne preferencje, to wszystko ;). Ktoś na Tajwanie uznał, że znajdzie się grupka ludzi, która to kupi i tak to wyprodukowano. Z wydajnością chłodzenia nie ma to nic wspólnego, nie bez powodu Sabertooth ma znacznie okrojone zakresy kilku napięć w porównaniu do pozostałych płyt serii.

Link to post
Share on other sites

tak rozumiem, ale po to jest ta lista aby jakoś konsument mógł sprawdzić kompatybilnosć,, nie moja wina że ktoś tego nie odświerza, wiem Pana też ale jest to nie w porządku, skoro nawet Pan ma info o innych przypadkach i nie jest tego mało to może warto jakoś zareagować,

 

co do trzeciej części wypowiedzi....

 

ok rozumiem, czyli tak jak myślałem =)

 

dziękuje, to były wyczerpujące odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo, każdy producent dodaje listę kompatybilnych pamięci. Czasy gdy było 3-5 producentów RAM i każdy z nich miał po 2 rodzaje modułów minęły bezpowrotnie. To nie są klocki lego, to że fizycznie można złożyć razem nie oznacza że zadziała zgodnie z zamysłem. Zawsze powtarzam, że eksperymenty Klient robi na własnym portfelu. Pozostawiam to pod rozwagę :).

Link to post
Share on other sites

Kolejny przypadek potwierdzający regułę - tam gdzie KHX'y tam problem ;).

 

Na początek sprawdź, czy podobne błędne parametry będą występować jeśli wczytasz i zapiszesz domyślne ustawienia biosu.

 

 

 

Widzę, że nie tylko ja mam problemy z tą płytą ale przynajmniej mam winowajcę dziwnych zachowań płyty.

Jest nią bateryjka od biosu - zapewne ale nie na 100% ponieważ płyta miała "jazdy" nawet jak komp był podłączony. No chyba, że nie było prądu jak byłem w pracy.

 

Na stronie oclab.pl podczas testów napisano " Na pewno zaletą jest możliwość wyciągnięcia kości BIOS, gdyż nie została ona na stała przylutowana do płyty. Dziwną sprawą jest natomiast bateryjka 3 V, która nie potrafi utrzymać zapisanych danych i gdy tylko odłączymy wtyczkę zasilającą platformę, wszystkie ustawienia się resetują do wartości domyślnych. Wgranie biosu do wersji 0505 nie pomogło."

 

Asus - taka firma i takie problemy w płycie dla entuzjastów? Co najmniej dziwne.

Link to post
Share on other sites

Z tym się jak najbardziej z Tobą zgadzam. Wersja biosu nic nie zmieni.

Powiedz tylko czemu ta płyta tak ssie ta baterię. Standardowa powinna starczyć nawet na 30dni bez prądu aby podtrzymać ustawienia.

Włożyłem duracella teraz i zobaczymy. jak na razie ok :)

 

Powiedz mi szczerze czy warto zmieniać tą płytę na inny model od asusa czy warto trzymać tą. Pytam bo myślę o tym aby powrócić do Raid 0 z 2 dyskami na sata III=, które mam. I planuję dołożyć drugą grafikę. Chodzi o to, że wcześniej te 2 dyski nie lubiały się w tej konfiguracji z tą płytą.

Są to WD Caviar Black 640GB na sata III z 64mb cache.

Edytowane przez kubbak
Regulamin - punkt 2j
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...