Skocz do zawartości

Która kartę wybrać RX 5700 XT vs RTX 2060 Super


Recommended Posts

Składam komputer mój budżet na grafikę wynosi około 1500zł za tyle idzie wyrwać te 2 karty używane na gwarancji. Którą kartę wybrać myśląc przyszłościowo? RX 5700XT jest wydajniejszy niż 2060 SUPER, ale RTX ma DLSS, a nie wiadomo czy gry w przyszłości(>1 rok) będą z tego korzystać. Jaką kartę byście wybrali i dlaczego? Słyszałem też, że na dłuższą metę opłaca się brać bardziej Radeony, bo podobno wolniej się starzeją(przykład z rtx 2060S gdzie na początku 1080 była od niego wydajniejszą kartą, a teraz rtx przegania ją średnio o 5fpsów). Grafikę chce mieć na około 2 lata minimum jak nie 3. 

Edytowane przez jezakos11
Link to post
Share on other sites

gtx 1080 nigdy nie był wydajniejszy od 2060s, 2060s był od początki +-15% wydajniejszy od gtx1080

 

5700xt jest średnio 5-10% wydajniejszy, 2060s lepiej się kręci (co lekko zmniejszy dystans) i średnio łatwiej go opanować termicznie. 

 

Sam mam 5700xt ale myślę, że wybierając między tymi kartami nie można dokonać złego wyboru, bardziej bym się skupił na dobraniu dobrego modelu. Dobra 5700xt nitro, gaming x, red devil i będzie zdecydowanie lepsza niż crap 2060s i odwrotnie, dobra 2060s gaming z od msi, evga spuer będą lepsze niż crap 5700xt. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Składam komputer mój budżet na grafikę wynosi około 1500zł za tyle idzie wyrwać te 2 karty używane na gwarancji. Którą kartę wybrać myśląc przyszłościowo? RX 5700XT jest wydajniejszy niż 2060 SUPER, ale RTX ma DLSS, a nie wiadomo czy gry w przyszłości(>1 rok) będą z tego korzystać. Jaką kartę byście wybrali i dlaczego? Słyszałem też, że na dłuższą metę opłaca się brać bardziej Radeony, bo podobno wolniej się starzeją(przykład z rtx 2060S gdzie na początku 1080 była od niego wydajniejszą kartą, a teraz rtx przegania ją średnio o 5fpsów). Grafikę chce mieć na około 2 lata minimum jak nie 3. 

rx5700xt albo 2070s, te kary są podobne wydajnościowo, 2060s bym odpuścił , ceny kosmos, nową jak poszukasz to 2070s w podobnej cenie znajdziesz w jakiejś promce

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...