Skocz do zawartości

GPU chodzi na PCI-Express x8 zamiast na x16 mimo że jest podpięte pod x16


Recommended Posts

Wkleilem Ci tam autorze postu wczesniej odpowiedz z forum, gdzie wyjecie i wlozenie CPU pomoglo, bo cytujac ta czynnosc usuwala jakies tam falszywe dane z linii CPU ktore takie dane przechowuja. Tu nie chodzi o to ze CPU moze byc uszkodzone. Nikt nie kazal Ci go wymieniac. Tylko WYJAC (podniesc centymetr do gory na 2 sekundy) I WLOZYC z powrotem (nic nie trzeba od spodu czyscic). Procesora przy takiej operacji NIE DA SIE USZKODZIC. 

Link to post
Share on other sites

O ile procki AMD "na zimno" lubią wychodzić z chłodzeniem (mi też się zdarzyło), tak przy intelu ze względu na różnice w zamykaniu socketu to nie ma takiej opcji raczej. Żeby pogiąć piny w sockecie to też trzeba się postarać. Wyjmij procesor, wytrzyj dokładnie piny (kwadraciki :D), najlepiej wacikiem do uszu nasączonym IPA i włóż z powrotem (trójkąt w jednym z rogów procesora do trójkąta na sockecie). Ja kiedyś uciapałem parę pinów pastą termo i jeden z kanałów ram przestał działać i cały dzień kombinowałem jak koń pod górę, a po wyjęciu procka wszystko się wyjaśniło. Najtrudniejsze w całej operacji jest zdjęcie i ponowne założenie chłodzenia, w zależności kto jakie ma.

PS. Jak kupisz nową płytę to i tak będziesz musiał procesor przełożyć :P

Link to post
Share on other sites
W dniu 7.11.2020 o 02:32, mutissj napisał:

ja tu widzę 6 możliwych przyczyn:

  • 1. uszkodzona grafika
  • 2. zabrudzone gniazdo X16
  • 3. uszkodzone gniazdo X16
  • 4. uszkodzony procesor (lub pin procesora)
  • 5. zabrudzone gniazdo LGA
  • 6. uszkodzone gniazdo LGA

BIOS powinien coś zatem pokazać. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wyjąłem cpu, wyczyściłem paste IPA i tak samo od dołu delikatnie go wyczyściłem też ipa (kwadraciki :P) , nalozylem nową paste i wlozylem spowrotem, wskoczyło (prawie zawału dostałem) no ale wciąż x8 pci-e, więc wymienić bede musial plyte ale to czekam pierw na 11 gen bo nowej plyty nie moge kupic jak mam 8700k + by pasowala pod 10-11 gen

 

w planie mam msi z490 unify

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
W dniu 23.11.2020 o 18:11, forii napisał:

Przecież rozwiązanie jest tylko jedno - nowa płyta głowna, ew jej naprawa.

A piszę z kolegą a nie z Toba :P

Ty poleciłeś wyjęcie i włożenie cpu ale jak to ma pomóc skoro wina nie jest ze strony cpu

A roznica mnie interesuje bo jak to tylko 1% to nie wymienie plyty a jak 4% to juz dla mnie to sporo bo przy 200-300 fps ma to znaczenie

Tu nie chodzi o płytę tylko o procesor, posiadasz i5 8600k więc obsługuje on max 16 Lini PCI Express, po wlozoniu dusku który zajmuje 4 linie, przełączyło na specyfikację 8 na kartę 4 na dysk i 4 zostaje wolne na kolejny dysk. Nie można podzielić np. 12 i 4 jedyne opcje to 16 lub 8 plus 8 lub 8/4/4. Zamiast dusku nwme możesz zamontować drugi ssd i wtedy masz problem z głowy bo karta pracuje na x16 a dyski na chpsecoe płyty. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 23.11.2020 o 18:31, forii napisał:

Tak jak pisałem, wyjęcie CPU nic nie da, bo czemu miałoby dać skoro wyeliminowałem winę CPU wkładając drugą grafike (1080ti) i sprawdzając na jakiej linii idzie druga gpu.
SSD nic nie da bo GPU mam podpięte pod CPU a nie pod chipset od ssd

Strone sprawdziłem, mają rację pod nagłówkiem "Faulty Motherboard"

A wlaśnie , że jak wyjmiesz twój ssd nvme x4 to karta powinna wskoczyć na x16 a dlaczego :)? Ponieważ i5 8700k obsługuje tylko 16 Lini po wpięciu dysku zmieniłeś automatycznie rozlozenie i karta dostała 8 a dysk 4 i 4 masz wolne 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...