Skocz do zawartości

Ocena zestawu do gier - 3000 zł


Recommended Posts

Witam. Chciałbym prosić o ocenę mojego zestawu i ewentualne poprawki.

  • Zastosowanie komputera : Do codziennego użytku oraz gier. Z gier nie gram w nic wymagającego, aktualnie WoW, LoL. Jeśli będę chciał zagrać w jakieś najnowsze tytuły to nie muszę mieć najwyższych ustawień, ważne żeby poszło.
  • Maksymalna kwota : Chciałbym się zamknąc w 3500 zł.
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Planuję zamówić cały zestaw w przyszły poniedziałek (09.11). Jeśli czekanie ma sens to mogę poczekać max tydzień lub dwa.
  • Których części potrzebuję : Cały zestaw
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : BenQ 24" 1920x1080 60Hz
  • Specjalne wymagania : Brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak
  • Własna propozycja zestawu : Bez obudowy - https://proline.pl/koszyk/817f435f
  • Inne : Brak

Mam także kilka pytań odnośnie złożonego zestawu - przy składaniu kierowałem się polecanymi zestawami, innymi tematami na forum oraz dostępnością części.

 

1. Procesor Intel Core i5-10400F - Czy do tego procesora wystarczy mi chłodzenie załączone do procesora? Nie zamierzam niczego podkręcać ani nie potrzebuje wyjątkowo cichego chłodzenia, więc zastanawiam się jedynie czy te chłodzenie wystarczy aby procesor nie pracował w zbyt wysokich temperaturach. Dodatkowo, czy do pudełka jest dodawana pasta termoprzewodząca czy muszę dokupić własną?

 

2. Zasilacz be quiet! System power 9 500W - Obecnie jest niedostępny w sklepie i chciałbym poprosić o jakąś alternatywę. Moja propozycja: Seasonic S12III Bronze

 

3. Mój proponowany zestaw nie zawiera obudowy ponieważ zastanawiam się nad kilkoma i chciałbym prosić o poradę, która będzie lepszym wyborem. Oczywiście będę wdzięczny za inne propozycje:

Z góry dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam!

 

Edytowane przez Aksyomat
Link to post
Share on other sites

To nie GTX 1660S tylko RX 5600XT o wydajności RTX 2060 https://proline.pl/koszyk/678e2d53

 

Lepszy cooler dorzucisz jeśli uznasz, że box jest zbyt głośny tu Spartan 4 MAX/Fera 3 będą wystarczające. 

Dzięki za pomoc. Zestaw wygląda solidnie i na to się pewnie zdecyduję. Jednak ze względów już czysto estetycznych będę musiał znaleźć jakąś inną obudowę - ale o to już podpytam w odpowiednim dziale.

Link to post
Share on other sites

Wybór padł na Fractal Design Meshify C. Komputer już złożony i wszystko pięknie śmiga. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. Mam tylko jeszcze jeden mały kłopot. Obudowa posiada dwa wentylatory, a na płycie głównej jest tylko jedno miejsce do podłączenia. Co w takim wypadku zrobić?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...