Skocz do zawartości

Problem z szajsungiem 860evo nie wykrywa go laptop


Recommended Posts

Witam,

 

Panowie, temat był delikatnie poruszany w laptopach, ale nie wiele kto tam pisze a odpowiedzi nie dostałem. Kupiłem dysk 1tb samsunga 860evo 2,5 cala do laptopa asus tuf a17 fa706II. No i po krótce laptop go nie wykrywa dysku, nie da się go zainicjować, w uefi jest widziany, crystal disk go wykrywa, w urządzeniach jest widziany, ale zainicjować dysku się nie da, próbowałem aplikacjami to zrobić pokroju Easeus partition bo tam był wykrywany ( nie w każdej aplikacji był), niby był zainicjowany pokazało partycje "D", ale w komputerze nadal go nie widać... Dysk w stacjonarce działa normlanie i jest wykrywany, wsadziłem nawet mojego starego kingstona 120gb do lapka i też był wykrywany a nowiuteńki samsung nie. Jakieś rady co z tym fantem zrobić? Bo ręce mi opadają już  :/

Link to post
Share on other sites

Jaki miales tam fabrycznie zainstalowany dysk ?

Sprawdzales na stronie producenta laptopa o jakiej pojemnosci dysk mozesz tam maksymalnie wsadzic ?

Drugi fabryczny dysk jest na m.2 a ten dołożyłem bo było miejsce tylko na 2.5 cala. Nie sprawdzałem nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest, ale to chyba nie powinno być problemem w takim laptopie zważywszy, że są wersje z dyskiem 1tb

 

Fotki:

Screensho_qqehnah.jpg

 

Screensho_qqehnax.jpg

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Może pod Linuxem uda ci się go zainicjować i Windows już ogarnie. Albo coś jest pomieszane w samym systemie. Lepiej wykluczyć software zanim zacznie się winić hardware. Ewentualnie czy BIOS masz najnowszy?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może pod Linuxem uda ci się go zainicjować i Windows już ogarnie. Albo coś jest pomieszane w samym systemie. Lepiej wykluczyć software zanim zacznie się winić hardware. Ewentualnie czy BIOS masz najnowszy?

dużo roboty z linuksem? bo nigdy się nim nie bawiłem. BIOS nie jest najnowszy, chciałem go zaktualizować, ale nie wiem czemu w uefi mi nie pokazuje pendrivea z biosem... 

Link to post
Share on other sites

roboty jak roboty. Jak masz wolną płytkę to tylko wypalić, jak masz wolnego pendrive to można zrobić bootowalnego. https://ubuntu.com/tutorials/try-ubuntu-before-you-install#1-getting-started

 

Jeszcze raz pokaż screen-a z zarządzania dyskami 

 

 

 

Sprawdzales na stronie producenta laptopa o jakiej pojemnosci dysk mozesz tam maksymalnie wsadzic ?

Nie robią takich ograniczeń. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...