Skocz do zawartości

Router Tp-link Archer C6 - zmniejsza przepustowość internetu.


Recommended Posts

Cześć, zakupiłem niedawno router Tp-link Archer C6 v2 i zauważyłem że nie wykorzystuje pełnej prędkości internetu. Internet wpięty kablem RJ 45 bezpośrednio do komputera i daje na Speedtest 

download - 18-20mbps, upload 10mbps.

Gdy mam połączony router z komputerem po Lan predkość internetu na Speedtescie wynosi download 8-9mbps, upload 5mbps... Taka sama predkość jest na telefonie/laptopie jak na LAN. Wszystkie porty w routerze są 1gb/s.

Link to post
Share on other sites

kabel pomiędzy Tp-link Archer a dostawcą jak długi ?  to że ma 5e wcale nie znaczy że da 5e - (za mocno załamany, zgnieciony/przyciścnięty/przeciągnięty przy instalacji źle zaszyty w gniazdku / nie wg standardu zaciśnięta RJ...etc...)? spradzałeś na krótko jakimś sprawnym patchcordem  Tp-link Archer - dostawca takie same objawy ???

Link to post
Share on other sites

kabel pomiędzy Tp-link Archer a dostawcą jak długi ? to że ma 5e wcale nie znaczy że da 5e - (za mocno załamany, zgnieciony/przyciścnięty/przeciągnięty przy instalacji źle zaszyty w gniazdku / nie wg standardu zaciśnięta RJ...etc...)? spradzałeś na krótko jakimś sprawnym patchcordem Tp-link Archer - dostawca takie same objawy ???

Nie wiem dokładnie jakiej jest długości oraz nic nie dolega temu kablowi, domyślam się że próbujecie wykluczyć wszystkie możliwe opcje zaczynając od tych najbardziej podstawowych tj.kabel itd. Lecz właśnie kabel z internetem jest w porządku bo podłączony tylko do komputera/laptopa ma odpowiednią prędkość, a gdy podłącze go do routera, a router połącze z komputerem przez Lan predkość zwalnia, tak samo jest na 2,4ghz i 5ghz.

Znalazłem że "Negotiation speed" ma prędkość 10mbps full duplex. Może to blokować przepustowość internetu?

CIR7yrp.png

Link to post
Share on other sites

No i to twój problem. A teraz sprawdź inny kabel.

Zmieniłem Duplex na 100mbps i nadal te same prędkości. Co da sprawdzenie innego kabla skoro wpięcie kabla z netem prosto to kompa/lapka daje zamierzony wynik 20mbps, a po wpieciu do routera (juz bez podpiecia do kompa przez Lan) tylko około 10mbps, tak jakby Duplex był na stałe zablokowany na 10...

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Mam identyczny problem z tym routerem co Nowicjusz. U mnie kilka miesięcy działał szybko, a od kilku tygodni jest identyczna sytuacja - tyle że na kablu dostawcy (wpiętym i sprawdzonym wprost do kompa) jest prędkość ok. 80 Mbps. A router dławi na 8-9 Mbps. Tak samo "Negotiation speed" wychodzi na 10 Mbps. Najnowszy soft. Restartowany. I nic. W TP Link powiedzieli, że pozostaje tylko odesłać do naprawy. A może macie inne rozwiązania???

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Sugerowałbym jeszcze spojrzeć na opcję QoS (Quality of Service), przez którą ja walczyłem z problemem przepustowości - (archer c6 blokował mi 1/4 przepustowości z umowy z dostawcą, tj. 50mb/s!!). Sprawdzałem prędkość na laptopie na każdym odcinku przewodu, który prowadził do rutera. I dopiero wtedy potwierdziłem, że chodzi o sam sprzęt.

Zacząłem przypatrywać się włączonym opcjom i pierwsze co zauważyłem to IGMP Proxy jednak po wyłączeniu tej opcji (sugerowałem się tym filmem: https://www.youtube.com/watch?v=OYvwBynhs2w) nic się nie zmieniło.

Dopiero gdy wyłączyłem opcję QoS wszystko wróciło do normy!! Notabene sam włączyłem tę opcję, gdy miałem problemy z zarywaniem wifi na 2.4GHz ale kompletnie o tym zapomniałem :co:

 

Enable_QoS_2.1.png

Edytowane przez JareQ
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...