Skocz do zawartości

Nowy TV 55 cali - następca Samsunga NU8042 do 3500zł


Recommended Posts

Dzień dobry, szukam TV 55 cali tak do 3500zł mniej wiecej.

Dużo Hz, koniecznie VA z dobrym HDR, zdecydowanie najlepiej sprawny android, audio nie istotne bo mam soundbar

Obecnie mam Samsunga 55 cali NU8042 i lubię go ale myślę o zmianie na lepszy w najbliższym czasie a do tego fakt,że kończy mi się gwarancja przyspiesza zakup.

TV do oglądania Netflixa i innych materiałów ale dojdzie temat grania w gry na konsoli. (to prawda,że niektóre tv np. nu8042 mają freesync? czy to ściema?)

 

Poszedłbym w OLEDA ale realnie trzeba by mieć ze 4500zł i to na promocji,żeby coś kupić a ja będę celował tak,żeby tv kupić poniżej 3500zł w jakieś promocji.

 

Kupiłem NU8042 w grudnia 2 lata temu w Media nie dla idiotów - tv jest w stanie bardzo dobrym - da się jakoś przedłużyć gwarancję teraz? jak nie zrobiłem tego przy zakupie ?

 

z innego tematu wiem,żę najlepszy TV w cenie dla mnie to Sony xf9005 - prawda to?

We wszystkim będzie lepszy od nu8042?

 

A jak jest z gwarancja? to prawda,że sony daje jakies przedłużone gwarancje? za darmo?

 

A może jakiś inny model telewizora polecacie?

 

 

 

 

PS. Nie chcę TCL


Mam jeszcze jedno pytanie takie ,które mogłoby mi pomóc ewentualnie wyzwolić się od Sonego bo Android.

 

Jak są różne urządzenia z Androidem czy Windowsem tj. TV boxy i mamy materiał w pełnym 4K + HDR + Atmos (chociaż atmos tak średnio jest dla mnie ważny bo nie mam i tak odpowiedniego sprzętu) - czy w ogóle zwykłe hdmi powiedzmy z Amazon Cube/ Nvidia Shield czy innego chińskiego ale mocnego boxa przepuści te 4k HDR?

zwykłe hdmi nie ma ograniczeń?

Link to post
Share on other sites

Co do ubezpieczenia to chyba w żadnym sklepie nie sprzedadzą Ci go po takim czasie ze względu na duże ryzyku dla ubezpieczyciela.

Ten Sony jest naprawdę fajny z tego co wiem, natomiast jakbyś chciał pozostać przy Samsungu to zobacz sobie QE55Q75TA. Ma fajne parametry jeśli chodzi o płynność obrazu i rozdzielczość. Oczywiście na Tizenie jak to Samsung 

 

https://www.x-kom.pl/p/1009426-telewizor-55-59-samsung-qe55q75ta.html

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

ok, dzieki wielkie za opinie...
wychodzi na to,że jednak chcę kupić TV firmy Sony (bo szukam tylko VA, nie OLED ani IPS) i chcę mieć HDR10+,atmos,vision,dts i earc  oraz hdmi 2.1 i 100hz- to zostaje tylko Sony prawda?

A powiedzcie mi (sam też poszukam ale wolę potwierdzić) odpowiednik q80t w Sonym to model... ?a odpowiednik samsunga q90 w sonym?

Wszystkie Sony działają tak samo tj. ich android? czy w wyższych VA modelach jakoś lepiej to działa ?
obecnie jakieś wady ten sony ma? system android się resetuje - to aktualne? póki tego nie naprawią (a naprawią softem na pewno) to na amazon cube będę odpalałwszystko.

A który Sony jest złotym środkiem? W samsungu moim zdaniem q80 bo jest sporo lepszy od serii q70 (ten rok) a kosztuje 500złwiecej raptem - kolejny upgrade to q90 za ok 5000zł czyli doplaty 1500zł i to już mniej się opłąca w przeliczeniu na złotówki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...