Skocz do zawartości

Niski licznik FPS w grach Triple-A na 6700K i GTX 980 Ti


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez GraczNiedźwiadek,

Recommended Posts

Pomóżcie!!! Nie wiem już co robić. Według średniej benchmarków z różnych stron i portalów ten zestaw powinien poradzić sobie z grami AAA bez najmniejszego problemu. Natomiast z moim sprzętem wygląda to zgoła odmiennie. System jest instalowany od nowa w sierpniu tego roku. Komponenty: dysk SSD to Samsung 850 Pro 512GB i zostało mi na nim 15GB wolnego miejsca. Resztę aplikacji instaluję na HDD Seagate ST3500630AS 500GB na którym zostało mi wolnych 160GB. System operacyjny to Windows 10 Pro. Kości RAM to Corsair Vengeance LPX DDR4 2666 C16 4x8GB podkręcone do 3200Mhz. Sprawdzałem na MemTest i wszystko działa stabilnie, nie ma błędów. Płyta główna to ASRock Z170 Gaming K6, zasilacz to Corsair RM750 750W Gold BOX, procesor to Intel Core (bez OC) i7-6700K na stockowej częstotliwości rdzeni czyli 4.00Ghz bez zmieniania częstotliwości napięcia. Chłodzenie procesora to H100iGTX. Wreszcie karta graficzna: Nvidia GTX 980-Ti 6GB (EVGA) stabilnie podkręcona do 4000Mhz zegara pamięci i do 1490Mhz zegara rdzenia. Karta graficzna posiada AIO. Oglądałem wiele testów z gier tj. Forza Horizon 4 czy Call of Duty Warzone, BF4, Apex Legends itp. Zestawy z tą kartą graficzną i procesorem ale gorszymi pozostałymi podzespołami mają średni FPS większy o dobrych 50 i więcej FPS zależnie od gry. Dodatkowo doświadczam micro stutteringu a w tych filmach to nie występuje. Optymalizowałem komputer przez kilka dni. Opóźnienia zmniejszyłem do minimum (internet, pamięci itd.) Opcje zasilania w systemie i wszystkich panelach są ustawione na Najwyższą wydajność. Szybkość internetu w opcjach karty sieciowej Killer E2400 Gigabit Ethernet Controller (zaktualizowane sterowniki) to 1Gb/s a na stronie SPEED TEST prędkość pobierania wynosi 100 Mb/s 13ms pingu i 20 Mb/s wysyłania, połączenie do komputera światłowodowo. System i wszystkie sterowniki włącznie z BIOSem są aktualne.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

3dmarki porównywałeś ? Na standardowych ustawieniach sprawdzałeś bez OC ? Temperatury w normie ?

Problem rozwiązany!!! W końcu. Dostałem komputer od szwagra który za każdym razem (dostałem już kilka komputerów od niego) montuje kartę graficzną w pierwszym slocie który zazwyczaj jest niższej generacji, ma mniej linii PCI-Express i ma mniejszą przepustowość( ale na różnych płytach wygląda to inaczej ) Pierwszy slot X16 nazywa się PCIE2 drugi PCIE4 na którym zamontowałem teraz kartę graficzną a ostatni to PCIE6. PCIE4 to gniazdo PCIE Generacji 3.0 X16 więc ta karta mam nadzieję wykorzystuje teraz cały swój potencjał. W tej płycie głównej znajdują się 3 sockety PCIE 3.0 X16. W tym przypadku pierwszy mógł zostać uszkodzony podczas podróży paczki z USA do Polski samolotem. Zamontowałem na drugim slocie X16 ponieważ cable managment nie jest na najwyższym poziomie. Dzięki za odpowiedź. Niech ten post przysłuży się innym.

Edytowane przez GraczNiedźwiadek
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...