Skocz do zawartości

Czy te klucze są dobre i legalne? Czy da się to jakoś sprawdzić, jeśli potrzeba?


Recommended Posts

Witam. Kupiłem na Allegro klucze do Windows 10 Pro. Później przypadkiem dowiedziałem się, czytając jakąś stronę o Windows 10 (już po zakupie kluczy, bo nigdy do tej pory nie kupowałem kluczy do systemów Windows), że bywa tak, że tanie klucze są nielegalne (pochodzą z różnych podejrzanych źródeł). Czy da się jakoś sprawdzić ich legalność i oryginalność? Przeczytałem na stronie https://websetnet.net/pl/how-to-check-if-the-windows-key-is-genuine-or-legit/, że istnieje program do sprawdzania kluczy Windows. Sprawdziłem, lecz nie umiem zinterpretować informacji podanych przez program (jego nazwa to Microsoft PID Checker). Zrozumiałem jedynie, że nie są to klucze MAK, przeznaczone do aktywacji na wiele urządzeń (sprzedawca deklarował, że sprzedaje zwykłe klucze i w tej sprawie nie kłamał). Ale czy stąd można dowiedzieć się, czy one są legalne i oryginalne? Jeśli ktoś umie zinterpretować to i dowie się, czy to klucze oryginalne i legalne, czy nie, to niech tu napisze, a jeśli nie można się stąd dowiedzieć tego, to niech ktoś wskaże inny sposób. Dodam jeszcze, że tych kluczy nie wykorzystałem, więc nie popełniłem ewentualnego "piractwa", wykorzystując te klucze, oczywiście przy założeniu, że są one nieoryginalne. Kupiłem je dla siebie i innej osoby, ale jeszcze nikt z nas ich nie użył. Ja planowałem użyć jednego za miesiąc do nowego laptopa, którego chcę sobie kupić na czarny piątek, ale teraz wolę sprawdzić ich oryginalność i legalność, jeśli jest to możliwe.

Prześlę link do zdjęć wyników analizy dokonanej przez ten program (klucze i jakieś ID ocenzurowałem, lecz mam u siebie także pełne zdjęcia, bez cenzury, jeśli będzie konieczne ich podanie):

https://postimg.cc/gallery/sQvJKBY/ef010bdb

Nie działa opcja dodania grafiki bezpośrednio, więc wysyłam link do strony z wygenerowanymi adresami zdjęć, a na dole są same zdjęcia.

 

Link to post
Share on other sites

Temat wałkowany 5078516347934567890 razy i do znudzenia. Nie licz na to, że klucze kupione za psi ch*j na jakimś Allegro, czy innym OLX od nie wiadomo kogo będą legalne. Jeśli BMW M5 kosztuje pół miliona PLN, a jakiś koleś w dresie chce ci sprzedać "nówkę" za 35 tysi, to coś musi być "na rzeczy" z tym autem. Tak samo jest z oprogramowaniem - legalna licencja Windows to wydatek rzędu kilkuset złotych i nic się w tej kwestii nie zmieniło.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...