Skocz do zawartości

Upgrade komputera [1700zł]


Recommended Posts

Hej,

Z racji tego że padła grafa w kompie kuzyna, myślimy nad jego odświeżeniem

  • Zastosowanie komputera: głównie gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 1700zł ale jest to maks, generalnie im mniej tym lepiej.
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? grafę najlepiej teraz, resztę można poczekać
  • Których części potrzebujesz?: -
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? nop
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Monitor raczej przez dłuższy czas będzie ten sam LG 23MP48HQ-P (FHD)
  • Specjalne wymagania: -
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? W tej chwili siedzi tam

                    CPU: i3-6100

MOBO: ASRock H110M-HDV 
PSU: Antec VP 500W 

RAM: Kingston HyperX, DDR4, 1X8 GB, 2133MHz, CL14 

CASE: SilentiumPC Gladius M20 Pure Black
HDD: Seagate BarraCuda 1 TB

  • Własna propozycja zestawu: Osobiście myślę nad zmianą proca na I5 6600/7600, dołożenie do ssd i reszta na grafę (ew zasilacz?). Generalnie nie wiem czy jest sens pakować się w ryzeny z tak niskim budżetem i myślą że kolejna modernizacja prędko nie nadejdzie.
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
Edytowane przez Rafalix
Link to post
Share on other sites

Upgrade tego nieopłacalne.

 

Sprzedajesz CPU/MOBO/RAM i masz na używanego RX 570 4GB.

 

Ile lat ma ten zasilacz?

 

 

https://proline.pl/koszyk/fa84af1d

CPU 4 rdzenie / 8 wątków, budżetowa choć przyzwoita płyta, 16GB RAM, SSD 500GB na NVMe.

 

Za te graty weźmiesz z 400-450zł, zostaje 400zł, za tyle jak poszukasz wyłapiesz używanego GTX 1660 Super. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

Całego kompa składałem troszkę ponad 4 lata temu. Problem jest jedynie taki, że używki nie wchodzą niestety w grę. Myślę, że lepiej zrezygnować z SSD a lepiej dołożyć do nowego gpu (SSD w końcu można spokojnie zakupić później i to nawet 1tb).

Obgadam jeszcze sytuację, tak żeby po sprzedaży gratów i zrezygnowaniu z ssd skołować chociaż tego GTX 1660.
 

Edytowane przez Rafalix
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...