Skocz do zawartości

Laptop do filmów :)


Recommended Posts

Witajcie, :)

rozglądam się za laptopem "do łóżka", czyli głównym przeznaczeniem będzie oglądanie youtuba, netflixa i buszowanie w necie.

 

Stąd też wymogami są wytrzymałość laptopa, ładny ekran i chłodzenie. Fajnie gdyby nie był za ciężki i nie nagrzewał się zbyt mocno. A jak bateria będzie dobrze trzymała, to już w ogóle super (choć ta bateria to mniej istotna rzecz). 

 

Nie będę laptopa używał do gier (a jak będę, to raczej do starszych, bo generalnie do gier mam komputer stacjonarny), więc na karcie graficznej, procesorze czy RAM niezbyt mi zależy (choć oczywiście chciałbym kupić jak najlepszy sprzęt w swojej klasie cenowej).

 

Początkowo zamierzałem wydać do ok 2 tys. złotych, ale na innym forum przekonywali mnie, że wraz z podniesieniem ceny znacząco wzrasta jakość urządzeń, więc powiedzmy, że celuję w sprzęt do 2,5 tys zł (3 tysiące to już absolutne maximum).

 

Nie zamierzam wydawać więcej na sprzęt, który będzie do tak prostych zadań, więc od razu proszę darować sobie porady w stylu "weź laptopa za 5 tys, bo w tym przedziale nie pójdzie ci wiedźmin 3 na ultra". 

 

Za to będę cholernie wdzięczny za porady w temacie. 

 

Wiem też, że dużo osób skupia się na modelach z x-komu, choć prosiłbym o polecanie sprzętu także z innych sklepów. :)

Trzymajcie się i z góry dzięki!

Edytowane przez Talibowy
Link to post
Share on other sites

Z 14" mogę polecić

-Acer Swift 3 R3-4300U/8GB/256/W10

-ASUS D413DA-EB213T R5-3500U/8GB/256/W10.

Oba mają 4-rdzeniowe procesory, matowe matryce full HD oraz podświetlane klawiatury. 

 

Natomiast ze standardowych 15.6":

-HP 15 Ryzen 5-3500/8GB/512/Win10

-Lenovo IdeaPad S145-15 Ryzen 5/8GB/256/Win10

-HP 15s Ryzen 5-3500/8GB/512/Win10 Black

 

Parametry bliźniacze ale niestety nie posiadają podświetlanej klawiatury. Generalnie szukałbym czegoś z 8GB Ram, matrycą FHD matową i procesorem 4-rdzeniowym. Dysk SSD w zależności od preferencji ale pewnie 250GB starczy. 

Link to post
Share on other sites

Tu masz na promocji takie dwie budżetowe propozycje, które jakościowo nie są najgorsze, ale też szału nie ma. 14 ma i5, ale za to dość plastikową obudowę. Za to 15 ma gorszy procesor, ale wykon nieco lepszy. Oba są na matrycy IPS, więc to powinno się przydać w filmach https://promocje.x-kom.pl/18-urodziny-wyprzedaz?cenado=3000&filtry=330_kategoria[4890]+1_producent[4]&sortowanie=priceDesc

Link to post
Share on other sites

Dodam tylko, że ​interesują mnie wyłącznie modele nowe i z dużym ekranem 15 cali lub więcej :) A resztę parametrów określiłem w pierwszym poście i nic nie pisałem o żadnych podświetleniach :P


W tym momencie mój wybór ogranicza się do tych 3 modeli:

 

HP 250 G7
Acer Aspire 5
Huawei MateBook D 15

 

Najlepsze parametry z tego co widzę ma Acer, ale tez jest najdroższy (choć liczę na uzyskanie drobnej zniżki) i jedna osoba mocno mnie na niego namawiała. Jednak bardzo zależy mi na wytrzymałości, dobrym chłodzeniu i ekranie, a na parametrach mniej. Co o nich sądzicie? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...