Skocz do zawartości

Smartfon do ~1000 zł


Recommended Posts

Szukam telefonu w okolicach około 1000 zł. 

 

Telefon będzie używany rzadko, 90% czasu leży nieaktywny na moim biurku. Tak na prawdę mało kiedy robię zdjęcia, w ogóle na nim nie gram. Jak tak myślę to najwięcej zajmuje mi przeglądanie twittera oraz innych apek i słuchanie muzyki/audiobooków. Ważne, żeby starczył mi na długo – mój Samsung s6 powoli zaczyna mulić po 5 latach od premiery, pewnie ten co teraz kupie tak długo nie wytrzyma, ale im dłużej tym lepiej.

 

Podzespoły na które patrzę przy wyborze, w kolejności:

  1. RAM, procek, system - tak żeby nie mulił
  2. Bateria
  3. Aparat
  4. Pamięć
  5. Wielkość ekranu  - im większy tym lepiej
  6. i później cała reszta - nie zależy mi na złączu jack, USB typu C oraz NFC

 

Kilka moich propozycji – dużo, dlatego szukam pomocy w określeniu najlepszych z tych telefonów. Nie ma sensu porównywać smartfonów różniących się o kilkaset złoty, dlatego najważniejszym niech będzie stosunek cena/jakość, a gdy któryś jest droższy to czy warto do niego dopłacać.

 

~800 zł:

  • Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/64GB
  • Honor 9X 4/128GB
  • OPPO A52 4/64GB
  • Motorola Moto G8 Power 4/64GB
  • Samsung Galaxy M21 4/64GB

~1200 zł:

 

  • POCO X3 NFC 6/128GB 
  • OPPO A91 8/128GB 
  • Xiaomi Mi Note 10 Lite 6/64GB

 

~1300 zł:

  • Realme 6 Pro 8/128GB 
  • Xiaomi Mi 10 Lite 6/128GB 
  • REALME 7 Pro 8/128GB

Z tych wszystkich Realme 7 pro jest dla mnie najciekawszy, ma dużo zalet - głośniki stereo, ekran AMOLED, czytnik w ekranie, dobra bateria i szybkie ładownie.

Jeśli znacie jakieś dobre telefony to napiszcie, albo może jakaś premiera niedługo - mogłem pominąć któreś interesujące.

 

Raczej nie będę kupował przez aliexpress - nie mam czasu na czekanie na przesyłkę + ryzyko z vatem i gwarancją. Do tego Huawei odpada.

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

jakoś do końca roku ma pojawić się realme x7 pro, ale cenowo to raczej bliżej 1500-1600 niż 1200-1300

note'a 8 pro wymieniłbym na realme 6 a może nawet i 7

i jeszcze jedna kwestia, ram ramowi nie równy (a raczej nakładka :D ), miui nawet przy tych 6 gb ma problemy z trzymaniem aplikacji w tle

Edytowane przez jempierozki
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Nadal nic nie kupiłem, bo nie spieszyło mi się. Czekałem jeszcze na info o premierze na europejskim rynku realme X7 pro, ale się nie doczekam. 

 

Zwężyłem zakres do 3 smartfonów

  • Xiaomi Mi note 10 Lite 6/128GB ~1185 zł
  • POCO X3 NFC 6/128GB ~1100 zł
  • Realme 7 pro  ~1300 zł

Cena pomiędzy nimi to max 200 zł różnicy. Realme jako jedyny ma 8GB, ma najlepszy ekran bo SUPER AMOLED, najszybsze  ładowanie, i zdjęcia - ale przy zdjęciach różnica jest minimalna w stosunku do 2 pozostałych. Do tego również minimalnie wygrywa w benchmarkach, bo o 16K punktów do mi note, i 10k punktów nad POCO.

Mi note jest za to najładniejszy, bo ma szklane plecy i przód, a nie plastik jak dwa pozostałe, do tego czytnik bardziej wygodny, wyżej na ekranie niż realme (7 pro ma go centralnie na dole ekranu). Na minus brak slotu karty SD, ale dla mnie to nie jest minus, bo nie używam tylko pamięci, żeby dokupić kartę SD.

POCO tak na prawdę, nie wiem w czym wygrywa, chyba wielkością ekranu (dla mnie minus, bo wolne mniejsze) i głośnikami/muzyką.

 

Najbardziej nadal skłaniam się do Realme. Jakby była oficjalna informacja od producenta, że dostaje aktualizacje do androida 12, to wziąłbym każdy smartfon z tych trzech, który by go dostał.

Link to post
Share on other sites
Jakby była oficjalna informacja od producenta, że dostaje aktualizacje do androida 12, to wziąłbym każdy smartfon z tych trzech, który by go dostał.

na twitterze jeden z ceo realme pisał, że seria x i modele z dopiskiem pro (czyli 2 pro, 3 pro itp.) dostaną 2 wersje androida i patrząc po ich starszych modelach, to faktycznie dostają 2 ;)

Edytowane przez jempierozki
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zakupiony Realme 7 pro wczoraj. Mam nadzieję, że mi posłuży. Szczerze bym jeszcze wytrzymał z pól roku na starym, ale tak samo jak ze składaniem PCta, jest z telefonami, nigdy nie ma dobrego momentu na kupno, bo można czekać na nowe premiery co 3 miesiące i tak w kółko. 

 

Jak ktoś chce to mogę opisać wady/zalety za jakiś czas, jak potestuje.

 

Dziękuje za pomoc i wszystkie odpowiedzi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 20.11.2020 o 01:32, Rafi66 napisał:

Zakupiony Realme 7 pro wczoraj. Mam nadzieję, że mi posłuży. Szczerze bym jeszcze wytrzymał z pól roku na starym, ale tak samo jak ze składaniem PCta, jest z telefonami, nigdy nie ma dobrego momentu na kupno, bo można czekać na nowe premiery co 3 miesiące i tak w kółko. 

 

Jak ktoś chce to mogę opisać wady/zalety za jakiś czas, jak potestuje.

 

Dziękuje za pomoc i wszystkie odpowiedzi.

No i jak tam sytuacja po prawie 2 miesiącach?

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...
W dniu 12.01.2021 o 11:10, dan-mark napisał:

No i jak tam sytuacja po prawie 2 miesiącach?

 

W dniu 20.11.2020 o 11:30, jempierozki napisał:

 

 

możesz opisać, może komuś się przyda

Warty swojej ceny.

Jedyne co mam do zarzucenia to ze powiadomienia czasem nie dochodzą od razu np. z messengera, ale to raczej wina systemu Androida, tak myślę - bo często słyszę o tym opinie. Oraz czytnik linii raz na 10 razy nie załapie palca. Zcrashował mi się z parę razy przez te 3 miesiące.

 

Reszta jest warta ceny, ekran widać, że AMOLED, głośniki super do oglądania YT albo filmów, czuć ich moc w porównaniu do jednego - bo mam w domu inne średniej półki smartfony. Do tego bardzo mi sie podobają zdjęcia z night AI, dopracowany system. 

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, Rafi66 napisał:

Jedyne co mam do zarzucenia to ze powiadomienia czasem nie dochodzą od razu np. z messengera

możesz spróbować zezwolić na aktywność pierwszoplanową w tle, zużyje trochę więcej baterii, ale nie powinno być przez to problemów z powiadomieniami

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.02.2021 o 15:15, jempierozki napisał:

możesz spróbować zezwolić na aktywność pierwszoplanową w tle, zużyje trochę więcej baterii, ale nie powinno być przez to problemów z powiadomieniami

Nie mam takiej opcji w ustawieniach

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...