Skocz do zawartości

Komputer do gier do 3500 zł


Recommended Posts

Witam wszystkich, proszę o szybką ocenę poniższego zestawu. Komputer z przeznaczeniem dla nastolatka do gier typu Fortnite, CS:GO itd. Wzorowałem się na proponowanych zestawach i innych podobnych tematach, ale dla pewności proszę o informacje czy wszystko do siebie pasuje. Warto tak zostawić czy może dało by się zejść do 3500 zł, bo mi wyszło 3678 zł na morele? Plan pierwotny był 3500 zł, ale łatwo się cena podnosi przy takim komponowaniu zestawu. Może karta graficzna przesadzona? Czy warto może kupić jakiś model Geforce 1660 i oszczędzić 200 zł? Nie jestem na bieżąco w pojedynku AMD vs Intel, ale poniższe podzespoły często przewijają się w waszych zaleceniach, więc chyba poniższa propozycja nie powinna być zła.

 

  • Zastosowanie komputera: gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3500 zł (może 3800 jeśli warto)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? niebawem
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: nie
  • Specjalne wymagania: brak
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: będzie kupiony full HD
  • Których części potrzebujesz?: wszystkich
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? nie
  • Własna propozycja zestawu:

Obudowa SilentiumPC Signum SG1 (SPC229)

Zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 9 500W (BN246)

Dysk SSD Kingston A2000 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (SA2000M8/500G)

Procesor Intel Core i5-10400F, 2.9GHz, 12 MB, BOX (BX8070110400F)

Pamięć G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB, 3000MHz, CL16 (F4-3000C16D-16GISB)

Płyta główna ASRock Fatal1ty B450 GAMING K4

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 (SPC144)

Karta graficzna Gigabyte Radeon RX 5600 XT Gaming OC 6GB GDDR6 (GV-R56XTGAMING OC-6GD)

Link to post
Share on other sites

Nie jest to kompatybilne, MOBO do zmiany na https://proline.pl/asrock-b460-pro4-ddr4-s-1200-p6714830

 

Generalnie dość drogo jak na morele, na samym GPU masz 50zł https://proline.pl/gigabyte-radeon-rx-5600-xt-gaming-oc-6g-pci-e-gddr6-gv-r56xtgaming-oc-6gd-1-0-p1403820

 

Obudowę warto dać SG1 TG, masz drugi wentyl poza panelem ze szkła. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie, niestety nie kupiłem powyższego komputera w tamtym czasie, a szkoda, bo wtedy karta graficzna była osiągalna. W międzyczasie zmieniłem kilka podzespołów:

 

Obudowa SilentiumPC Signum SG1 TG Pure Black (zgodnie z poradą)
Płyta główna ASRock B460 PRO4 (zgodnie z poradą)
Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB, 3200MHz
Zasilacz SeaSonic S12III 550W (często polecany, wystarczy "na zapas" do RTX 3060Ti?)

 

No i zostaje problem z kartą graficzna... Fajnie by było dać RTX 3060Ti, jednak przez problemy z dostępnością nie wiem co robić.

 

1. Czy warto brać inną kartę do powyższego zestawu "na jakiś czas" i gdy wszystko wróci do normy kupić RTX 3060Ti w dobrej cenie i zamienić?

2. Czy może są jakieś gotowce z tą kartą, ale takie które warto kupić, czyli od zaufanego sprzedawcy z dobrymi podzespołami, a nie tak jak wszystko co jest na allegro?

3. Czy są w ogóle jakieś karty graficzne, które opłaca się kupować na ten moment?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...