Skocz do zawartości

Zasilacz pomoc w wyborze do 5700xt i r5 3600


Recommended Posts

Witam padł ostatnio mi zasilacz i muszę kupić nowy.

Aktualnie siedzę awaryjnie na gm550 evga.(nie mam wszystkich kabli do niego i on jest przeznaczony na coś innego)

Poprzednik to Riotoro Enigma 650W 80+Gold( urwało się coś w środku i praktycznie zaczął się palić ten zasilacz, ale niczego nie spalił :D )

 

I zastanawiam się nad kilkoma opcjami:(ceny podam w funtach bo zamawiam z sklepu ccl)

1.Corsair Rm650-89F

2.BQ Powerzone 650-99F

3.Aorus P750Gm -99F

4.NzxT C650-100F

5.Seasonic Focus GX650W -100F

6.Fractal Design Ion+ 660W-105F

7.XpG Core Reactor 750W-105F

Chcę minimum 80+Gold i w pełni modularny zasilacz, też chcę aby był cichutki :D

Co byście wybrali? Mnie kusi najbardziej opcja 60 gdyż jest to 80+ platinum zasilacz.

Pojawiła się jeszcze opcja na SF Leadex 3 650W/750W w cenach 89/99F i  w zasadzie mają go nie daleko mnie w sklepie i się zastanawiam bo kiedyś miałem zasilacz tej firmy i byłem mega zadowolony :D

Edytowane przez kozak245
Link to post
Share on other sites

corsair rmx lub rmi, seasonic focus plus gold, superflower leadex iii, fractal ion+ (powinien być najcichszy i na poziomie zbliżonym do corsair i seasonic)

 

aorus jest mi nie znany, nzxt to jest oem seasonica, bg powerzone to leciwa konstrukcja i do tego bronze (najsłabszy i najgorszy w zestawieniu), xpg core reactor zwykły budżetowy.

Edytowane przez tokacz
Link to post
Share on other sites

 

 

xpg core reactor zwykły budżetowy.

Pod jakim niby względem?

 

 

 

Corsair Rm650-89F

Wersja 2019 więc gorsze kondensatory, wentylator jak i krótszy tryb pasywny względem RMX.

 

 

 

BQ Powerzone 650-99F

Staroć na OEM FSP.

 

 

 

.Aorus P750Gm -99F

Głośny, jakościowo gorszy od XPG Reactor.

 

 

 

NzxT C650-100F

 

 

 

Seasonic Focus GX650W -100F

Pewniejszy Seasonic.

 

 

 

Fractal Design Ion+ 660W-105F

Lepsze okablowanie jak u Seasonica.

 

 

 

XpG Core Reactor 750W-105F

Zbyt drogi względem Seasonica/Fractala.

 

 

 

ojawiła się jeszcze opcja na SF Leadex 3 650W/750W w cenach 89/99F i  w zasadzie mają go nie daleko mnie w sklepie i się zastanawiam bo kiedyś miałem zasilacz tej firmy i byłem mega zadowolony
 

Osobiście brałbym Super kwiatka 750W bo najtaniej i środek jak dla mnie świetny, do tego długi tryb pasywny, nie bez powodu sam mam P2 650W  ;).

Link to post
Share on other sites

Piękna odpowiedź kolego, wielkie dzięki za to:D
Wersja 650 czy 750 różnica w cenie znikoma ale czy jest sens brać mocniejszy w sumie na stronce producent wymaga 700W ale to chyba chodziło i chińskie wynalazki :D

 

Dobra kwiatek 750 już jedzie do mnie :D

Edytowane przez kozak245
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...