Skocz do zawartości

Karta sieciowa możliwie jak najtaniej [50-100?]


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Poszukuję sensowniej karty dźwiękowej w możliwie jak najniższej cenie (nie mam pojęcia ile kosztują, ale około 50-100zł?)

Po przejściu na nowe mieszkanie zostałem zmuszony łączyć się z siecią za pomocą wifi. Korzystam aktualnie z AC600 od TP-Link, pod 5GHz, jednak widzę znaczny spadek prędkości i rozłączania przy różnych sytuacjach.

 

Przykładowo- po włączeniu pobierania programu ważącego 3GB Internet całkowicie się rozłączył. Miałem napisane, że jestem podłączony do sieci, jednak prędkość pobierania była równa 0, i żadne strony nie chciały się wczytywać. Tak samo dzisiaj po włączeniu mikrofonu otrzymałem od razu informację, że wystąpiły problemy z internetem.

 

Mój internet to 300mbps od Netii. Na telefonie (motorola one vision) w speedtest.net ma około 290mbps, na komputerze mam około 190. Router jest jakieś 3 metry od komputera, jednak nie będę miał możliwości poprowadzenia kabla. 

 

Szukam więc karty sieciowej, która poprawi stabilność i prędkość pracy. Mam również starszą antenę Pentagram (prawdopodobnie P6901), więc poszukuję jedynie karty sieciowej.

 

Z góry dzięki za pomoc.

PS. Czego to może być wina, że przeglądając różne aplikacje na telefonie wykorzystując wifi działa ono bardzo wolno? Niby w speedtest jest prawie 300mbps, a taki instagram potrafi ładować się 30 sekund. Przeglądając na transferze nie mam takiego problemu- wszystko wczytuje się natychmiastowo

Edytowane przez maxxam97
Link to post
Share on other sites

 

 

Tplink t2u? 433mbps w ac, kup coś ac1200 z zewnętrznymi antenami. Trzema. Tą antenę od pentagram to zostaw do mieszania herbaty. P.s. Kabla i tak nie zastapisz.
 

Ale ja potrzebuję w sumie karty sieciowej, żeby ją włożyć do PC'ta, a nie routera. Ten dostałem od Netii i nie mam zamiaru go zmieniać chwilowo. Na telefonie po wifi mam 290 mbps z 300. Chcę taką samą lub zbliżoną prędkość uzyskać w komputerze, bo jak na razie ten TPlink T2U daje mi około 180mbps czyli strata jest dość znaczna...

Kabla niestety nie mam możliwości pociągnąć. Wynajmuję mieszkanie, router jest w skrzynce przy drzwiach. Musiałbym ciągnąć pod nogami albo sufitem...

Link to post
Share on other sites

 

 

A przeczytaj jeszcze raz co napisałem.
 

 

Jeżeli dobrze rozumiem to mówisz, żebym kupił sensowny router z AC1200, wywalił ten z Netii i zostawił sobie tę kartę sieciową co mam teraz? Widzę, że takie routery kosztują po około 150zł? Jednak czy to faktycznie będzie dobry pomysł, skoro na telefonie, który leży zaraz przy komputerze mam prędkość o 100mbps większą? W takim razie czy to naprawdę wina routera? 

 

Popraw mnie proszę jeżeli źle rozumiem Twój post.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem o tutaj, ale zadziwia mnie ile osób negatywnie mówi o tej karcie...

 

 

Swoją drogą, anteny rozumiem, że trzeba kupować osobno? Czy jakieś są w zestawie?

Link to post
Share on other sites
Anteny do kart są w komplecie. Kup i testuj, będzie problem to zwróć albo kup inną. Byleby miała zewnetrzne anteny i AC1200.

 

Dzięki wielkie za pomoc. Ostatnia rzecz, chcąc się upewnić- wszystkie karty wewnętrzne AC będą kompatybilne z moją płytą główną? Czyli MSI Z170 M5. Krzyżem zaznaczyłem zajęte gniazda PCI. 

Rozumiem, że wszystkie sieciówki są pod te "krótkie" PCI?

 

 

 

aePaCnm.png

 

 

Edytowane przez maxxam97
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...