Skocz do zawartości

Karta graficzna 2070 super - niepożądany dźwięk podczas grania


Recommended Posts

Witam, wiem, że podobnych tematów jest pełno, ale nikt w nich nie podawał testów z furmarka.

Niedawno kupiłem nowy sprzęt. Specyfikacja:

GPU: RTX super 2070 Gainward (trzy wiatraczki, zalecany zasilacz przez producenta 650W)

CPU: i7 10700K

PG: Asus z490

Zasilacz: XPG Core Reactor 650W

Ostatnio zauważyłem, że przy (pojadę standardem) CS:GO karta graficzna się poci i cewki zaczynają swoją operę. Redukcja FPS do ok. 120 pomaga (normalnie generował 500). W League of Legends 240 FPS cisza (zredukowałem do 120 ponieważ trzeba dbać o planetę i wydłużać życie kart graficznych).

 

Co ciekawe, postanowiłem zrobić test furmark pod pełnym obciążeniem jednocześnie GPU i CPU, cisza jak makiem zasiał. 

 

W furmarku automatycznie 60FPS (nie wiem czy da się zmienić), chyba dopasowuje do specyfikacji monitora (mój to póki co DELL P2213 - 60MHz, lecz planuje zakupić dwa HD 24cale)

https://ibb.co/FwVVSpx - link do testu dosyć krótkiego

 

Tutaj nasuwa mi się pytanie, czy takie zachowanie jest normalne?

Edytowane przez Hasiu
Link to post
Share on other sites

Wlacz sobie jakis test, w ktorym bedzie Ci robic 3000-4000fps dopiero uslyszysz, co to sa piszczace cewki ;) Polecam programik Geeks3D GPU Test i test co sie zwie TessMark x8.

 

Tak z ciekawosci sprawdzilem, moje 2070 Super slyszalnie zaczyna piszczec dopiero okolo 2000fps, przy 4000-5000 to juz koncert jest, miedzy 1000 a 2000 trzeba sie wsluchac, zeby uslyszec leciutkie popiskiwanie... Ponizej 1000 zupelna cisza. Znakiem tego Gainward ma po prostu kiepskie te cewki?

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak z ciekawosci sprawdzilem, moje 2070 Super slyszalnie zaczyna piszczec dopiero okolo 2000fps, przy 4000-5000 to juz koncert jest, miedzy 1000 a 2000 trzeba sie wsluchac, zeby uslyszec leciutkie popiskiwanie... Ponizej 1000 zupelna cisza.

Albo trafiłeś rewelacyjną kartę albo masz niski próg słyszalności wysokich tonów. Zrób sobie ten teścik:

https://humanbenchmark.com/tests/hearing

Mi wychodzi 16450hz dla porównania a słuch mam kiepski

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...