Skocz do zawartości

Mechanik do pracy


Recommended Posts

Cześć,

 

Ostatnie wydarzenia zmusiły mnie do porzucenia biura i uwicia sobie gniazda w domu, biurko, monitor, fotel - już mam  ;) Poszukuję klawiatury do pracy, nie mam czasu na granie (od tego mam konsolę). Prześledziłem dużo wątków na tym forum, sporo różnych testów i mam wrażenie, że im dalej w las tym więcej drzew, a nie chciałbym o któreś się roztrzaskać. Ciekawostką dla mnie okazały się klawiatury z możliwością wymiany przełączników, niestety ich ceny są niekiedy kosmiczne - może poza chyba najtańszymi propozycjami: GMMK i CTRL z Masdrop (ta ostatnia jest programowalna co jest interesujące).

Podsumowując:

- budżet: to zależy czy propozycja przypadnie do gustu, jak najtaniej ale w uzasadnionym przypadku do 1000 (dopuszczam +)

- Klawiatura TKL, ale może być programowalna full

- przełączniki: Kailh white/blue box,

- podświetlenie: tak (może być RGB, pod warunkiem możliwości ustawienia kolorów pod przyciski - nie lubię tęczy)

- bezprzewodowość: fajnie jak by była (ale wiem, że to mało prawdopodobne zważywszy na wymagania)

 

Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tych klawiatur co wymieniłem? Ewentualnie ciekawie wygląda Ducky Shine 7, pod warunkiem, że żona się nie dowie  :D

 

UPDATE

Po dalszych poszukiwaniach niestety klawiatury Leopold i Varmilo odpadają ze względu na brak możliwości zakupu z przełącznikami Kailh white box, CTRL z Masdrop jest dość droga, Ducky gorsza od 2 pierwszych wymienionych (i droższa). Stąd pytanie czy GMMK + Kailh white box + caps z GMMK Aura (jedyne z PBT) to zły wybór? Jakie są minusy (wiem, mi się też średnio podobają te klawisze)?

Na budowę custom i czekanie tygodniami na elementy chyba nie będę miał samozaparcia, zresztą nawet nie wiem gdzie można to wszystko dostać w jednym miejscu i w co warto inwestować (PCB, obudowa, klawisze, itd.....). Czy ktoś potrafi odpowiedzieć czy w GMMK można z aplikacji sterować podświetleniem? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez Art__
Link to post
Share on other sites

"Stąd pytanie czy GMMK + Kailh white box + caps z GMMK Aura (jedyne z PBT) to zły wybór? Jakie są minusy (wiem, mi się też średnio podobają te klawisze)?"

Przede wszystkim stosunek ceny do jakości, GMMK oferuje "hot-swap" za który dopłacasz niemało, a sama klawiatura wykonana jest bardzo przeciętnie.

 

Varmilo, na swojej stronie udostępnia konfigurator, z dostępnymi Kailh Box White: https://en.varmilo.com/keyboardproscenium/

Powinieneś zmieścić się w ~200$ razem z szipem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

"Stąd pytanie czy GMMK + Kailh white box + caps z GMMK Aura (jedyne z PBT) to zły wybór? Jakie są minusy (wiem, mi się też średnio podobają te klawisze)?"

Przede wszystkim stosunek ceny do jakości, GMMK oferuje "hot-swap" za który dopłacasz niemało, a sama klawiatura wykonana jest bardzo przeciętnie.

 

Varmilo, na swojej stronie udostępnia konfigurator, z dostępnymi Kailh Box White: https://en.varmilo.com/keyboardproscenium/

Powinieneś zmieścić się w ~200$ razem z szipem.

Obecnie jest na dropie 20% discount na klawiatury, CTRL high profile wychodzi za 200$ + ship, przyznam, że mnie kusi. Trzeba mi było nie zagłębiać się w temat i żyłbym dalej w nieświadomości.

Prześpię się z tematem, ale zdążyłem się przekonać, że ciekawe produkty dość szybko znikają z oferty (np. Archon TFG ART).

Edytowane przez Art__
Link to post
Share on other sites

Drop CTRL jest pchnięty przez społeczność Reddita, w takiej gąszczy marketing spada z nieba.

Klawiaturą zainteresować się wyłącznie można gdy ktoś wykorzysta jej funkcyjność, w innym przypadku niestabilna implementacja stabilizatorów, przeciętnej jakości "keycapsy" (równie dobrze mógłbyś zakupić set za 15$ na Aliexpress) oraz niedoróbki produkcyjne, odrzucają.

Stabilizatory na wzór Cherry, zdają się być chybotliwe ze względu na pozostawiony luz, nie po to wykładasz 200$ by pieprzyć się z latającymi, dłuższymi klawiszami i irytującym stukotem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...